Zavrieť

Porady

zdravotne naklady na dieta po rozvode

Moj problem sa tyka zdravotnych nakladov na dieta po rozvode, kedze moj exmanzel nesuhlasi prispiet na zubny strojcek pre nasu spolocnu dceru. S dcerou zijem v zahranici a cena zubneho strojceka je € 3 500,-. Ja pozadujem ani nie polovicnu sumu. On vsak odmieta s odovodnenim, ze uz mi plati mesacne Sk 1 500,- alimenty. Neviem, ci mam narok pozadovat od neho aj na zdravotne naklady extra, preto prosim PORADTE MI, kto ma skusenosti.
Kedze dcera potrebuje aj okuliare a kazdym rokom sa jej zrak zhorsuje a naklady na dioptrie su taktiez pre mna zatazne, ale samozrejme, ze to platim sama (cast z toho mi preplaca poistovna, co nieje vela) a aj z tejto strany otec dietata odmieta prispievat.

Pozn.: Bola by som spokojna, keby mi polovicu nakladov zaplatil podla danych cien Slovenskej republiky, co viem je uz taktiez dost drahe.

Mam narok, existuje na slovensku na to zakon? Ako mam postupovat? Prosim poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Keď ti už raz platí výživné tak už od neho nemôžeš žiadať nič, len ak sa obaja dohodnete. Prípadne môžeš požiadať súd o zvýšenie výživného.

    Marek K je offline (nepripojený) Marek K

    Marek K
    Nevyšlo by lacnejšie prísť na Slovensko a nechať si urobiť strojček tu? (hoci aj ako samoplatca - bude to určite menej a možno ani nie polovica)

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    Je to blba situacia a vyzivne 1500 je naozaj asi dost nizke.

    Nepoznam platove pomery tvojho byvaleho manzela, ale predstav si, ze tu niekto zaraba napr. 8.000 cisteho - alebo hoci aj priemerny plat, ktory je nejakych 13 - 14 cisteho. (priemer ale nedosahuje podla statistik vacsina ludi) Z toho je hadam jasne, ze nemoze relevantne prispevat na svoje dieta do krajiny, kde strojcek spolu s okuliarmi stoji pomaly tolko, ako u nas byt niekde v Roznave.

    Ceny strojceka u nas + ceny okuliarov, ktore kupuju chudobni (teda nie Armani) stoji v podstate par sto korun, resp. nejaky tu tisicku. Ak by ti mal dat polovicu z toho, tak by to bola taka suma, ktoru sa ani neoplati posielat - bankovy prevod by bol v podstate drahsi.

    Myslim, ze ak zijes v krajine s takou zivotnou urovnou, taka sume by ta isto nevytrhla z biedy. Skutocne sa nechem rypat vo vasej historii, ale rozhodnutie odist do zahranicia si spravila asi ty sama. Uvedomila si si niekedy, co to napr. znamena pre tvojho byvaleho manzela? Plati na dieta, ktore ju sice jeho, ale s ktorym sa nemoze stykat. (Teda mozno teoreticky ano, ale v praxi isto nie).

    Sahesa je offline (nepripojený) Sahesa

    Sahesa
    nesuhlasim s tym,ze ceny orthodontickych aparatov su na Slovensku nizke. Vy rabala som ich a viem,ako si ich lekary dvojito uctuju. Ale suhlasim, ze ak si sa rozhodla odist, je na tebe ako sa s tym vyrovnas,kedze je to tvoje rozhodnutie. Iste by ta strojcek na Slovensku stal menej ako v inej krajine,ale lacne to tu tiez nie je. Ziadat od exa nemozes nic,ako bolo spomenute,jedine zvysenie vyzivneho. I ked je to nespravodlive,kedze tu nikoho nezaujima,ci zena zije z podpory alebo ma miliony, drahy ex bude platit malo prave kvoli blbym zakonom. Podla mna by aj muz mal znasat to riziko,ked si spravy dieta,mal by sa starat a podielat polovicou vydavkov na dieta bez ohladu na prijem. Vtedy by som hovorila o spravodlivejsom pristupe,lebo stale tu ostava vsetka ta zodpovednost na matke,ta starost a usilie,ktore sa zaplatit neda....ale ak by som mohla poradit k teme, skusila by som poziadat na sude o zvysenie vyzivneho a nechala by som spravit strojcek dietatu tu na Slovensku.

    zdravotne naklady na dieta po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.