Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zuzana1977 zuzana1977

zuzana1977 je offline (nepripojený) zuzana1977

Dakujem za odpoved
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Ahoj, nemáte niekto skúsenosť s OR v Žiline - či im stačí výpis zo živnostenského registra alebo musia byť overené kópie živnostenských listov. Ďakujem.

A.
0 0
BABOCKA BABOCKA

BABOCKA je offline (nepripojený) BABOCKA

V Žiline stačí výpis zo živnostenského registra, myslím že za 200 Sk-kolok.
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Ďakujem pekne. Ja som dnes bola po živnostenské listy a aj po výpisy /2x/ - 100 Sk kolok jeden výpis. Dúfam, že to stačí.
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

dushan Pozri príspevok
Vyssie spominana Baldomero Consulting s.r.o. ponuka okrem zalozenia s.r.o. aj viac zaujimavych sluzieb.
Prosim, ak mate niekto konkretnu skusenost s danou firmou, podelte sa o nu s nami ostatnymi. Ak skutocne vedia poskytnut to co prezentuju, myslim, ze si najdu vela zakaznikov aj medzi ludmi s Porady. Teda aspon ja urcite ich sluzby, v pripade pozitivneho feedbacku od zakaznikov, vyuzijem.
Dakujem
Ako ste teda pochodili zo zakladanim sro vyuzili ste sluzby Baldomero Consulting? (B.C. je mala sro. nie je platcom dph.) Ja som sa rohdodol vyuzit ich sluzby zo zalozenim sro. uz som im zaplatil 1/2 zalohu z konecnej ceny cca 13 000,- Sk.
Na zaregistrovanie elektronickym podpisom vyuzivaju JUDr Melucha. Akurat mam pred sebou plnu moc uvedenemu J.Meluchovi, Je tam veta:
Splnomocneny zastupca je opravneny v uvedenej veci konat. je to v poriadku dakujem za reakcie.
Naposledy upravil Chobot : 18.05.10 at 14:09
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Neviete mi prosím povedať, aký je teraz kolok na zápis do obchodného registra namiesto 10000 Sk, je to 332 EUR alebo 330 EUR?

Rád by som sa ešte uistil, že v roku 2009 nemusí dávať návrh na zápis obchodných spoločností do obchodného registra notár.

Dík
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

amoo Pozri príspevok
Ako ste teda pochodili zo zakladanim sro vyuzili ste sluzby Baldomero Consulting? (B.C. je mala sro. nie je platcom dph.)
Ja som sa rohdodol vyuzit ich sluzby zo zalozenim sro. uz som im zaplatil 1/2 zalohu z konecnej ceny cca 13 000,- Sk.
Na zaregistrovanie elektronickym podpisom vyuzivaju JUDr Juraja Melucha sidlo Hliny18, Povazska Bystrica. Akurat mam pred sebou plnu moc uvedenemu J.Meluchovi, Je tam veta ktoru nemozem stravit:
Splnomocneny zastupca (teda JUDr Juraj Meluch ktory nema nijaky vztah k Baldomero Consulting) je opravneny v uvedenej veci konat bez obmedzenia ako aj udelit plnu moc tretej osobe. nerad tam vidim slovo bez obmedzenia, a slovo tretia osoba. bojim sa zneuzitia plmoci dakujem za reakcie
Pokiaľ sa tá "uvedená vec" týka len založenia spoločnosti a veci s tým súvisiace, tak sa niet čoho báť.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

M3G Pozri príspevok
Neviete mi prosím povedať, aký je teraz kolok na zápis do obchodného registra namiesto 10000 Sk, je to 332 EUR alebo 330 EUR?

Rád by som sa ešte uistil, že v roku 2009 nemusí dávať návrh na zápis obchodných spoločností do obchodného registra notár.

Dík
1. 331,50 EUR
2. nemusi
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Prikladám súdne poplatky v EUR vo veciach obchodného registra
0 0
pepe68 pepe68

pepe68 je offline (nepripojený) pepe68

riccado Pozri príspevok
1. 331,50 EUR
2. nemusi
Super ludia ste tu idem zakladat s.r.o. a som tu dost nacerpal.Aj tak mi este par veci nie je jasnych.
331,5 euro a budu uz aj kolky?
ked pridem na zivnostensky urad a mam 32 predmetov podnikania za kazdy budem mat samostatny ZL a platit 1000 sk resp. ekvivalent v eurach? mam uz zivonost da sa to len presunut na s.r.o.?
Ak by niekto vedel poradit bolo by to super dik
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

pepe68 Pozri príspevok
Super ludia ste tu idem zakladat s.r.o. a som tu dost nacerpal.Aj tak mi este par veci nie je jasnych.
331,5 euro a budu uz aj kolky?
ked pridem na zivnostensky urad a mam 32 predmetov podnikania za kazdy budem mat samostatny ZL a platit 1000 sk resp. ekvivalent v eurach? mam uz zivonost da sa to len presunut na s.r.o.?
Ak by niekto vedel poradit bolo by to super dik
331,5 je práve hodnota kolkov, kt. treba priložiť.

za každý predmet podnikania je 100 Sk (?EUR) pri voľnej živnosti

živnosť sa nedá presunúť zo SZČO na s.r.o. - sú potrebné nové ŽL
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

dalilada Pozri príspevok
331,5 je práve hodnota kolkov, kt. treba priložiť.

za každý predmet podnikania je 100 Sk (3 EUR) pri voľnej živnosti

živnosť sa nedá presunúť zo SZČO na s.r.o. - sú potrebné nové ŽL
doplnené
0 0
pepe68 pepe68

pepe68 je offline (nepripojený) pepe68

dik moc
0 0
pepe68 pepe68

pepe68 je offline (nepripojený) pepe68

este jedna vec ma napadlo co by som sa chcel opytat.Je potrebne uvadzat v zakl.zml. aj prepocet na euro konverznym kurzom alebo staci udat sumy len v Sk?
Dakujem
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

pepe68 Pozri príspevok
este jedna vec ma napadlo co by som sa chcel opytat.Je potrebne uvadzat v zakl.zml. aj prepocet na euro konverznym kurzom alebo staci udat sumy len v Sk?
Dakujem
Neviem, čo máš na mysli....ak bude nová zakladateľská listina, nemá tam byť už prečo slovenská koruna, všade bude iba EURO.

Ak sa jedná o zmenu starej listiny, v ktorej bolo uvedené iba v SKK, konverzný kurz sa musí dať do rozhodnutia jediného spoločníka a uviesť prepočet na EURO. Nová zakladateľská listina v úplnom znení bude však tiež obsahovať iba EURO.
0 0
pepe68 pepe68

pepe68 je offline (nepripojený) pepe68

myslel som si ze asi to tak bude,len som si nebol isty,este nemam totiz presne nastudovany generalny zakon o eure. Dik
0 0
prevod prevod

prevod je offline (nepripojený) prevod

Zdravím ,
neviete mi poradiť ,či v zakladateľskej listine môžem menovať dvoch konateľov ?
Za formulku "Prvým konateľom spoločnosti je :" , by som vložil :
"Druhým konateľom spoločnosti je :"

Môže to takto byť ?
Dik.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
konateľmi sú:
1. ..............
2. ..............

....a predpokladám, že ak zakladáš spoločnosť zakladateľskou listinou, máš iba 1 spoločníka.
0 0
prevod prevod

prevod je offline (nepripojený) prevod

zalobaba Pozri príspevok
konateľmi sú:
1. ..............
2. ..............

....a predpokladám, že ak zakladáš spoločnosť zakladateľskou listinou, máš iba 1 spoločníka.
Ano samozrejme je to jednoosobovka - spravne predpokladas, cize jeden spolocnik.
dakujem za bleskurychlu odpoved.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pepe68 Pozri príspevok
myslel som si ze asi to tak bude,len som si nebol isty,este nemam totiz presne nastudovany generalny zakon o eure. Dik
Bez ohľadu na to, či máš alebo nie naštudovaný zákon, predsa určite vieš, že od 1.1.2009 slovenská koruna nie je platná mena v SR.
Platná mena je EURO, takže aj v zakladateľskej listine môže byť uvedené už len euro.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať