Zavrieť

Porady

Tlačiace topánky

Viete niekto ako "povoliť" detské topánočky, ktoré tlačia? Na dĺžku sú dosť, len na špici sú "rovné" a syn tvrdí, že ho tam tlačia - z vrchu na palček. Topánočky sú kožené a nerada by som sa ich vzdala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Stina Pozri príspevok
    Skús z vnútra natrieť indulonou (modrou) a napnúť. Koža povolí.

    Čím napnúť? Viem, že kopytá existujú, ale nemyslím že na také malé topánočky. Topánočky sú zvnútra "futrované" - nie zateplené kožušinou ale takou "jesennou látkou".
    Naposledy upravil anmary : 24.10.07 at 11:08

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Ja som tú natretú časť jemne prešla tupou stranou príborového noža. Potom to vypchaj napr papierom, ale pevne.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Niekde som počula, že je možné skúsiť tú špicu aj "rozklepať". Jednoducho ju cez nejakú handru potĺcť kladivom - jemne. Neskúšal niekto?

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    anmary Pozri príspevok
    Niekde som počula, že je možné skúsiť tú špicu aj "rozklepať". Jednoducho ju cez nejakú handru potĺcť kladivom - jemne. Neskúšal niekto?
    Anmary - toto mne radil obuvník, keď ma tlačila lodička na päte (hore - v mieste, kde topánka končila). Špicu by som asi "netĺkla"...a na pätu to tiež nezabralo... Mne tiež moje babenky občas skučia, že ich tlačí topánočka tam hore...a väčšinou si pýtajú ostrihať "pazúrky"...

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    mne pomohlo, keď som prešla v daždi (v lejaku) z práce domov, keď uschli, boli ako odliate na moju nohu...

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    olio Pozri príspevok
    mne pomohlo, keď som prešla v daždi (v lejaku) z práce domov, keď uschli, boli ako odliate na moju nohu...
    To som počula aj ja podobne. Obuť mokré - vlhké ponožky, potom obuť tlačiace topánočky a doma pochodiť koľko sa dá.

    gokko je offline (nepripojený) gokko

    gokko
    Aj ja sa prihováram za nové topánky. Detská nožička je vo vývoji, rastie a kostičky sú veľmi poddajné. Pri tlačiacej topánke môže dôjsť k deformácii , vybočeniu palca , stačí dva mesiace tlaku, a to snáď za to nestojí. Detská topánka musí byť skrátka voľnejšia aj v oblasti prstov - hore. Dospelí sa môžu pokúsiť topánku "rozchodiť", ale kto to skúšal vie, že to nie je nič príjemné.

    stankakac je offline (nepripojený) stankakac

    stankakac
    existujú prípravky napr, spreje, ktoré, keď nastriekaš na kožu ona povolí. Mne to radili v jednej obuvi. skús sa poinformovať v predajni, určite ti pomôžu a poradia ten prípravok. Je to čisto len na kožu.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Vďaka za všetky odpovede. Vyriešili sme to kúpou nových topánok. Ja by som ich roztlačila, ale syna na to nepresvedčím. Jeho "tlačia" a hotovo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.