Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlačiva

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Mám takú malú otázočku:
- živnostník podáva DP +súvahu+VZaS.
- na hlavnej strane je kolonka: zostavená dna a schválená dna. do kolonky
zostavená pôjde napr. 20.2.05 a kolonka schválená zostane prázdna?
- potom sú tam 3 kolonky pre podpisy: ak ide o živnostníka, ktorý si robí účtovníctvo sám (účtovníčka nerobí na faktúru). do ktorej kolonky sa má živnostník podpísať.

viem, že sú to banálne otázky, ale ja sa radšej poradím s vami :p

dakujem
Usporiadat
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Živnostník podáva výkazy, ktoré sa robia pre ÚJ účtujce v podvojnom účto. On zodpovedá za vedenie účtovníctva, účtovnej závierky ...., podpisuje sa do všetkých troch koloniek. Kedže účtuje v podvojnom účte, mal by robiť aj poznámky a odovzdať spolu s daň. priznaním. Účt. jednotky, ktoré vedú PÚ (s.r.o.) , tie predkladajú závierku na schválenie VZ a to ju schváli , potom sa vypisujú výkazy ešte raz z dátumom scválenia a predloží sa znovu na DÚ. A práve aj do poznámok sa píše dátum schválenia z predch. roka. Ak sa stihne schváliť do podania, to je vyst. 20.2.2005a schváli sa napr. 1.3.2005 tak sa obe kolonky vypľňajú. Treba dať pozor, ak je fyzická osoba zapísaná v obchodnom reg. účto. závierka sa ukladá aj do zbierky listín. Či aj živnostník schvaľuje uzávierku keď vedie PÚ to neviem, ja by som sa informovala na DÚ.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem za rozsiahlu odpoved.
tie poznámky mám hotové a bola by som ich nechala doma

zajtra sa teda spýtam na DÚ, či schvaľuje účt.závierku aj živnostník a dám dám vedieť.

prajem pekný večer
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
a ešte jedna otázočka: do kolonky Počet príloh v DP dávam 3?? (súvaha, VZaS, poznámky) ??
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
áno :-) presne ako píšeš :-)
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ja som taká šikovná

dakujem
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
to jo :-) aj cukríček si zaslúžiš :-)
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ked ja radšej čokoládku. cukríčky idú do zubov
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
tak tú aj ja radšej... ale aj tá ide do zúbkov :-)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ajacik
dakujem za rozsiahlu odpoved.
tie poznámky mám hotové a bola by som ich nechala doma

zajtra sa teda spýtam na DÚ, či schvaľuje účt.závierku aj živnostník a dám dám vedieť.

prajem pekný večer
:p ...ak môžem poradiť - schváľ si uzávierku s dnešným dátumom - jednoduchý zápis, ktorý si založíš do papierov aj s prílohami, resp. kópiami DP a príloh - o schváleni účt. uzávierky za rok 2004 a odovzdaj už všetky výkazy ako schválené - teda zaškrtni schválená, a máš po problémiku. my to tak robíme a je to OK.:p
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

K Vašej debatke by som len dodala, že schválená ÚZ sa predkladá na DÚ do 30 dní po jej schválení iba vtedy, ak ÚJ znova otvorila účtovné knihy.

Jedná sa o novelu Opatrenia MF SR č.4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek indiv.ÚZ a rozsahu údajov určených z individuálnej ÚZ....

Dokonca z tejto novely vyplýva, že sa ÚZ predkladá iba v jednom vyhotovení - celkom potešiteľné, nie?
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
a to ako má vyzerať ten zápis o schválení? robím to prvýrok, takže neviem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ingi
K Vašej debatke by som len dodala, že schválená ÚZ sa predkladá na DÚ do 30 dní po jej schválení iba vtedy, ak ÚJ znova otvorila účtovné knihy.

Jedná sa o novelu Opatrenia MF SR č.4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek indiv.ÚZ a rozsahu údajov určených z individuálnej ÚZ....

Dokonca z tejto novely vyplýva, že sa ÚZ predkladá iba v jednom vyhotovení - celkom potešiteľné, nie?
super, dík ! :p
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
sway
super, dík ! :p
??
takže čo mám teraz robiť?? odovzdať to akože neschválené ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ajacik
a to ako má vyzerať ten zápis o schválení? robím to prvýrok, takže neviem.
len ndaj hlavičku firmy....

zápis zo schválenia účtovnej uzávierky ktoré sa konalo dňa..., bla, bla, jednoducho len popísať že podnikateľ má taký a taký HV, a týmto schvaľuje účt.uzávierku dátum podpis a hotovo. Nikam to nepredkladáš, je to len interný list o tom, že si uzávierku videl a schválil. :p
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ajacik
??
takže čo mám teraz robiť?? odovzdať to akože neschválené ?
môžeš urobiť ako uznáš za vhodné - podľa mňa obe možnosti sú OK.:p
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
super. dakujem.

ale aj tak je to blbosť, aby si to živnostník sám sebe schvaľoval. to má opodstatnenie asi až vtedy, ak mu robí účto niekto iný. si teda myslím ja

ešte raz dakujem, idem to hned spraviť, aby zo mna mali zajtra na DU radosť.

pekný večer všetkým
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
si ma predbehla s reakciou
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Môžem k tomuto mať tiež otázku?

Keď združeniu vediem PÚ musím s DP, Súvahou a Výsledovkou podávať aj iné prílohy? Myslím cash-flow a poznámky.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
M0NIKA
Môžem k tomuto mať tiež otázku?

Keď združeniu vediem PÚ musím s DP, Súvahou a Výsledovkou podávať aj iné prílohy? Myslím cash-flow a poznámky.
poznámky+súvahu+výsledovku. Poznámky som sem dávala pripravené - pohľadaj, nestíham...:p
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

sway
poznámky+súvahu+výsledovku. Poznámky som sem dávala pripravené - pohľadaj, nestíham...:p
Ďakujem, idem hľadať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať