Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

smith Pozri príspevok
Poprosim o zhodnotenie mojho postupu.
Sme dvaja spolocnici a ja budem aj jedinym konatelom.

Mame spolocensku zmluvu, ktoru sme 6x vytlacili a overili (jedna pre kazdeho spolocnika, jedna pre Zivnostensky urad, a 2x pre obchodny register). z jednou kopiou teraz zajdem na zivnostenky urad a vypisem tlacivo na zivnostenske listy. Nasledne si pojdem overit vyhlasenie spravcu vkladu ze som prijal zakladne imanie, byt je v mojom vlastnctve (tak som si dal overit vypis z katastra - najomnu zmluvu treba ci nie???). Vypisali sme tlacivo na OR na zapis, k tomu pridam 2x overene zivnostenske listy, 2x spolocensku zmluvu, 2x vyhlasenie spravcu vkladu, 2x vypis z katastra, a 2x podpisovy vzor konatela... Je to spravny postup???
Postup spravny, len k vypisu z katastra potrebujes (ak si vlastnik nehnutelnosti) bud suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo najomnu zmluvu, samozrejme 2x. Teda samozrejme to nie je, reg. sud to totiz vyzaduje aj ked sa takato listina neuklada do zbierky listin a nie je to ani zapisovany udaj, ale to je o inom...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
smith Pozri príspevok
Poprosim o zhodnotenie mojho postupu.
Sme dvaja spolocnici a ja budem aj jedinym konatelom.

Mame spolocensku zmluvu, ktoru sme 6x vytlacili a overili (jedna pre kazdeho spolocnika, jedna pre Zivnostensky urad, a 2x pre obchodny register). z jednou kopiou teraz zajdem na zivnostenky urad a vypisem tlacivo na zivnostenske listy. Nasledne si pojdem overit vyhlasenie spravcu vkladu ze som prijal zakladne imanie, byt je v mojom vlastnctve (tak som si dal overit vypis z katastra - najomnu zmluvu treba ci nie???). Vypisali sme tlacivo na OR na zapis, k tomu pridam 2x overene zivnostenske listy, 2x spolocensku zmluvu, 2x vyhlasenie spravcu vkladu, 2x vypis z katastra, a 2x podpisovy vzor konatela... Je to spravny postup???
A nechceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, veď je to možné ! Viac info v mojom profile, zabezpečujem aj takúto službu.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte,

poprosím o radu ohľadom OR v Bratislave. Je potrebné mať LV originál (za 8 eur) alebo postačuje aj z internetu? A súhlas majiteľa nehnuteľnosti stačí s neovereným podpisom alebo treba tiež overiť?
Plus je postačujúci výpis zo ŽL alebo treba overenú kópiu každého živnostenského listu?

Ďakujem krásne za všetky odpovede
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Prosím Vás, návrh na ORSR na zápis PO musí byť overený, alebo stačí podpísaný? Ďakujem
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

grammatika Pozri príspevok
Prosím Vás, návrh na ORSR na zápis PO musí byť overený, alebo stačí podpísaný? Ďakujem
Podpis musí byť overený
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Martina CF Pozri príspevok
Podpis musí byť overený
ďakujem, a ak ma 1 osoba splnomocnenie od obidvoch konatelov=statutarov, tak to moze za nich podpisat, vsak?
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

bude suhlas s umiestnenim sidla akceptovany aj takto?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Martina CF Pozri príspevok
Ahojte,

poprosím o radu ohľadom OR v Bratislave. Je potrebné mať LV originál (za 8 eur) alebo postačuje aj z internetu? A súhlas majiteľa nehnuteľnosti stačí s neovereným podpisom alebo treba tiež overiť?
Plus je postačujúci výpis zo ŽL alebo treba overenú kópiu každého živnostenského listu?

Ďakujem krásne za všetky odpovede
na OR BA LV nepotrebuješ
súhlas stačí neoverené podpisy
2x výpis zo ŽR
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
grammatika Pozri príspevok
ďakujem, a ak ma 1 osoba splnomocnenie od obidvoch konatelov=statutarov, tak to moze za nich podpisat, vsak?

... ak má správne napísané splnomocnenie
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

A je možné všetky dokumenty, na ktorých je potrebný overený podpis podpísať na matrike? Predsa len je to o niečo lacnejšie ;-)
0 0
JCz JCz

JCz je offline (nepripojený) JCz

Áno. za overenie podpisu 0,5 EUR.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

zalobaba Pozri príspevok
na OR BA LV nepotrebuješ
súhlas stačí neoverené podpisy
2x výpis zo ŽR
Praveze LV na OR BA potrebuje...a to original
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak chceš úplne po novom založiť s.r.o. môžeš na súdnom poplatku ušetriť 50 %, viac info v mojom profile a súkromnou správou.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
HoloGram Pozri príspevok
Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Určite treba aj súhlas rodičov a podpisový vzor konateľa, vyhlásenie správcu vkladu. Ak sa rozhodneš pre elektronické podávanie nemusíš overovať živnostenské listy, môžeš ešte viac ušetriť.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

mi_ke Pozri príspevok
Praveze LV na OR BA potrebuje...a to original
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Martina CF Pozri príspevok
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?
ak pôjdeme na elektronické podanie stačí 1x
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Martina CF Pozri príspevok
Máte s tým ešte niekto skúsenosti? Či je potrebný originál LV na OR BA alebo nie? A postačuje mi jeden originál alebo treba 2x?
Musim sa Tebe aj zalobabe ospravedlnit za zlu radu..Ak mas suhlas vlastnika, LV Ti v BA netreba...dokonca ani k najomnej zmluve. Na inych sudoch je to inak, v BA som doteraz zbytocne predkladal aj LV...Moja chyba
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

mi_ke Pozri príspevok
Musim sa Tebe aj zalobabe ospravedlnit za zlu radu..Ak mas suhlas vlastnika, LV Ti v BA netreba...dokonca ani k najomnej zmluve. Na inych sudoch je to inak, v BA som doteraz zbytocne predkladal aj LV...Moja chyba
OK super, takze zase usetrene nejake to euro
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

suhlas vlastnika musi byt overeny na matrike?
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

Dobry den,
prosim o odobrenie
Idem previest sro na mna. Co vsetko k tomu potrebujem prilozit k navrhu do obchodneho registra ako prilohu? Stale neviem presne co vsetko musi byt overene u notara, resp na matrike....tj co ma cela zalezitost bude stat...
Zmluva o prevode obchodneho podielu - podpisy musia byt overene????
Spolocenska zmluva - uz upravena na mna a aj upravene zakladne informacie(novy konatel, spolocnik, nova adresa) plus premena ZI na EUR vsetko som to dala do spolocenskej zmluvy
Overeny doklad doterajsieho konatela, ze sa vzdava funkcie konatela
Suhlas vlastnika nehnutelnosti -neviem, ci musi byt overeny u notara/matrike????
Podpisovy vzor - moj, ako novy konatel....tiez musi byt overeny????
Vypis z registra trestov
dakujem vopred za komentare... a pekny den zelam....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať