Zavrieť

Porady

prevadzkaren, trvaly pobyt, vlastnictvo nehnutelnosti kde mam nahlasene sidlo

zaujimam sa o problem prevadzkarne, som student a byvam u matky, zaujima ma ci mozem ako "prevadzkaren" (jedna sa o internetovy obcho) uviest adresu mojho trvaleho bydliska teda aj trvaleho bydliska mojej matky ktora je majitelka daneho bytu ... alebo potrebujem nejaky jej suhlas alebo nieco podobne?... neviem si s tym rady... a musim uviest napriklad na schranke, zvonceku obchodne meno?
za rady vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Cogitationes Pozri príspevok
    zaujimam sa o problem prevadzkarne, som student a byvam u matky, zaujima ma ci mozem ako "prevadzkaren" (jedna sa o internetovy obcho) uviest adresu mojho trvaleho bydliska teda aj trvaleho bydliska mojej matky ktora je majitelka daneho bytu ... alebo potrebujem nejaky jej suhlas alebo nieco podobne?... neviem si s tym rady... a musim uviest napriklad na schranke, zvonceku obchodne meno?
    za rady vopred dakujem
    Osobne si myslím, že na internetový obchod netreba zvlásť nahlasovať prevádkáreň. Veď podľa živ.listu miestom podnikania zrejme máš trvalé bydlisko. Prevádzkáreň sa nahlasuje vtedy ak sídlo a skutočné miesto výkonu činnosti je odlišné.
    rozumiem, ale nebol som si isty ... ... a v tom ze sidlo mi nepatri problem nebude?... a ak mam cast tohto bytu zariadenu ako kancelariu, mozem odpisat napriklad nabytok kancelarie prip. naklady na rekonstrukciu tejto miestnosti?...

    stewes je offline (nepripojený) stewes

    stewes
    ahoj cogitationes, aaano mozes uviest miesto podnikania aj tvoj trvali pobyt, aj nabytok si myslim si mozes odpisat, ale najvecsi problem robi len to ze ked mas nahlasene miesto podnikania svoj trvali pobyt a nahodou by sa udiali udajne veci a by ste potrebovali predat byt, tak az 5 rokov po skonceni tvojho podnikania,alebo od doby nahlasenia ineho miesta podnikania do 5 rokov,mozes predat byt stym ze mozes mat ulavu na dani, popri tejto dobe mozte predat ale bez ulavy....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stewes Pozri príspevok
    ahoj cogitationes, aaano mozes uviest miesto podnikania aj tvoj trvali pobyt, aj nabytok si myslim si mozes odpisat, ale najvecsi problem robi len to ze ked mas nahlasene miesto podnikania svoj trvali pobyt a nahodou by sa udiali udajne veci a by ste potrebovali predat byt, tak az 5 rokov po skonceni tvojho podnikania,alebo od doby nahlasenia ineho miesta podnikania do 5 rokov,mozes predat byt stym ze mozes mat ulavu na dani, popri tejto dobe mozte predat ale bez ulavy....
    Nesúhlasím. Byt nie je ani v obchodnom majetku ani v osobnom vlastníctve zadávateľa.
    Zákon o dani z príjmov nepozná pojem úľava na dani pri predaji nehnuteľnosti. Pri predaji nehnuteľnosti, ak predávajúci spľňa podmienky zákona č. 595/2003 Z.z. ZoDP § 9 ods. 1 písm. a), b) je tento príjem oslobodený od dane z príjmov.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 21.10.07 at 06:59

    Matka87 je offline (nepripojený) Matka87

    Matka87
    Takže ak tomu správne rozumiem, keď mám trvalý pobyt a sídlo firmy v dome rodičov, tak to nemusím ohlasovať ako prevádzku? Teda ani ako kanceláriu? Ja mám totiž internetový obchod a vzorkovú internetovú kanceláriu s predajom. Mám aj reg. pokladňu. Momentálne som v podnájme v jednej budove u nás na dedine, kde mi to nevyhovuje s dispozičného hladiska. Chcem sa odtiaľ presťahovať domov do jednej miestnosti/resp. obývačka/. Viete mi prosím povedať, poradiť, kde to mám všetko znova pobehať, čo zrušiť, alebo kde mám čo prihlásiť. Podotýkam, že ide iba o internetový predaj, tovar doma budem držať v minimálnom množstve. Prosím o radu, lebo už som zúfalá a neviem čo robiť. Vopred ďakujem za každú radu.

    prevadzkaren, trvaly pobyt, vlastnictvo nehnutelnosti kde mam nahlasene sidlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.