Zavrieť

Porady

plynová prípojka

Ahojte,
tak dnes som sa teda riadne rozculila.1.8. sme podavali ziadost na SPP ohladom zriadenia novej plynovej pripojky (zmluva nam prisla 16.8.). Teraz (po asi 20 telefonatoch)som sa dozvedela, ze este nasa ziadost o rozkopavkove povolenie nie je ani na meste!!!!z ich stranky som sa dozvedela, ze plynovu pripojku musia spravit do 100 dni. Nevie mi niekto poradit,ako dalej?ako ich prinutit konat???
potrebujeme to uz dost nutne, musime zacat kurit, nechcu schnut potery ani omietky....a v decembri sme sa chceli stahovat!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Tak s SPP je to ,čo sa dodržania termínu týka, najhoršie. Súhlas o prípojku nám posielali 8 mesiacov - z toho posledné 3 sme ich dennodenne telefonicky urgovali a niekoľkokrát osobne "skočili do Košíc". Žiadosť sa stratila, no nakoniec boli na stole obe - len nevedeli na mape nájsť ulicu v Prešove. Teraz 4 mesiace čakáme na pripojenie na rozvod plynu na ceste. Je to proste horor! Ešte, že sme si dali kúrenie aj na tuhé palivo, takže môžeme kúriť a pracovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja som pre istotu ani SPP neskúšal. Mám polozapustenú nádrž na propán.

    aduliak je offline (nepripojený) aduliak

    aduliak
    s SPP je to asi fakt najhorsie a to uz sme kvoli nasej stavbe vybavovali vselico.....mozno ma budu povazovat za otravnu zensku,ale je mi to jedno...zajtra tam zavolam zas....))pri vodarnach sme si vsetko platili sice sami,ale od projektu dopravneho znacenia cez rozkopavkove a realzaciu nam to trvalo 3 tyzdne!!!

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    aduliak Pozri príspevok
    Ahojte,
    tak dnes som sa teda riadne rozculila.1.8. sme podavali ziadost na SPP ohladom zriadenia novej plynovej pripojky (zmluva nam prisla 16.8.). Teraz (po asi 20 telefonatoch)som sa dozvedela, ze este nasa ziadost o rozkopavkove povolenie nie je ani na meste!!!!z ich stranky som sa dozvedela, ze plynovu pripojku musia spravit do 100 dni. Nevie mi niekto poradit,ako dalej?ako ich prinutit konat???
    potrebujeme to uz dost nutne, musime zacat kurit, nechcu schnut potery ani omietky....a v decembri sme sa chceli stahovat!!!
    Normalne si ma vystarasila, cakame tiez na plynovu pripojku. (ziadost sme podavali v auguste)
    A kedze na SPP uz som telefonovala niekolko krat a nic sa nedialo, dnes som sa rozhodla zatelefonovat do firmy ktora robila projektovu dokumentaciu na nasu pripojku. Tam mi povedali ze projekt aj s ohlasenim drobnej stavby odovzdali zmluvnej firme SPP, ktora ma tu pripojku zriadit (dali mi na nu aj kontakt). Tak som volala do nemenovanej firmy a ze teda do zajtra mi preveri ci ten projekt tam maju a ak ano tak pripojku budu realizovat na buduci tyzden.
    Neviem ako to dopadne, ale viem ze budem nahanat tu firmu a ze na SPP sa mi panovi co ma na starosti pripojky volat neoplati, lebo v podstate stale len sluboval ze to zisti a ze zavola spat a nikdy sa tak nestalo.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Vážení, ak to potrebujete urobiť ešte toho roku, tak zodpovedného pracovníka bombardujte každý deň telefonátom - "šľapajte mu na päty", lebo ináč to založí na spodok kôpky. Ja som uhradila sumu 6500.- Sk za pripojenie plynu (od cesty k plotu) už v júli - a nič sa nedeje. Ide o výkop cca 4 m pri plote z vonkajšej strany - násyp z hliny, žiadny betón.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Zrodil sa tu básnik. Vieš, pokiaľ ma to nesúri, tak radšej budem urgovať. Pri stavbe domu sa stretneš s mnohými, ktorí chcú peniaze na ruku - bez potvrdení, ceny majú fantastické, len na kvalitu svojej práce zabúdajú... Už veľakrát tu bolo spomínané, ale naozaj si človek uvedomí "za aký peniaz pracuje, alebo načo je vzdelanie".

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    cítim s Tebou a zo zúfalstva mi to skáče na verš.
    No zas ma utešuje, že pri učte by nemal nastať výbuch, ako napr. u plynárov v poslednej dobe.
    " Alebo si zarobím na nový-
    na výbuch daňový?"
    myšlienky zlé-šic
    viac ako z plynu je z ních hic.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    No tak nejako sa mi to podarilo si to telefonatmi "vybombardovat". Zajtra pridu kopat tu pripojku, vo stvrtok to napoja.

    PS: Mame pripojku , este ponahanam napojenie plynomeru a kurime.
    Naposledy upravil anet : 16.11.07 at 19:06

    janazpk je offline (nepripojený) janazpk

    janazpk
    Ahojte,
    prave s rodicmi rozmyslame nad kupou starsieho domu.Otec je sikovny,vela oprav dokaze urobit sam,ale co sa tyka roznych povoleni,oznameni,...sme trochu dost mimo.Okrem "tisic" inych veci, treba aj natiahnut plyn do domu.Pred domom je pripojka a ked chceme natiahnut plyn do domu-na koho sa obratit,ake treba povolenia,...poradte prosim.

    PS:tiez by sme sa chceli napojit na verejnu kanalizaciu???(tiez je pred domom)
    Dakujem za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.