Zavrieť

Porady

Kúpa pozemku - orná pôda

Ahojte prosím o radu!
Niečo som už vyčítala aj tu v porade
Chcem kúpiť pozemok mimo zastavaného územia obce (orná pôda, v súčasnosti využívaná ako lúka). List vlastníctva som si pozrela, tento pozemok je uvedený ako parcela "E". K tomu mi kamarát geodet povedal, že je potrebné vypracovať geometrický plán, že bez toho mi pozemok nemôžu predať (a rovno prepíšu zmenu vlastníka na moje meno a parcela bude uvedená ako parcela "C"). Ako mám teda postupovať? Uzavriem predbežnú kúpno-predajnú zmluvu s dodatkom, že bude (požadujem) vypracovaný geometrický plán? Potom pôjdem na obec a poviem im o tomto zámere, aby so mnou rátali v územnom pláne. Chcem rozvíjať na tejto ploche niečo v rámci rodového statku, alebo rodinnej biofarmičky, bez poškodenia životného prostredia (práve naopak - jeho zlepšenie), časom organizovať nejaké kurzy pre deti aj dospelých.....alebo zatiaľ ako plochu určenú na rekreáciu. Potom vypracovať projekt na čerpanie z eurofondov a už len čakať.
Ďakujem vopred za rady. Prosím čo najrýchlejšie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Najprv na OÚ si pozri územný plán, či také niečo ,čo zamýšľaš,je možné. Prípadne oslov obecný úrad a oboznám ich so svojim zámerom a počkaj si na odpoveď. Geometrický plán musí dať urobiť predávajúci vlastník - zavolať geodenta. Ten už ďalší postup s geom. plánom zariadí. Pri zmene využiteľnosti je čakacia doba cca 14 dní.(E-C). Potom uzatvor kúpno-predajnú zmluvu a návrh na vklad do katastra.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Kamarát geodet Ťa informoval trochu účelovo, zrejme si chce zarobiť vypracovaním geometrického plánu. Parcelu registra "E" môžeš kúpiť aj bez geometrického plánu, len nemáš istotu, kde v teréne sa parcela presne nachádza.

    skatari je offline (nepripojený) skatari

    skatari
    Dobrý deň, ďakujem za rady, ale myslím, že kamarát sa nechce nabaliť ale pomôcť, (určite potrebujem tú istotu,kde sa pozemok nachádza) a práve tým, že sa presne vymeria hranica kupovaného pozemku, môžem ďalej postupovať a vybavovať ďalšie náležitosti ako prístup na pozemok, jeho ohradenie, rozvod inžinierských sietí....

    Kúpa pozemku - orná pôda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.