Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studenta v roku 2005

Dobry den,


chcela by som sa opytat, ci aj v roku 2005 este existuje dohoda obrigadnickej praci studenta a ake fondy sa tam odvadzaju, pripadne ci je nejako limitovany rizsah hodin. Predpokladam, ze je potrebne ju dolozit potvrdenim zo skoly. A co sa tycka fondov do zdravotnej poistovne, stale plati limit, ze do 3 000,- Sk sa fondy neodvadzaju? Alebo sa mylim? :-) Vdaka.
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

DOVP má tiež časové obmedzenie 300 hodín ročne v úhrne zo všetkých dohôd u jedného zamestnávateľa.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ja viem, ale DoBPŠ je len 100 hodín, tak komu sa to oplatí? Neviem proste pochopiť, že prečo sú dve ... študent by namal byť len na brigáde?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie je to pravda, DOBPŠ sa môže uzatvoriť aj na dobu kratšiu ako 100 hodín, nie najviac na 100 hodín. Bližšie o DOBPŠ hovorí §227 ZP.
Naposledy upravil Tweety : 18.06.07 at 08:35 Dôvod: doplnenie aj
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Veď tak nejak som to myslela ) tak čo sa odporúča skôr? DVP môžeme uzatvoriť aj s 19 ročným študentom strednej školy a podpíše vyhlásenie, hej? Bude môcť pracovať 40 hodín týždenne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kedže je študent, tak DOBPŠ, podpíše vyhláseni. ALe nemôže odpracovať 40 hod. týždenne. V priemere za celú dobu dohody to môže byť max. 20hod. týždenne.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Súhlas s Tweety, doplním, ak bude mať uzavretú dohodu na 2 týždne. môže v 1 týždni odrobiť 40 hodín a v druhom 0 hodín.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Tweety Pozri príspevok
Kedže je študent, tak DOBPŠ, podpíše vyhláseni. ALe nemôže odpracovať 40 hod. týždenne. V priemere za celú dobu dohody to môže byť max. 20hod. týždenne.
No áno, ale píše sa, že aj študent môže mať DVP ... asi som strašne nechápavá

Študent, ktorý už prakticky skončil školu aj keď školský rok trvá do 30.6.2007. Dokedy je on študentom? Možno bude ešte študovať na VŠ, nevieme a je nám to jedno v danom momente, tak môžem uzatvoriť s ním klasickú DVP, alebo musím DBŠ? Potvrdenie zo školy, či je študentom, alebo či už ukončil štúdium, si máme vypýtať?
Prosím o radu, ja viem, že už to preberáme od včerajška, ale stále v tom nemám jasno. Dík za trpezlivosť a rady.
Naposledy upravil Anonymka : 19.06.07 at 07:40
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Anonymka Pozri príspevok
No áno, ale píše sa, že aj študent môže mať DVP ... asi som strašne nechápavá

Študent, ktorý už prakticky skončil školu aj keď školský rok trvá do 30.6.2007. Dokedy je on študentom? Možno bude ešte študovať na VŠ, nevieme a je nám to jedno v danom momente, tak môžem uzatvoriť s ním klasickú DVP, alebo musím DBŠ? Potvrdenie zo školy, či je študentom, alebo či už ukončil štúdium, si máme vypýtať?
Prosím o radu, ja viem, že už to preberáme od včerajška, ale stále v tom nemám jasno. Dík za trpezlivosť a rady.

PROSÍM ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stredoškolák je študentom do 31.8.,pokiaľ nie je evidovaný na úrade práce. Potvrdenie o návšteve školy prikladáš z posledného ročníka strednej školy.
Môžeš s ním uzatvoriť DoBPŠ, ale aj klasickú DoVP, ak rozsah práce bude menej ako 300 hod.

---------
Veronika
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Platí nejaká minimálna mzda pre dohodu o brigádnickej práci študentov? Na koľko hodín ročne môže byť zamestnaný?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Odmena na dohodu nie je ničím obmedzená, týždenný PČ za celú dobu dohody nesmie prekročiť v priemere 20hod.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať