Zavrieť

Porady

platba cez cudzí účet

Môžem živnostníkovi odčítať platbu za sociálne a zdravotné, ak neboli platené z jeho účtu ale z účtu inej osoby? Boli platené ebankingom a ako doklad má vytlačenú túto platbu, kde je napísané kedy, koľko, kam bolo zaplatené s variabilným symbolom, ktoré mu boli socpoist-ovňou pridelené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Môžeš. Ja osobne by som to urobil výberom z pokladne cez výdavkový doklad na toho dotyčného s tým, že on to uhradí. K tomuto dokladu si potom pripneš výpis z účtu, kde platba prebehla a malo by to byť v poriadku. Veď kľudne môže nastať prípad, že ty sa z nejakých príčin dlhšiu dobu nezdržiavaš doma a príspevky treba platiť. Tak čo !!!???

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Ja mam zas prípad 2 podnikatelov, ktorí sa v zavere roka trochu nepohodli a jeden z nich,povedzme, že hlavný platil druhemu poistne SP a ZP a teraz uvažujem, či u toho čo to uhrádzal-hlavného
    nedám platbu za kolegu do nakladov, refakturujem to tomu druhému a úhradu
    nauctovat v denníku hlavného podnikateľa ako minus.položka k tým k poistném,ktoré je predmet refakturácie. Ale problem je tiez s trzbou , vystavovali OF na jedného a druhy
    sa podielal 50% prácou na zákazke, nemali zmluvu o združení, neviem či tiež možem vystavit OF a príjmový u druhého živnostníka a ten hlavný si úhradou tejto jeho DF môže znížiť tržbu 50 % ?
    Je to komplikované a neviem , či som to jasne podala.
    Ak by ste sa niekto k tomu mohli vyjadriť, veľmi by mi pomohol, každý iný uhol pohľadu, resp. skúsenosť s takými kompl. situáciami.

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Prosím poradiť : kolegyni - SZČO popri zamestn. robím daňové priznanie,môžem jej uplatniť do nákladov platby za telefón a pod., keď to neplatila z firemného účtu, ale z osobného účtu písaného na jej manžela?
    Ďakujem

    platba cez cudzí účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.