Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej cinnosti a dávka v hmotnej núdzi

Dobrý deň. Som nezamestnaný, vedený na úrade práce, poberám dávku v hmotnej núdzi. Od septembra vykonávam prácu na dohodu o prac. činnosti, aby som si prilepšil k 1740 Sk, ktoré za mesiac dostanem a môj príjem za tento mesiac bol presne 800 Sk. Teraz mi prišlo rozhodnutie z úradu práce, soc. vecí a rodiny o znížení dávky o 600 Sk(75% z príjmu), na sumu 1140 Sk, z dôvodu "prepočtu dávky v hmot. núdzi na základe predloženia dokladu o výške príjmu mesiac 09/2007". Chcem sa opýtať, či je toto rozhodnutie správne, a ak áno aký zmysel majú dohody o prácach vykonávaných mimo prac. pomeru. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Monika Kováčová
    toto ti urobili? HROM DO TOHO! Tomu nechápem...

    Hoď sem paragrafy z rozhodnutia... nech vieme prečo:
    Posielam úplné a presné znenie odôvodnenia:

    "Prepočet dávky v hmotnej núdzi Vám bol urobený na základe predloženia dokladu o výške príjmu mesiac 09/2007.
    V zmysle zákona NR SR č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je suma dávky v hmotnej núdzi 1.680.-Sk, príspevok na zdravotnú starostlivosť vo výške 60.-Sk..
    V zmysle § 5 odstavec 4 písmeno a, zákona NR SR č. 599/2003 Z.z., za príjem na účely tohto zákona sa nepovažuje 25% príjmu zo závislej činnosti. Do príjmu sa Vám započítava mzda manžela vo výške 600.-Sk.
    Preto bolo potrebné rozhodnúť tak, ako je to uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia"

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nuž je to tak, zákon nepustí.

    andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

    andrea123
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Nuž je to tak, zákon nepustí.

    Pripadá mi to ako obyčajná fráza....prepáčte...zákon nepustí, neznalosť neospravedlnuje....výroky ludí by mali mat logiku,...a tvrdenie, že v zákonoch nehľadajte logiku iba opravedlňuje neschopnosť niekoho vniesť tam tú logiku...ked niečo potrebujeme z občanov dostať a logicky to nemáme zdôvodnené, tak jednoducho povieme, že v zákonoch nehľadajte logiku...je to jednoduché napísať...to nie je útok na Vás...to ma len pri vašom príspevku napadlo...

    Dohoda o pracovnej cinnosti a dávka v hmotnej núdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.