Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
podávam zmeny elektronicky, som splnomocnená, všetko podpisujem ZEPom.
Poľa mňa však mám okrem rozhodnutia spoločníka podať ako prílohu aj splnomocnnenie. Mám ho v origináli, nascanovala som ho, podpísala ZEPom, poslala takto elektronicky. Myslíš, že to bude stačiť? Tak nejako sa mi vidí, že by som mala poslať ten originál poštou, alebo netreba?
Ďakujem za usmernenie.
Pre úplnosť - ide o vstup do likvidácie, vyplnila a podpísala som ZEP
-návrh na zápis zmien /zmena obchodného mena ....v likvidácii/, vymenovanie likvidátora, ukončenie funkcie konateľa, údaje olikvidátorovi/
-rozhodnutie jediného spoločníka o všetkých zapisovaných zmenách
-splnomocnenie - s overeným podpisom konateľa sro.
Určite stačí. Ide tam zmena obchodného menia, vymenovanie likvidátoral
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ten §72 nie je uvedený, ale v texte chybu nevidím, až na to odvolanie konateľa..... Rozhodnutie - text má 4 boy:
1. Zrušuje ku dňu 5. 1. 2011 spoločnosť X, s.r.o. so sídlom ................. likvidáciou . Deň vtupu do likvidácie je 05.01.2011.
2. Za likvidátora spoločnosti X, s.r.o. vymenúva Ing. L.................. Likvidátor je oprávnený samostatne v mene spoločnosti konať a podpisovať v celom rozsahu tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis.
3. Poveruje Ing. L... aby podala návrh na zápis zmien do Obchodného registra a vykonala všetky úkony potrebné k ukončeniu likvidácie a výmazu spoločnosti.
4. Z dôvodu vstupu spoločnosti do likvidácie odvoláva z funkcie konateľa spoločnosti, ktorým je
Funkcia zaniká dňom 04.01.2011
............................................
Kedže môžem byť likvidátorom aj ako nezávislá osoba, čo s tým spraviť?

Jednoznačne ako likvidátor podať námietku a napraviť vadu, čo bolo vytknuté. /Len tak na margo toho rozhodnutia podľa mňa sa nemal konateľ odvolávať/
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
OR Trnava - spomenula som to v príspevku 1012 - ten dlhý.........
Aké úplné znenie? lebo prílohy k zápisu na zápis zmien boli len
1. splnomocnenie
2.Rozhodnutie jediného spoločníka
mala som dať aj uplné znenie ZL?
v ZL nie je nič o likvidátorovi - to by som musela riešiť aj tým rozhodnutím spoločníka, že prijal zmeny v ZL......
Prepáč, nevšimla som si to tú Trnavu...
Ja som vždy dokladala aj úplné znenie ZL alebo SZ, lebo sa tam vždy zmení aj obchodné meno s dovetkom "v likvidácii" a a doplnila som tam vždy časť o likvidátorovi. Ak si bola Ty likvidátor, tak prečo splnomocnenie /alebo ako iná osoba si iba návrh podala ?/
Áno v rozhodnutí malo byť, že sa schvaľuje úplné znenie. /Úplné znenie sa robí pri každej zmene/
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ja viem že do OR sa to zapíše s dovetkom. ALE do zakl.listiny neviem prečo a ani ako by som zapisala dovetok - ved zaklada sa firma X, nie X v likvidacii.
Ja vypúšťam tú stať v ZL , že spoločnosť sa zakladá. Píšem len : Zakladateľská listina - úplné znenie, pod to údaje spoločník - Jožko Mrkvička, r.č...... - jediný spoločník spoločnosti s.r.o. a nižšie dávam len obchodné meno..... a všetko ostatné. Už som večer nestihla odpovedať.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
poslala som elektronicky námietku aj s prílohami. Námietka by mala byť bez poplatku, napriek tomu mi prišla výzva....
/kde som urobila chybu?/
Pre Vašu žiadosť na zápis, zmenu údajov v obchodnom registri:
s identifikačným číslom žiadosti 2031/2011 boli vygenerované nasledujúce platobné informácie:
suma 33.00 EUR (994.16 SKK)
na účet číslo 7000148023 \ 8180 vedený v Štátnej pokladnici
Konštantný symbol: 0308
Variabilný symbol: 0000203111
Špecifický symbol: 2111900071
============================
v Námietke je uvedené č. RE, je možné, že sa dostane na správne miesto bez úhrady?
Nie je poplatok len automaticky vygenerovaný?
Alebo som to mala radšej poslať poštou?

Pri námietke sa SP neplatí. Mne sa to ani pri jednej nestalo.
Ako si postupovala na portáli ? Išla cez podanie Námietok ? Nie náhodou podanie zmeny ? Podľa textu, ako vidím si sa sekla. Toto neplať. A podaj námietku ešte raz. Cez kolonku
podanie Námietok !!!
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
rrtrash Pozri príspevok
nie kazdy ma dolarove okuliare a toto forum je tusim presne na to, aby si ludia pomahali za "dakujem", to dakujem znamena casto viac ako peniaze

Súhlasím s Tebou, no "pomoc" a "pomoc" je tiež niekedy rozdiel.
Ja myslím, že ja osobne som tu na porade pomohla veľmi veľa ľuďom a bolo to práve za ďakujem. No niektoré požiadavky zadané tu na porade sú nanajvýš odvážne by som povedala.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Zivnostnik skoncil svoju zivnost k 23.12.2010 a 24.12.2010 mu vznikla sro.
Za rok 2010 podaval 2 DP za zivnost a za sro. Zivnostnik nadobudol nejaky majetok, ktory chce teraz previest na sro. Prosim Vas ako je to z majetkom pri prechode zo zivnosti na sro? Moze to byt aj symbolicka suma alebo to musia byt ZH majetku?
Môže byť aj symbolická suma. To čo zdaní ako FO, je pre PO výdavok, takže doporučujem cenu zvážiť.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Ano teraz si ju chce zalozit. Takze 5000 € a vec vybavena? Takze hodnota ZI v prepocte na SKK by bola 150 000,-. Takze ZI spolocnosti islo dole z povodnych 200 000?

Áno presne tak. 5 000.- Eur, netreba viac.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
Dobrý deň, zamietli mi návrh na zápis zmien v sro, pretože v splnomocnení som mal napísané, že spoločník mňa splnomocňuje, ako majiteľa zaručeného elektronického podpisu.

Mal som tam mať asi uvedené "konateľ", nie spoločník?


Rád by som sa ešte spýtal, keď zakladám spoločnosť a ja som jeden z dvoch konateľov, musí mi dať druhý konateľ splnomocnenie, aby som mohol zapísať spoločnosť, alebo to dokážem zapísať iba ja bez splnomocnenia?

Vďaka.
Na podanie do OR Vás môže splnomocniť iba konateľ, nie spoločník. Návrh na prvozápis podpisujú všetci konatelia. Áno. pokiaľ sú dvaja konatelia, Vy ste jedným z nich, tak ten druhým Vám musí dať splnomocnenie.
Naposledy upravil Economic : 24.05.11 at 12:25 Dôvod: upresnenie
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
Ďakujem pekne, rád by som sa ešte spýtal, ak mi prišlo rozhodnutie o nezapísaní zmeny z dôvodu uvedenej chyby z okresného súdu v písomnej forme, a ja som elektronicky zapisoval zmenu, môžem podať námietku elektronicky?
Ďakujem ešte raz za všetko.
Samozrejme môžeš.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
V oznámení o odmietnutí zápisu zmien píšu, že osobou oprávnenou na udelenie plnomocenstva je obchodná spoločnosť, konajúca prostredníctvom svojho štatutárneho zástupcu.
Je treba napísať, že Obchodná spoločnosť, ktorá je zastúpená konateľmi xxxxx splnomocňuje, alebo mohlo by byť splnomocnenie napísané aj takto:


Dolupodpísaní

Jan xxxxx, nar. 4.1.1990, r.č. ..........., bytom ..... SR
Tomáš xxxx, nar. 3.7.1981, r.č. ............, bytom .... SR
ako konatelia spoločnosti Birkenau, s.r.o., so sídlom 999 01 Dolná Ves, ktorá vznikla dňom 24.03.2010, a ktorá je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Trenčín, v oddieli sro, vo vložke č. 24555/R,
týmto splnomocňujeme
Petra xxxxxx, bytom 95501 Bytčice, nar. 20.10.1970, r.č. ......, ČOP: EB.....

na vyplnenie a podanie návrhu na zápis spoločnosti do OR, ako aj všetkých potrebných úkonov voči Obchodnému registru v Trenčíne, vrátane doručovania písomností, prijímania rozhodnutí, podávania opravných prostriedkov voči rozhodnutiam tohoto orgánu a vzdávania práva na odvolanie, ako aj vykonania ďalších úkonov, ktoré bude v súvislosti s uvedeným potrebné a vhodné vykonať, najmä tých, ktoré bude potrebné na zastupovanie na valnom zhromaždení ť v súvislosti s prevodom obchodného podielu Jána xxxxx, odstúpení konateľa Jána xxxx a zmenou sídla obchodnej spoločnosti Birkenau s.r.o., a to podaním návrhu na zápis zmien, ako aj prípadným vykonaním opráv a doplnení návrhu a podaní vysvetlení.

V Dolnej Vsi dňa 20.5.2011




.............................................. .............................................. .

Jan xxxx Tomáš xxxx

v texte červené opravené

čo sa týka toho zastupovania na VZ ja by som na VZ urobila druhé plnomocenstvo. Teda jedno by bolo iba na prvozápis a druhé na zastupovanie VZ. Pretože na VZ budú splnomocňovať nie ako konatelia ale ako spoločníci ! Pozor na to !
Naposledy upravil Economic : 28.05.11 at 11:58 Dôvod: vysvetlenie
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Ďakujem, takže nemusí byť list vlastníctva s kolkom, keď stačí stiahnutý s kataster portálu?

Áno stačí stiahnutý z portálu. Mne taký ešte ani jeden registrový súd na území SR neodmietol akceptovať.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Este jedna otazka- ak by chceli co to usetrit- moze byt sro zalozena na ZO jedneho z konatelov, ktory ma v sucasnosti najviac ZO ako FO, ktore budu aj v zalozenej sro??

Nie ! Nemiešaj hrušky s jablkami

Eseročka má svoje Osvedčenie o živn. podnikaní !!!!

FO a PO sú dva podnikateľské subjekty !!!!

živnostenské listy vystavené na meno ktoréhokoľvek zo spoločníkov alebo konateľov sú pre sro nepoužiteľné !!!

Už zrozumiteľnejšie to naozaj neviem napísať.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
Dobrý deň,

podávam elektronický návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným a zaujímalo by ma, či môžem k súhlasu vlastníka nehnuteľnosti priložiť výpis z katastra, stiahnutý z internetu, alebo je potrebné skenovať originál výpis, ktorý si vyžiadam na katastri za 8 EUR?
Mne zatiaľ všade akceptovali LV z kataster portálu.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Konateľ a spoločník zmenil trvalý pobyt. Nahlásil to na živnostenskom, máme o tom úradný záznam. Do OR posielam:
dodatok k zakladateľskej listine
úplné znenie zakladateľskej listiny
zápisnicu z valného zhromaždenia
úradný záznam o zmene trvalého pobytu

Dobre si myslím? Ďakujem za odpovede.
Žiadny dodatok, iba úplné znenie, môže byť úradný záznam a Vyhlásenie o zmene trvalého pobytu.
Pri elektronickom podaní môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
Nieco v tom duchu som preposlala firme A, aby si to dala do zmluvnych podmienok. Ze maju vlastnu pravnicku, tak ta to zakomponuje do zmluvy. Dakujem.

-----

A mam taky pripad. Mam zalozit jednu sro. Sidlo mala mat na jednej adrese, ale doslo k predaju bytu a nedohodli si papierovo sidlo (suhlas vlastnika nie je urobeny), ale medzitym boli na zivnostenskom urade a maju vydanu zivnost na tuto prvu adresu. Kedze ten suhlas vlastnika so sidlom nemam, tak sa este nepodal navrh na zapis do OR. Teraz uz viem, ze suhlas ani nebude a firma bude mat nove sidlo. Staci mi opravit im Zakladatelsku listinu na novu adresu a urobit zmenu na zivnostenskom urade?
Urobiť Dodatok k ZL a ísť na živnostenský úrad, aby vydali úradný záznam a až potom do OR. K novému sídlu treba nový súhlas, alebo nájomná zmluva.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
prosím vás, je nejaká zmena - dá sa urobiť podanie elektronicky aj na Obv.úrad - odbor živnost. podnikania?
Inak povedané - dá sa vybaviť ŽL elektronicky?
http://www.porada.sk/t181372-zivnost...ml#post1905854
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ja som pochopila, že podpisujem ja ako splnomocnená osoba, teda môžem byť aj navrhovateľ. Ale tá firma na 1.strane mi nesedí, je tam vyložene meno,priezvisko,tituly - akoby vôbec nepočítali s tým, že tam môže byť uvedená firma. To mám uviesť FIRMA s.r.o. do kolonky Priezvisko? takto som pôvodne začala svoj príspevok = otázku: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "takže navrhovateľ je 1. FIRMA,s.r.o. 2. janka mrkvičkova /ktorá ma splnomocnenie, teda nie konateľ/ takto? ja som tam dávala konateľa spoločnosti a uplne na konci svoje meno a podpis, tiež to prešlo". ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- kebyže na prvú stranu dám navrhovateľa 1. konateľa s.r.o. a 2. seba ako splnomocnenú osobu? nejako sa neviem rozhodnúť. Mám nejaký ten deň čas, lebo čakám na ŽL.

Ja všetky moje návrhy robím tak ako som napísala. 1. riadok XX s.r.o, Sládkovičova 58/58, 965 05 Bratislava a druhý riadok moje údaje Jožko Mrkvička, bydlisko... podľa koloniek.
xx s.r.o. je v kolonke priezvisko v tomto prípade. Stačil by prvý riadok a tam Tvoje údaje ako splnomocnenej osobe. No ja mám taký zvyk od doby, ako som to podávala v papieri tak ako som uviedla.
/Zvyk je železná košeľa u mňa/
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Je taký program IrfanView a prostredníctvom toho programíku skenujem, upravujem vyťahujem farby. Priamo v ňom tvorím dokumenty.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sharlota Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa spýtať čo všetko potrebujem na založenie s. r. o. Som v tomto úplný amatér a nováčik, nemám s tým žiadne skúsenosti a netuším prakticky nič, len potrebujem poradiť a budem vám veľmi vďačná, ak by si niekto našiel čas a popísal mi, čo všetko a prípadne aj kde vybaviť, zohnať, zaniesť a podobne. Na internete som našla iba odkazy na firmy, ktoré sro zakladajú, ale ja by som to radšej obehala sama, je to predsa len lacnejšie. Aspoň myslím
Ďakujeeem
V tom prípade si musíš vyhotoviť : spoločenskú zmluvu, alebo zakladateľskú listinu, vyhlásenie správcu vkladu, podpisový vzor. Ak je jediný spoločník tak aj vyhlásenie zakladateľa. Následne sa vybavia Osvedčenia o živnostenskom oprávnení a následne zápis do OR. od januára sa dá o vydanie živnostenského osvedčenia požiadať elektronicky. Pri voľných predmetoch podnikania sa neplatí nič. Prei viazaných a remeselných je to 7,50 Eur. Ak využiješ niekoho aj na elektronické podanie návrhu do OR, môžeš ušetriť ešte 50 % na súdnom poplatku, keď na miesto 331,50 Eur zaplatíš 165,75 Eur. To sú také základné info.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať