Zavrieť

Porady

Vratná záloha za požičanie dokumentácie

Ahojte. Začínam s účtom potrebujem radu. Započičiavam projektovú dokumentáciu (aby nám firmy mohli vypracovať cenovú ponuku) za zálohu. Keď vypracujú ponuky, čo je max do dvoch mesiacov, zálohu im vrátim a oni mi vrátia dokumentáciu. Pri prijatí peňazí som vystavila príjmový doklad. A ďalej som si neni istá. Zaúčtujem to ako prijatý preddavok 211/324 a pri vrátení dokumentácie 324/211. A mám teraz vystaviť aj nejakú faktúru, že som prijala peniaze? A ako by mala taká faktúra vyzerať?
Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sun77 Pozri príspevok
    Ahojte. Začínam s účtom potrebujem radu. Započičiavam projektovú dokumentáciu (aby nám firmy mohli vypracovať cenovú ponuku) za zálohu. Keď vypracujú ponuky, čo je max do dvoch mesiacov, zálohu im vrátim a oni mi vrátia dokumentáciu. Pri prijatí peňazí som vystavila príjmový doklad. A ďalej som si neni istá. Zaúčtujem to ako prijatý preddavok 211/324 a pri vrátení dokumentácie 324/211. A mám teraz vystaviť aj nejakú faktúru, že som prijala peniaze? A ako by mala taká faktúra vyzerať?
    Prosím poraďte.
    Neúčtoval by som o prijatej zálohe, nakoľko ak ste platiteľom DPH, tak máte povinnosť vystaviť doklad do 15 dni od prijatia na účely odvodu DPH. Skôr by som to posudzoval ako kaucia, zábezpeka na to aby tá dokumentácia sa vrátila späť. 211/ 379 - Ostatné záväzky, a pri vrátení 379/211.

    sun77 je offline (nepripojený) sun77

    sun77
    Ešte raz prosím o pomoc. Dnes mi volala jedna firma, že potrebuje faktúru na to zapožičanie dokumentácie. Vôbec neviem akú, ako to zaúčtujem..

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    sun77 Pozri príspevok
    Ešte raz prosím o pomoc. Dnes mi volala jedna firma, že potrebuje faktúru na to zapožičanie dokumentácie. Vôbec neviem akú, ako to zaúčtujem..
    Ak to nemá byť zdaňované (DPH), tak by som to riešila Zmluvou o zápožičke, kde bude uvedené aj to, že prijatá úhrada je kaucia a bude vrátená za stanovených podmienok.

    Vratná záloha za požičanie dokumentácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.