Zavrieť

Porady

Bezpečnostné vesty - povinná výbava motorového vozidla

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Viete o tom , že od 1.marca 2005 vstupujue do platnosti vyhláška , že každé motorové vozidlo musí mať povinne vo výbave - bezpečnostnú vestu ?
Usporiadat
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Ale vraj nevstupuje, včera sa tu o tom niečo písalo.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ano, my ich uz máme nakupene.....prisiel s tym kolega...
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

takze?? ako to je??? viete o tom niekto viac?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Pri ceste do zahraničia je to už dávno povinné. Napr. v Taliansku, Rakúsku, ak zastavíte v prípade poruchy, skôr ako vystúpite musíte mať túto vestu. Pri kontrole je to jedna z prvých vecí, spolu s výstražným trojuholníkom, čo budú chcieť vidieť. Vesta je povinná aj pre spolucestujúcich, ak vystúpia z auta napr. v prípade poruchy, havárie. Sú za to mastné pokuty. Takže aj keď u nás to nie je zákonom stanovené, určite to čoskoro bude a pre prípad bezpečnosti nie je na čo čakať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže mám to brať akože sa ešte nič nedeje ? Potom prečo ľudia nakupujú vo veľkom bezpečnostné vesty . Mňa na to upozornila pracovníčka jednej nemenovanej poisťovne , že je to schválené , takže teraz neviem .
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

takže vesty zatiaľ padli a nie sú povinnosťou ako som sa dočítala v inej debate
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
Ja som zase pocula, ze je to schvalene a plati, ze od 1.3. v povinnej vybave maju byt tie reflexne vesty, a dokoca aj farba vraj ma byt oranzova.........tak teraz neviem, mame kupenu zltu ))))))))))
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenka
Ja som zase pocula, ze je to schvalene a plati, ze od 1.3. v povinnej vybave maju byt tie reflexne vesty, a dokoca aj farba vraj ma byt oranzova.........tak teraz neviem, mame kupenu zltu ))))))))))
Lenka já som to presne tak počula tiež ako aj Ty, dali nám avizo z jednej poisťovne . Ale asi to nebude platné , lebo to by bolo už aj v médiách . Len to ma upokojuje.
0 0
Lenka Lenka

Lenka je offline (nepripojený) Lenka

som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac
.....manzel robi na polícii, tak teda neviem, co je na tom pravdy.......asi prava ruka nevie, co robi lava..............))))))))))
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

Takze klud, este to nie je v platnosti, bolo to stiahnute, ale pravdepodobne to bude platit od 1.6. alebo 1.7., ak to znova nestiahnu. V zahranici je to v platnosti uz davno.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

U nas na Policii tiez nic nevedia. Je mi to vsetko cudne, ale tak ci tak, je to len otazka casu, kedy to pride do platnosti. Nevyhneme sa tomu a tak ju asi radsej zajtra kupim. Ked uz budete chodit po obchodoch, kupte si EUROTROJUHOLNIK. Tiez neviem podla akej vyhlasky ten moj stary je zly, ale sused dostal pokutu 500 Sk, ze ho nemal pred tyzdnom. Skoda len, ze v tej roztrzitosti sa neopytal podla akeho predpisu.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Teraz v rádiu hovorili, že reflexná vesta by mala byť povinná od 1.1.2006.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

V susedných Čechách a Rakúsku povinne od 1.3. 2005.
Na Slovensku od 1.1.2006.
Info. pondelok rádio Expres.
Naposledy upravil Luna : 03.03.05 at 08:56
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

presne tak, a vesty nemôžu byť zelené, také majú policajti, ale žlté a oranžové ok.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

a v akom počte? Len pre šoféra? alebo aj spolujazdci?
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Lenuška
a v akom počte? Len pre šoféra? alebo aj spolujazdci?
No toto aj mňa zaujíma.
Hádam len pre šoféra, veď čo keď poveziem plné auto , to mám mať tie vesty pre všetkých ?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

V zahraničí má mať vestu každý kto sa moce vonku pri oprave.Bolo by smiešne sedieť v reflexnej veste v aute.
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

haha...to mi pripada ako záchranná vesta...už len nafukovací čln chýba...xixxi
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Mohli by poslúžiť airbagy ?
0 0
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
My sme kúpili v BAUMAXE-ružovú,pretože to bol v Žiline jediný obchod,kde ich 28.2.05 ešte mali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať