Zavrieť

Porady

Parizska torta alebo parizsky krem

ahojte poradaci potrebujem poradit ohladom parizskej torty resp. parizskeho kremu ... ako ho robite? pouzivate len smotanu na slahanie v nej roztopenu var. cokoladu a slahate do tuha??? drzi si taky krem svoj tvar ak ho dam do torty aj dlhsie alebo je na okamzitu konzumaciu??
vdaka
Usporiadat
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Prížsky krém : http://www.najrecepty.sk/story.php?id=1336
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

To nie je originál parížsky krém. Tam už je aj želatina.

Do parížskeho krému ide len šľahačka, kakao a cukor.

Tu je recept:
http://www.porada.sk/t19077-kubanska-torta.html
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

..............hmmm, všetky sú mňam, mohli by ste ešte priložiť link, kde by boli vzorky na ochutnanie .............:-)
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...niekde v starších príspevkoch (tuším z pred dvoch rokov) o Vianočnom pečení bola príloha a v nej recept na parížske rezy. Minulé Vianoce som ich skúšala...tiež som sa bála... Ale držalo to pekne. Tam sa tá šľahačka naliala do hrnca, dovnútra som nalámala čokoládu. Smotanu som hriala kým sa čokoláda nerozpustila. Potom to šlo do druhého dňa do chladničky a len sa vyšľahalo (bez stužovača).

Skúsim pohľadať...
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

georeo Pozri príspevok
...niekde v starších príspevkoch (tuším z pred dvoch rokov) o Vianočnom pečení bola príloha a v nej recept na parížske rezy. Minulé Vianoce som ich skúšala...tiež som sa bála... Ale držalo to pekne. Tam sa tá šľahačka naliala do hrnca, dovnútra som nalámala čokoládu. Smotanu som hriala kým sa čokoláda nerozpustila. Potom to šlo do druhého dňa do chladničky a len sa vyšľahalo (bez stužovača).

Skúsim pohľadať...

malilinká oprava - z pred troch rokov. Hneď prvý koláčik z prílohy.
Dobrú chuť...


http://www.porada.sk/22957-post26.html
0 0
nonna8 nonna8

nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

dakujem georeo dokonca su na tej stranke aj ine celkom zaujimave recepty takze zase kopec inspiracie
tak som zvedava ako sa mi ta parizske torta podari drzte palce
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

nonna8 Pozri príspevok
dakujem georeo dokonca su na tej stranke aj ine celkom zaujimave recepty takze zase kopec inspiracie
tak som zvedava ako sa mi ta parizske torta podari drzte palce
Ako sa tortička vydarila? Ak dobre - prilož osvedčený recept... Ako som tu už párkrát písala - bežné koláče zvládam ľavou zadnou...ale akonáhle príde na slávnostné pečenie tak, sodoma-gomora... (Kočky z CCCC si pred rokom so mnou užili svoje...)

Za mesiac má moja Danielka 6 rôčkov a rada by som jej upiekla tortičku, ktorá bude dobre vyzerať nielen chutiť. Plánovala som Jadranskú - tú som už piekla a na nej sa nedá pokaziť nič...
0 0
nonna8 nonna8

nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

torticku som este nepiekla ta nasa oslava sa stale odklada ale buduci tyzden uz hadam aj bude...tak napisem ako dopadlo to pecenie aj odfotim ked to bude k svetu
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Tak, teraz som hotová. Ani Chobot, ani Georeo nie sú na linke. Zajtra príde sestra, včera mala narodky. Chcem jej napiesť buď jadranskú alebo parížsku tortu. Tá parížska šľahačka je chutnejšia s kakaom alebo s čokoládou? Ako ju pripraviť s čokoládou? Ďakujem tomu, kto sa mi (rýchlo) ozve.
0 0
tahity tahity

tahity je offline (nepripojený) tahity

Ahoj
- krém robím 2 šlahačkových smotán, nalejem do hrnca, nalámem 150 g čokolády na varenie, a nechám roztopiť, snažím sa tak aby sa mi to neprevarilo.Ked je roztopené, nechám vychladnúť a šup chladničky, lebo pariž. krém sa ma vyšľahať až na druhý deň!!!! Takže do krému nedávam kakao a je cuky muky!!!! neska som mala ešte kúsok v robote, mňam
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anklar Pozri príspevok
Tak, teraz som hotová. Ani Chobot, ani Georeo nie sú na linke. Zajtra príde sestra, včera mala narodky. Chcem jej napiesť buď jadranskú alebo parížsku tortu. Tá parížska šľahačka je chutnejšia s kakaom alebo s čokoládou? Ako ju pripraviť s čokoládou? Ďakujem tomu, kto sa mi (rýchlo) ozve.
Ja zase naopak. Do šlahačkovej smotany (33%) 1l dám uvariť 100g kakaa a približne rovnaké množstvo cukru (od oka, či to chcem mať viac alebo sladšie).

ďalší postup je rovnaký - do chladničky a na druhý deň vyšľahať.

Ono to máš jedno, či tam dáš čokoládu alebo kakao. Lebo veď z čoho je čokoláda? To je kakao, cukor a tuk. Takže nakoniec je zloženie po uvarení rovnaké.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Chobot Pozri príspevok
Ja zase naopak. Do šlahačkovej smotany (33%) 1l dám uvariť 100g kakaa a približne rovnaké množstvo cukru (od oka, či to chcem mať viac alebo sladšie).

ďalší postup je rovnaký - do chladničky a na druhý deň vyšľahať.

Ono to máš jedno, či tam dáš čokoládu alebo kakao. Lebo veď z čoho je čokoláda? To je kakao, cukor a tuk. Takže nakoniec je zloženie po uvarení rovnaké.
Chobot, prekvapuješ. S tým menom som si myslela, že si muž. A teraz taký dobrý recept. Je ale pravda, jedno s druhým sa nevylučuje.
0 0
tahity tahity

tahity je offline (nepripojený) tahity

Vidíš chlapi sú vždy po ruke a ešte taký praktický
Niekedy určite vyskúšam, ďakujeme za typ!!!!!
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Ja som verila, že príde záchrana. Posielam veľké ĎAKUJEM Chobotovi aj Tahity. Chobot, na Tvoju Kubánsku tortu sa stále chystám. Dovoľ, ja sa už musím spýtať, lebo mi zvedavosť prevŕta bok: Chobot, Ty si on alebo ona?
Ja si myslím, že si on. A stále tvrdím, že muži sú veľmi užitočné zvieratká.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anklar Pozri príspevok
Ja som verila, že príde záchrana. Posielam veľké ĎAKUJEM Chobotovi aj Tahity. Chobot, na Tvoju Kubánsku tortu sa stále chystám. Dovoľ, ja sa už musím spýtať, lebo mi zvedavosť prevŕta bok: Chobot, Ty si on alebo ona?
Ja si myslím, že si on. A stále tvrdím, že muži sú veľmi užitočné zvieratká.
Z príspevkov je ľahké zistiť, že som on.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Chobot Pozri príspevok
Z príspevkov je ľahké zistiť, že som on.
Chobot je všestranný chlap, ktorý mi dobre poradil aj pri výbere notebooku.
Ešte raz dík...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ivako Pozri príspevok
Chobot je všestranný chlap, ktorý mi dobre poradil aj pri výbere notebooku.
Ešte raz dík...
ivako, nebudem písať mimo témy, len odkážem na inú:

http://www.porada.sk/t38553-notebook-alebo-pc.html

Pozri prosím tam.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Ahoj, pán Chobot. Rada by som sa ti poďakovala za Tvoj recept na parížsky krém. Bol vynikajúci. Prvý pokus mi síce nevyšiel, lebo nemal šancu. Keď som vymiešavala tých 100 g kakaa s jednou smotanou, pes sa na mňa pozeral a čakal. Tak som mu dala za lyžičku. Potom chcel aj za druhú. Potom prišli sestrine deti a zobrali si z toho "prvokrému" za lyžičku. Potom aj za druhú. Opäť prišiel pes, aj ten dostal - tak sme tú veľmi chutnú hmotu zjedli. 100 g kakaa a jedna dávka smotany + moja fyzická práca vynaložená na vymiešavanie hmoty bolo preč. Keď budem túto tortu opäť robiť, všetkých pošlem do kina, aj psa.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anklar Pozri príspevok
Ahoj, pán Chobot. Rada by som sa ti poďakovala za Tvoj recept na parížsky krém. Bol vynikajúci. Prvý pokus mi síce nevyšiel, lebo nemal šancu. Keď som vymiešavala tých 100 g kakaa s jednou smotanou, pes sa na mňa pozeral a čakal. Tak som mu dala za lyžičku. Potom chcel aj za druhú. Potom prišli sestrine deti a zobrali si z toho "prvokrému" za lyžičku. Potom aj za druhú. Opäť prišiel pes, aj ten dostal - tak sme tú veľmi chutnú hmotu zjedli. 100 g kakaa a jedna dávka smotany + moja fyzická práca vynaložená na vymiešavanie hmoty bolo preč. Keď budem túto tortu opäť robiť, všetkých pošlem do kina, aj psa.
Ja vždy uvarím 5 šľahačiek po 250 ml, aby mi po maškrtení celej rodiny zostal ten 1 liter.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať