Zavrieť

Porady

Čo hrozí zamestnancovi?Pri nedodržaní 30 dňovky?

Chcela by som sa spýtať, v práci som spravila taký kix, že zákazník spísal reklamáciu, dnes je to 31deň a odpoveď na ňu mu bude zaslaná až zajtra.. čo sa mi môže v takomto prípade stať? Som z toho na nervy..
Usporiadat
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Noo ako vždy mi každý ochotne poradí, ďakujem pekne.. asi som si naivne myslela, že táto stránka slúži na to!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Puuusinka Pozri príspevok
Noo ako vždy mi každý ochotne poradí, ďakujem pekne.. asi som si naivne myslela, že táto stránka slúži na to!

Prepáč, ale takýmto tónom príchod rady neurýchliš, naopak. Nie všetkých vyše 60 tisíc členov má skúsenosť s Tvojim problémom, tak trocha trpezlivosti a skromnosti hádam by sa zišlo
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Vybavenie reklamácie nesmie trvať dlhšie ako 30 dní.Po uplynutí tejto lehoty má kupujúci rovnaké práva akoby išlo o chybu,ktorú nemožno odstrániť,t.z.má nárok na náhradu vrátenia peňazí.Takže ak si to spotrebiteľ uplatní,predávajúci je povinný vyhovieť.Tebe môže hroziť napr.náhrada škody od zamestnávateľa,ale top posúdi on a druhá strana veci je ako sa rozhodne spotrebiteľ.
Inak treba byť trošku trpezlivá!!!
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Ja viem prepáč, ale som z toho na nervy!!!! Tak ma pochop! A ak mi aj nikto neporadí, tak čo už narobím! Čítala som si aj zákonník, ale moc toho nechápem!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).

Neviem o aký kix konkrétne ide. V každom prípade zajtra je už neskoro na odpoveď pre zákazníka. Zákazník už včera mal dostať výrobok opravený alebo mu mali byť vrátené peniaze, a nie aby až zajtra dostal ešte len odpoveď.

Vzhľadom na túto tvoju poznámku Noo ako vždy mi každý ochotne poradí... ti len mimo témy poviem svoj názor: Je mi úplne samozrejmé, že si "len zamestnaná" a netrápi ťa, či vznikla škoda zamestnávateľovi kvôli tvojej nepozornosti, prípadne prišiel o zákazníka, alebo vznikla škoda zákazníkovi.
Ide ti len o to, čo sa tebe môže stať. Ja by som ti odporúčala: začni podnikať a zamestnaj čo najviac takých zamestnancov, ako si ty.
Na tvojom mieste by som sa riadne ospravedlnila zamestnávateľovi a priznala svoju chybu.
Naposledy upravil abel : 22.10.07 at 18:23
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

odpísala som ti súkromnú správu
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Milá pusinka, ss si si mohla odpustiť. Ak som napísala, že ti želám čo najviac takých zamestnancov, ako si ty, tak neviem, prečo sa urážaš, keď píšeš, že každý zamestnávateľ by mohol byť rád, keby mal takých zamestnancov, ako si ty. Pozrela som si niekoľko tvojich otázok dozadu a nenašla som žiadnu, na ktorú by ti niekto ochotne neodpovedal. Ty však o siedmej dáš otázku a už o štvrť na osem sa hráš na urazenú, že celá Porada nie je v pozore.
Ďalšie ss nemusíš, ďakujem ti za pozornosť.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová



No vážení kolegovia !!!
Kam speje naša práca? Do kanála. Čo už sa tu nedeje?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Som prekvapená aj ja , však Pusinka nie je nováčik
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Puuusinka Pozri príspevok
odpísala som ti súkromnú správu
Puuusinka ,písanie ss a ako čítam asi aj urážanie Poraďáka cez ss je porušením etikety Porady. Ja si Ťa pamätám ako sme riešili Tvoj problém ,keď si sa nemohla zamestnať a ako Ti kopec Poraďákov želalo, aby si si našla podľa možnosti čo najlepšiu prácu. Myslím ,že abel Ti napísala iba holú skutočnosť a naozaj riešenie je aj podľa mňa rovnaké ako Ti ho napísala ona. Ospravedlniť sa zákazníkovi a snažiť sa o to ,aby Tvojmu zamestnávateľovi nenarobil kopec problémov ,ak bude nahnevaný a bude reklamáciu riešiť cez ďalšie inštitúcie.Dobrým slovom vždy dokážeš viac ako aroganciou, nech už je nasmerovaná proti komukoľvek.
0 0
kaskader222 kaskader222

kaskader222 je offline (nepripojený) kaskader222

Nechápem, prečo ju tu tak odcudzujete,tak bola vyplašená a napísala tu niečo emotívnejšie, no a? Vám sa to nestáva? Keby Vám hrozilo niečo také ako jej? Hlavne ty abel!
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Tak prepáčte, neviem čo Vás tak urazilo? To som Vám tu napísala niečo tak strašné? Chodím na 1 stránku,kde síce neradia v tejto oblasti, ale iných a tam mi odpovedajú do minútky, tak som zvyknutá. Sem tak často nechodím,tak neviem! Síce som tu už dlho registrovaná,ale to je všetko! Možno keby nenapíšem to čo napíšem, tak sa mi nikto neozve.. hmm aj v tom je možno pointa!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

toľko ješitnosti som dááávno nečítala.
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

ajooj teba si pamätám ešte z dááávnych čias a naozaj ma teší, že taký ako ty tu zostali.. a čo sa týka ss neviem čo to znamená ja som je napísala síce súkromnú správu,ale nič zlé v nej nebolo, nikoho som tam neurážala ani nič! Nech Abel prepošle čo som jej poslala a som zvedavá či ma budeš aj potom pokladať za zlú.. ja som sa jej tam dokonca ospravedlnila a ona napísala 1 vetu z toho čo som tam uviedla..
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

???
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

PAULI, to ešte nevieš čo je ješitnosť /všimni si marec..../: http://www.porada.sk/t46124-ako-je-to.html#post413148


A vôbec, začínam mať pocit: ZA DOBROTU NA ŽOBROTU.

Nakoniec sme najhorší, lebo nie sme dosť: rýchly, presní, paragrafoví, lopatistickí a neviem akí ešte...
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Na koľko tu asi nemám od dnešného dňa čo hľadať a som tu na príťaž, rada by som sa odtiaľto vymazala už na dobro,ale bohužial nejde to!
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Tiez by som to najprv riskla s tym, ze sa ospravedlnis zakaznikovi, mozno zrovna natrafis na cloveka ohladuplneho. Pravda je lepsia, ako zavadzanie do klamstiev. To by nahnevalo aj mna, ale keby mi nejaka pani, alebo slecna, co to vybavuje povedala hned pravdu ako sa veci maju, aj by som trpelivejsie pockala. Ale to je na tebe, podla toho aky typ cloveka si, ci to podstupis. Inak mozu vzniknut väcsie problemy a uplne zbytocne. Drzim palce.

A neda mi este : Ludia na porade si jednoznacne zasluzia minimalne respekt....co ty na to? Porozmyslaj o tom, aj ked si zufala, ako pises, riesia sa tu aj ine a zufalejsie veci a aj zivotne dolezitejsie a nikto si este nedovolil - ani nema na to dovod , urazit sa, ze "hned"nema odpoved. Abel to myslela s tebou tiez dobre, asi si to nepochopila. Mozno raz....Nic v zlom, len som ti uprimne venovala par riadkov. Prajem vela stastia.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Puuusinka Pozri príspevok
Na koľko tu asi nemám od dnešného dňa čo hľadať a som tu na príťaž, rada by som sa odtiaľto vymazala už na dobro,ale bohužial nejde to!
Prepac teraz si tak tipnem: - tvoj zamestnavatel asi nerobi psychologicke testy pri prijmani zamestnancov do pracovneho pomeru ze?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Puuusinka Pozri príspevok
Na koľko tu asi nemám od dnešného dňa čo hľadať a som tu na príťaž, rada by som sa odtiaľto vymazala už na dobro,ale bohužial nejde to!
Nie si trochu unáhlená?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať