Zavrieť

Porady

Vytvorenie vlastného zariadenie na regeneráciu pracovnej sily

Zamestnávateľ ma v zaujem vytvoriť pre svojich zamestnancov malu posilovnu, kde by mohli mimo pracovnej doby chodiť cvičiť. Poskytovať im to bude formou permanentiek.
Moje otázky su:
1.môže zamestnavateľ pri nákupe zariadení do posilovne uplatniť si DPH na vstupe?
2. posudzujú sa permanentky poskytnuté zamestnancom ako oslobodený príjem zamestnanca podla §5 odst. 7 písm d)?
Ďakujem za radu a prajem všetkým krásny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

    snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac Ivánuška
    Ešte chcem dodať jednu otázku, je nakup zariadenia aj danový výdavok DZP?
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ivánuška Pozri príspevok
    Zamestnávateľ ma v zaujem vytvoriť pre svojich zamestnancov malu posilovnu, kde by mohli mimo pracovnej doby chodiť cvičiť. Poskytovať im to bude formou permanentiek.
    Moje otázky su:
    1.môže zamestnavateľ pri nákupe zariadení do posilovne uplatniť si DPH na vstupe? hm tuto bude asi problém pretože to nevyužívate na dodávky tovar a služieb hm
    2. posudzujú sa permanentky poskytnuté zamestnancom ako oslobodený príjem zamestnanca podla §5 odst. 7 písm d)? ano
    Ďakujem za radu a prajem všetkým krásny den.
    daňovo uznané na základe par. 19 ods 2 pism c bod 2

    Vytvorenie vlastného zariadenie na regeneráciu pracovnej sily

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.