Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

nasla som tento navod na zalozenie sro, co nan hovorite? je sice trochu stary (30-01-2007), ale na prvy pohlad nevyzera zle: http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/...obmedzenym-sro

mam jednu otazku: v momente, ked budem mat pripravene vsetky podklady, ako dlho aspon orientacne trva zalozenie sro v bratislave? vopred dakujem.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

tiez prave zakladam sro, studujem na internete vsetko co sa da, na porade je toho velmi vela, napadlo ma, tie otazky sa tu strasne opakuju, stale dokola, nemali by sme na porade spravit nejaku zakladnu osnovu/navod na zalozenie sro? pripadne zalozit viac podtem, tak ako v jazykovej skole:
zalozenie sro 2008 - uroven totalny zaciatocnik
zalozenie sro 2008 - uroven pokrocily
zalozenie sro 2008 - uroven extra special profesional


to bola asi trochu zbytocna poznamka
Naposledy upravil mamina h. : 30.03.08 at 19:32
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

asi o tom uz vacsina vie, ale keby predsa len, prikladam zoznam odporucanych volnych podla ministerstva vnutra platny od januara 2008
(nevie niekto nahodou o zozname viazanych?)
0 0
vladenl vladenl

vladenl je offline (nepripojený) vladenl

mamina h. Pozri príspevok
nasla som tento navod na zalozenie sro, co nan hovorite? je sice trochu stary (30-01-2007), ale na prvy pohlad nevyzera zle: http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/...obmedzenym-sro

mam jednu otazku: v momente, ked budem mat pripravene vsetky podklady, ako dlho aspon orientacne trva zalozenie sro v bratislave? vopred dakujem.
postup na uvedenej stranke nie je zly, ale neobsahuje vsetko... Nie je ani aktualizovany, co vam moze sposobit problemy. Najlepsie je obratit sa na advokata, ktory vam za par tisic korun dokaze zodpovedne poradit a pomoct pri zalozeni spolocnosti.

v Bratislave od momentu ked mate vsetky potrebne listiny, tak 10 - 15 dni
0 0
Vincent_Vega Vincent_Vega

Vincent_Vega je offline (nepripojený) Vincent_Vega

Najprv chcem poďakovať všetkým prispievateľom, Vaše príspevky ma usmernili a pomohli. Zakladám jednoosobovú sro. Sídlo budem mať v prenajatom obch.priestore.
1.Keď mám podpísanú nájomnú zmluvu(bez ičo zatiaľ), musím dokladovať aj súhlas s užívaním priestorov ? A majú byť NZ a "súhlas s užívaním..." podpísané a overené u notára ?
2.čo sa týka správcu vkladu, môžem ním byť aj ja? Ja sám prehlasujem že som prijal 200tis. ? Nemusím to vložiť niekde na účet ?
3.Potrebujem dokladovať aj LV majiteľa nehnuteľnosti ? originál ?

Vopred ďakujem za odpovede
0 0
vladenl vladenl

vladenl je offline (nepripojený) vladenl

Vincent_Vega Pozri príspevok
Najprv chcem poďakovať všetkým prispievateľom, Vaše príspevky ma usmernili a pomohli. Zakladám jednoosobovú sro. Sídlo budem mať v prenajatom obch.priestore.
1.Keď mám podpísanú nájomnú zmluvu(bez ičo zatiaľ), musím dokladovať aj súhlas s užívaním priestorov ? A majú byť NZ a "súhlas s užívaním..." podpísané a overené u notára ?
2.čo sa týka správcu vkladu, môžem ním byť aj ja? Ja sám prehlasujem že som prijal 200tis. ? Nemusím to vložiť niekde na účet ?
3.Potrebujem dokladovať aj LV majiteľa nehnuteľnosti ? originál ?

Vopred ďakujem za odpovede
1. stačí nájomná zmluva - podpisy nemusia byť notársky overené
2. áno, správcom vkladu je zakladateľ, alebo banka (ak je poverená v zakl. listine)
3. nie, ale nič sa nestane keď ho tam dáš
0 0
palinka palinka

palinka je offline (nepripojený) palinka

Na aké meno je tých 6 ŽL?
Predpokladám, že keď pýtate zakladateľskú listinu na sro, tak sú ŽL na FO?
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, vie mi niekto poradiť či je nutné mať vedený podnikateľský účet v SKK? Firma má účet v SKK aj v EUR, platby sa vykonávajú väčšinou v EUR. Môže majiteľ ten v SKK zrušiť?
ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
, ale preddsa Ti odpoviem. Účet je možné zrušiť kedykoľvek, len je potrebné dať pozor a túto zmenu nahlásiť na DÚ do 15 dní. Inak hrozí pokuta.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Zdravim - vie mi niekto pls. poradit ktore listiny pri zakladani jednoosobovky maju byt kolko krat overene a ktore sa kam davaju?
A ked davam napr. suhlas s uzivanim priestorov ako sidlo firmy a prikladam list vlastnictva, kolko krat ho treba? Raz na zivnostensky + 1x na obchodny sud ? alebo viackrat?
Vdaka.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mimaemma Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradiť či je nutné mať vedený podnikateľský účet v SKK? Firma má účet v SKK aj v EUR, platby sa vykonávajú väčšinou v EUR. Môže majiteľ ten v SKK zrušiť?
ďakujem
A naozaj ho vôbec nepotrebuje? Na konci roka už tento problém nebude, aspoň na niečo je dobrý ten prechod na EURO, aspoň odpadnú poplatky za zahraničné platby.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ďakujem, že si mi odpovedala i mimo témy. Nechcela som zadávať novú tému, hodilo sa mi do tejto:-)
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
JAJA11 Pozri príspevok
A naozaj ho vôbec nepotrebuje? Na konci roka už tento problém nebude, aspoň na niečo je dobrý ten prechod na EURO, aspoň odpadnú poplatky za zahraničné platby.
Na účet chodia len úhrady z EUR faktúr, podniká sa iba so zahraničím a všetky fa sú vedené v EUR. Majiteľ si chce založiť účet v CZK, čomu moc dobre nerozumiem...má síce takúto firmu aj v Čechách..ale aj tak.
Ja som tiež euru rada, teda ak sa nič nepredvídané nestane, fakt sa teším, že to už bude bez zbytočných 563 a 663 a veci s tým spojené
0 0
Databka Databka

Databka je offline (nepripojený) Databka

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať poraďákov, že či mi nestačí k zápisu do OR doložiť len výpis zo živnostenského registra, alebo musím dať každý živnostenský list 2x overiť. Mám 20 predmetov a 20 listov. Vopred ďakujem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Databka Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať poraďákov, že či mi nestačí k zápisu do OR doložiť len výpis zo živnostenského registra, alebo musím dať každý živnostenský list 2x overiť. Mám 20 predmetov a 20 listov. Vopred ďakujem.
Môj kamarát to tak spravil ...dal si urobiť výpis zo ŽR (tuším za 100,-) a tento spolu s overenou kópiou priložil na OR.....ušetril nemalé peniaze za kopírovanie a overovanie. (.... a mne to povedal pol hodinu po overovaní mojich ŽL....pekne ma napálil...)
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Surne by som potrebovala vzor spolocenskej zmluvy, kde sa vytvara rezervny fond pri zalozeni spolocnosti.

Dakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
dudko Pozri príspevok
Surne by som potrebovala vzor spolocenskej zmluvy, kde sa vytvara rezervny fond pri zalozeni spolocnosti.

Dakujem
pozri si príspevok č. 5 od Dalacroix
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Ja tam potrebujem nejako mudro napisat , ze ho vytvoria hned a nie postupne zo zisku
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
dudko Pozri príspevok
Ja tam potrebujem nejako mudro napisat , ze ho vytvoria hned a nie postupne zo zisku
možno toto pomôže?
a ináč, keby bolo rozvedené v tom zmysle že aj po vytvorení zisku sa doplľňa ZRF, potom stačí zmeniť formuláciu, že spoločnosť vytvára hneď pri vzniku ZRF vo výške 10% ZI a malo by to vyhovovať...
Naposledy upravil cactus : 03.05.08 at 20:25
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Dobry den. Prosim Vas o informaciu. Zakladam si s.r.o. Priestory ako aj sidlo spolocnosti budem mat v priestoroch na ktrore nebudem mat najomnu zmluvu, kedze tieto priestory su od znameho na rozbeh sro cca. 6mesiacov zdarma. Mam od znameho "Udelenie suhlasu na prenechanie predmetu najmu alebo jeho casti do podnajmu a suhlas so zriadenim sidla". Ako tam mam naformulovat spolocnost ked tato vlatne este neexistuje "Prenajimatel tymto prenechava najomcovi spolocnost xxxx sro zastupena konatelom XY" a aky datum tam mame dat? Moze tam byt datum rovnaky so Zakladatelskou listinou? Vopred dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať