Zavrieť

Porady

faktúra za službu z čiech s dph

Dobrý deň,
došla nám faktúra z čiech za službu, ktorá bola dodaná v čechách, takže nám narátali aj českú dph-čku.
Ako to mám zaúčtovať? Mám brať celú sumu aj s dph akoby to bolo bez dph? Robí sa nato aj samozdanenie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    celú sumu dáš na príslušný nákladový účet, samozdanenie sa nerobí, lebo služba bola zdanená v čechách, alebo v prípade že sa rozhodneš požiadať o vrátenie príslušný daňový úrad v čechách, potom časť rovnajúcu sa dph dáš na 378 ako pohľadávku. U nás to robí DU BA1, môžeš poveriť tým aj nejakú spoločnosť, kt. sa tým zaoberá za poplatok. služba bola zdanená oprávnene alebo omylom ?

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Ja myslím že oprávnene, boli sme na výstave v čechách, bola to faktúra za prenájom stánku na výstave..

    Učtujem v JU.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    pokiaľ je to v JU, tak to dáš po zaplatení celé do výdavkov ovplyvňujúcich ZD. Ak sa rozhodnete dph si uplatniť na vrátenie , tak časť rovnajúcu sa vrátenej dani dáš do príjmov ovpylvňujúcich ZD v období, keď dostaneš dph vrátenú. Je to v nejakom FS z konca minulého roka.

    faktúra za službu z čiech s dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.