Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

ahojte, poprosím o radu,

ak založím SRO, mám budovu, ktorú vlastním spolu s manželkou, teraz mám živnosť a mám tam prevádzku.

ale na SRO napíše manželka vyhlásenie-súhlas s prevádzkou.

moja otázka znie, aby som si mohol uplatňovať výdavky na opravy, rekonštrukciu tejto budovy-v predajni, tak musím mať uvedenú budovu v majetku?
Alebo ako to je najlepšie vyriešiť?
ďakujem za cenné rady
0 0
ffarina ffarina

ffarina je offline (nepripojený) ffarina

žena
reagujem na otázku č. 127 od GaborM, stránka 13, 20-05-08:
tak toto by aj mňa zaujímalo, ale hlavne to DPH a odkupovanie, dokiaľ si založím sro a chcem odkúpiť samú seba ( SRO od SZČO ) pohľadávky a záväzky-môže to byť aj za ,,korunu"?, môže sa previesť aj auto s lízingom?, a čo zamestnanec ktorého mám ako FO na dvojročnú zmluvu s ÚP? tých otázok mám viac a hlavne strach, aby som niečo neurobila zle, alebo zbytočne....lebo teraz som prišla na to, že som urobila hlúposť keď som išla na živnosť-musím platiť neskutočne vysoké a do neba volajúce peniaze na darmožráčov-idiot ficko s tou strigou dôchodkyňou, už nevedia komu by brali....ak by mi k tomu mohol niekto niečo poradiť, bola by som mu nesmierne vďačná....
Naposledy upravil ffarina : 04.09.08 at 15:38
0 0
condition condition

condition je offline (nepripojený) condition

Najlepšie by však bolo dať to do súladu s Obchodným zákonníkom v zmysle § 105a ods.1, kde sa spomína ...nie je spoločníkom vo viac ako troch spoločnostiach. Čo vy na to? Ďakujem za reakciu.
0 0
steeva steeva

steeva je offline (nepripojený) steeva

V spolocenskej zmluve mam nasledovny text:
Článok 36
Podpisové vzory
1. Spoločníci svojimi podpismi potvrdzujú svoj súhlas so znením a s obsahom tejto spoločenskej zmluvy.
2. Podpisy spoločníkov ktorí sú súčasne konateľmi, budú slúžiť ako ich podpisové vzory.
3. Spoločníci prehlasujú, že táto spoločenská zmluva je spísaná podľa ich skutočnej vôle, ktorú prejavili slobodne a vážne.

Mam to chapat tak, ze podpisy na spolocenskej zmluve su zaroven aj podpisovy vzor, alebo mame si radsej urobit podpisove vzory zvlast? Davam totiz dokopy dokumenty k zapisu sro do OR.
0 0
steeva steeva

steeva je offline (nepripojený) steeva

A este, prosim, jedna otazka: staci k zapisu do OR (v Bratislave) dlozit list vlastnictva z internetu alebo mam radsej vybehnut na kataster pre novy? A s akym kolkom - na pravne ukony?
0 0
sjuzn sjuzn

sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

Ahojte poradaci, prosím Vás, vie mi niekto vysvetliť, čo znamená nasledovné:

.....je potrebné preukázať, že spoločnosť vykonáva nezávisle akúkolvek ekonomickú činnosť.
Je to v súvislosti žiadosti firmy o pridelenie IC DPH, a DU úrad im poslal takúto výzvu a čo je "najhlavnejšie", ked sme volali na pani na DU vobec to nevedela vysvetlit. Stretli ste sa s tým.
Ďakujem za odpovede.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

bambinka Pozri príspevok
o Podpisový vzor konateľa /2x/ - overený (ak nie je v texte ZZ)


dakujem
znamena to ze ak mam v texte zakl. listiny (jednosobovka) uvedene:

3. Prvý konateľ spoločnosti podľa tejto zakladateľskej listiny, svojim podpisom prijíma funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako podpisový vzor.

nemusim pridavat podpisovy vzor - alebo je to zase na kazdom obch. sude inak ???

Dakujem
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Možno to tu už bolo, ale potrebujem dosť súrne:

Ak vymenúvame nového (ďalšieho) konateľa, potrebujeme aj jeho výpis z registra trestov? Čo všetko potrebuje súd, aby ho uviedol vo výpise z OR ako jedného z konateľov (okrem zápisnice z VZ)?

Ďakujem.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Fany Pozri príspevok
Možno to tu už bolo, ale potrebujem dosť súrne.
Ak vymenúvame nového (ďalšieho) konateľa, potrebujeme aj jeho výpis z registra trestov? Čo všetko potrebuje súd, aby ho uviedol vo výpise z OR ako jedného z konateľov (okrem zápisnice z VZ)?Ďakujem.
Výpis z registra trestov je povinný pri vybavovaní živnosti na preukázanie bezúhonnosti žiadateľa. Pre obchodný register nie je ani v tomto prípade ho potrebné predkladať. Požadujete len doplnenie, resp. zmenu v zápise v OR...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
biaaa Pozri príspevok
znamena to ze ak mam v texte zakl. listiny (jednosobovka) uvedene:
3. Prvý konateľ spoločnosti podľa tejto zakladateľskej listiny, svojim podpisom prijíma funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako podpisový vzor. nemusim pridavat podpisovy vzor - alebo je to zase na kazdom obch. sude inak ???Dakujem
Považuje sa to za splnenie povinnosti predloženia vzorového podpisu. Netreba pridávať na samostatnom doklade...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

DObré ránko, prosila by som vás o radu: ideme so sestrou zakladať s.r.o., kde budeme obidve konateľky. Ak dnes spíšeme spoločenskú zmluvu a ja pôjdem svoj podpis overiť dnes a sestra až na budúci týždeň (lebo nie sme v jednom meste) a potom sa pôjde na živnostenský úrad tak nie je problém že podpisy nie sú overené v jeden deň? Dokedy vlastne so zmluvou treba ísť na živnostenský? Veľmi pekne ďakujem.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Myslim ze ked to urobis ako opisujes nemal by s tym byt problem. Pokial viem zakon nerieiesi dokedy treba podat zmluvu (odporucam vsak co najskor). Zakon ale riesi podanie navrhu na zapis do ORSR myslim 90 dnovou lehotou od vydania zivnostenskeho opravnenia.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

biaaa Pozri príspevok
Myslim ze ked to urobis ako opisujes nemal by s tym byt problem. Pokial viem zakon nerieiesi dokedy treba podat zmluvu (odporucam vsak co najskor). Zakon ale riesi podanie navrhu na zapis do ORSR myslim 90 dnovou lehotou od vydania zivnostenskeho opravnenia.
Ďakujem biaaa. Tento týždeň by som si dala overiť podpis ja, a budúci týždeň sestra a ona hneď pôjde na živnostenský.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ešte mám prosím otázku. V časti o základnom imaní je suma 200 000 Sk a ako to napísať na prepočet na eurá? Neviem či som sa správne vyjadrila čo chcem :-))
A ak mám v spoločenskej zmluve napísané: "Prví konatelia spoločnosti podľa tejto zmluvy podpisom na tejto zmluve prijímajú funkciu konateľa a zároveň tento podpis bude slúžiť ako vzorový podpis." tak už nemusím robiť zvlášť doklad kde bude uvedený podpisový vzor konateľov?
Ďakujem
Naposledy upravil ormika : 29.10.08 at 07:47 Dôvod: doplnenie
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Prepocet na eura nemusis robit vobec. Potom po zavedeni eura das sudu suhlas s automatickym prepoctom.
Ak ale chces mozes napisat zakladne imanie 5000 EUR (to je minimum) a potom ho ale uved aj vo vyhlaseni spravcu vkladu v eurach.
Co sa tyka tej formulky (sluzi zaroven ako podpisovy vzor) - pytal som sa tu na to aj ja, bolo mi povedane ze netreba pridavat na zvlastnom papiery - takze berem to ze ANO.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

biaaa, veľmi pekne ďakujem. Snáď ma už nič nezaskočí
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

ormika Pozri príspevok
biaaa, veľmi pekne ďakujem. Snáď ma už nič nezaskočí
A predsa ešte niečo pri zakladaní jednoosobovej s.r.o. je vyhlásenie jediného spoločníka. A pri dvoch spoločníkoch sa také niečo nedáva? Inak už mám komplet všetko vypísané, aj na živnostenský úrad, aj na obchodný register. V návrhu treba dať podpisy overiť? To sa asi podpisuje rovno na obchodnom registri, nie? Ďakujem. Takže dnes idem dať overiť môj podpis na spoločenskej zmluve. Snáď sa mi s.r.o. podarí s vašou pomocou založiť.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ahojky ormika, niesom si istá či to s tým podpisovaním spoločenskej zmluvy nebude problém. Myslím to, že ty podpíšeš v jeden deň a sestra o týždeň... pokiaľ viem, oba podpisy musia byť v jeden deň. Čo sa týka živnostenského úradu tak pre nich to problém nieje, ale obchodný register... neviem neviem.. mala by si si to ísť radšej overiť na konkrétny obchodný register lebo som pár rokov pracovala s týmito vecami a vždy sme trvali na tom, aby dátum podpisov všetkých bol rovnaký.

Totižto nastáva otázka keď ty podpíšeš trebárs 30.10. a sestra 5.11 kedy vlastne vznikla spoločnosť?
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

a ešte jedna vec.. návrh na zápis do OR musí byť overený u notára, nepodpisuje sa na registri.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nemusí byť návrh overený u notára, mne postačovalo mať na návrhu overený podpis- to som vybavila rovnako ako všetky overovania podpisov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať