Zavrieť

Porady

Nevyčerpaný SF - firma už nemá zamestnancov

Chcem sa spýtať (v poradách o SF som to nemohla nájsť), ako zlikvidovať, alebo na aký účet preúčtovať nevyčerpaný SF, keď firma už nemá žiadnych zamestnancov.

Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
cactus Pozri príspevok
Chcem sa spýtať (v poradách o SF som to nemohla nájsť), ako zlikvidovať, alebo na aký účet preúčtovať nevyčerpaný SF, keď firma už nemá žiadnych zamestnancov.

Ďakujem.
SF musíš zrušiť a môžeš to zaúčtovať do výnosov, nakoľko tieto peniaze mali byť rozdelené zamestnancom. Zaúčtuješ to: 472/648.
Naposledy upravil Anja111 : 24.10.07 at 14:32

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

! Stefan2005
Predpokladám, že ten zostatok SF je z tvorby, ktorá sa účtovala na ťarchu nákladov.
Vtedy je v poriadku postup od Anja111.
Pokiaľ by však zostatok, ktorý rušíte, bol vytvorený zo zisku, asi by som to nedával do výnosov...

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
Nie, tento SF bol tvorený z HM. Ď.

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

tacasina
Ja mám podobný problém. Rozdiel je v tom, že podnikateľ predáva celý podnik aj so zamestnancami s.r.o - čke. Čo v tomto prípade so zostatkom SF ?
Budem veľmi rada, ak by mi niekto poradil.

ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

ekonom99
tacasina Pozri príspevok
Ja mám podobný problém. Rozdiel je v tom, že podnikateľ predáva celý podnik aj so zamestnancami s.r.o - čke. Čo v tomto prípade so zostatkom SF ?
Budem veľmi rada, ak by mi niekto poradil.
SF je súčaťou predajnej ceny. Získa ho nový majiteľ a použije ho pre zamestnancov.

jamis je offline (nepripojený) jamis

jamis
ekonom99 Pozri príspevok
SF je súčaťou predajnej ceny. Získa ho nový majiteľ a použije ho pre zamestnancov.
Aj u mňa je tento prípad. To znamená v praxi, že peniaze zo SF sa prevedú na účet SRO ? Alebo ich ešte môže FO vyplatiť zamestnancom?
Prevod sa uskutočňuje k 1.11.2007.

jamis je offline (nepripojený) jamis

jamis
jamis Pozri príspevok
Aj u mňa je tento prípad. To znamená v praxi, že peniaze zo SF sa prevedú na účet SRO ? Alebo ich ešte môže FO vyplatiť zamestnancom?
Prevod sa uskutočňuje k 1.11.2007.
Prosím, neporadíte?

Bola by som veľmi vďačná.

ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

ekonom99
jamis Pozri príspevok
Aj u mňa je tento prípad. To znamená v praxi, že peniaze zo SF sa prevedú na účet SRO ? Alebo ich ešte môže FO vyplatiť zamestnancom?
Prevod sa uskutočňuje k 1.11.2007.
FO ich môže ešte do oktobra vyplatiť. Ak nie, peniaze u účtu SF (netreba ich mať na samostatnom bankovom účte, ale čo už...) si podnikateľ prevedie na bežný podnikateľský účet. SRO po kúpe firmy v otváracej súvahe vytvorí SF a ten začne používať pre zamestnancov, napr. na stravné lístky, životné jubileá a pod. V tejto súvislosti by si mala SRO vytvoriť internú smernicu na tvorbu a čerpanie fondu.

jamis je offline (nepripojený) jamis

jamis
Vraciam sa k tejto otázke.
SF sme previedli na s.r.o., len teraz neviem ako ho mám v PU zaúčtovať.

Poradí mi niekto ?

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2
jamis Pozri príspevok
Vraciam sa k tejto otázke.
SF sme previedli na s.r.o., len teraz neviem ako ho mám v PU zaúčtovať.

Poradí mi niekto ?
Chápem to tak, že ste previedli peniaze napr. na účet v banke: 221/472
alebo v hotovosti do pokladne: 211/472.
Účet 472-Záväzky zo sociálneho fondu; sú to záväzky spoločnosti voči zamestnancom; úhrada týchto záväzkov sú vlastne príspevky zamestnancom na rôzne účely v súlade so zákonom o SF . Pre používanie SF treba mať internú smernicu.

jamis je offline (nepripojený) jamis

jamis
Ďakujem.....ste všetci skvelí, ako viete poradiť.
Neviem ako mi to PU pôjde. Som taký malý samouk, ale dúfam, že s pomocou Porady to dajako zvládnem.

Lucka V je offline (nepripojený) Lucka V

Lucka V
chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť ako ja vo firme, že pri 40 zamestnancov sa u nás netvorí žiaden sociálny fond. A ani sa nečerpé. A ktomu máme aj audítorku takú šikovnú že jej to vôbec nevadí že nie je sociálny fond a podpíše koncoročnú uzávierku.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.