Zavrieť

Porady

SZČO a DPH za služby do zahraničia

Dobrý večer všetkým,

Skúšal som hľadať na porade aj v archíve ale neviem nájsť tento môj prípad. Veľmi pekne by som poprosil o radu.
Som SZČO, jednoduché účtovníctvo a nie som platca DPH - fakturujem Nemeckej fy (platca DPH v Nemecku) mesačne za marketingové služby vykonané na SK ( uverejnenie reklamy v časopisoch, preklady technickej dokumentácie, sprostredkovanie obchodu medzi odberateľmi na Sk a výrobcom v DE,technické poradenstvo) paušálnu sumu v EUR.
Moja otázka:
1, obrat 1,5 mil Sk pre účely DPH sa počíta za kalendárny rok t.j. od 1.1 xx do 31.12.xx alebo je to 12 mesiacov posebe nezávisle na kalendárnom roku?
2, Je táto služba oslobodená od povinnosti platiť DPH po prekročení 1,5 mil?

Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek informáciu a želám príjemný začiatok pracovného týždňa.

Ivan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Odpoveď na Tvoju 1. otázku:
    12 kalendárnych mesiacov po sebe nasledujúcich t.j. môže to byť aj od 1.10. do 30.9. alebo podobne.Tento obrat sa neviaže na kalendárny rok. Nájdeš to v zákone o DPH §4 - Registračná povinnosť.
    2.otázka: Zákon o DPH -Oslobodenie od dane §28 - §42. Ak dokážeš uvedené služby zaradiť do týchto §, tak to máš oslobodené, ale podľa môjho názoru tieto služby podliehajú 19% zadzby dane., ale tu by som nechala priestor radšej odborníkom - poraďákom, ktorý sa špeciálne venujú len DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Miestom dodania týchto služieb bude nemecko podľa § 15/7 a 15/8.Tzn. že bude sa odvádzať nemecká DPH. Pravdepodobne sa daňová povinnosť prenesie na nemca (tak je to podľa našeho zákona a tak by to malo platiť pre všetky členské štáty). Vy budete fakturovať bez DPH .Tieto služby vám nevstupujú ani do výpočtu obratu.

    SZČO a DPH za služby do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.