Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
pistoa Pozri príspevok
dik economic,

a ako je to s platenym ostatnych veci ohladne tohto bytu - najomne, energie, fond oprav.
Mozem si dat tieto naklady do uctovnictva? Mam povinost niekde nahlasit /napr. elektrarne/ ze tento byt sa vyuziva ako sidlo firmy?
Budu sa v takomto pripade platit ine sadzby napr. energie?
Buď budú obsiahnuté rovno v zmluve o nájme, alebo potom sa prihlásiť na odber v elektrárňach a pod. Do účtovníctva vstupujú všetky náklady súvisiace s podnikaním, ktoré sú preukázateľné a účtuje sa o nich.
0 0
Heleniatko Heleniatko

Heleniatko je offline (nepripojený) Heleniatko

Ja by som tiez chcela poprosit o niekolko rad, povodne som tento prispevok dala ako samostatnu temu, ale nikto mi neodpovedal, tak som sa rozhodla pridat ho sem, kde je vacsia premavka.. Dlho sa zaoberam myslienkou, ako si privyrobit na rodicovskej dovolenke, aby som si prilepsila a nepripravila sa o rodicovsky prispevok Mam v umysle zalozit si s.r.o. spolu s manzelom, chcela by som podnikat cez internet, pricom sidlo s.r.o. by bolo u nas doma. V tejto suvislosti mam niekolko otazok, ktore ste urcite uz niekomu zodpovedali, ale velmi by mi pomohlo, keby ste mi na ne este raz odpovedali alebo ma aspon nasmerovali na diskusie, kde sa to uz riesilo. Som zvedava, ci to, ze budem spolocnickou a konatelkou s.r.o. nejako ovplyvni moj status rodica na rodicovskej dovolenke, v povodnom zamestnani nemam rozviazany prac.pomer, a nemusim platit zdravotne odvody. Co so zakladnym imanim? Musi byt na podnikatelskom ucte, ci staci len vyhlasenie, ze bolo splatene? Ked bude sidlo s.r.o. v nasom byte,tak si mame este aj ako s.r.o. platit nejaky najom ako vlastnikom alebo to bude bezplatne? Co sa viac oplati? Ak by sme chceli pre s.r.o. vyuzivat auto, ktore je na lizing, treba uzatvorit zmluvu s lizingovou spolocnostou? vela otazok, dufam, ze mi niekto poradi... a ako som si v inych diskusiach vsimla, potom nasleduje este registracia na DU a patalie s podvojnym uctovnictvom, myslite, ze ked nebudeme mat velky obrat, da sa to v nejakom programe zvladnut svojpomocne alebo najst si uctovnicku? dakujem...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Heleniatko Pozri príspevok
Ja by som tiez chcela poprosit o niekolko rad, povodne som tento prispevok dala ako samostatnu temu, ale nikto mi neodpovedal, tak som sa rozhodla pridat ho sem, kde je vacsia premavka.. Dlho sa zaoberam myslienkou, ako si privyrobit na rodicovskej dovolenke, aby som si prilepsila a nepripravila sa o rodicovsky prispevok Mam v umysle zalozit si s.r.o. spolu s manzelom, chcela by som podnikat cez internet, pricom sidlo s.r.o. by bolo u nas doma. V tejto suvislosti mam niekolko otazok, ktore ste urcite uz niekomu zodpovedali, ale velmi by mi pomohlo, keby ste mi na ne este raz odpovedali alebo ma aspon nasmerovali na diskusie, kde sa to uz riesilo. Som zvedava, ci to, ze budem spolocnickou a konatelkou s.r.o. nejako ovplyvni moj status rodica na rodicovskej dovolenke, v povodnom zamestnani nemam rozviazany prac.pomer, a nemusim platit zdravotne odvody. Co so zakladnym imanim? Musi byt na podnikatelskom ucte, ci staci len vyhlasenie, ze bolo splatene? Ked bude sidlo s.r.o. v nasom byte,tak si mame este aj ako s.r.o. platit nejaky najom ako vlastnikom alebo to bude bezplatne? Co sa viac oplati? Ak by sme chceli pre s.r.o. vyuzivat auto, ktore je na lizing, treba uzatvorit zmluvu s lizingovou spolocnostou? vela otazok, dufam, ze mi niekto poradi... a ako som si v inych diskusiach vsimla, potom nasleduje este registracia na DU a patalie s podvojnym uctovnictvom, myslite, ze ked nebudeme mat velky obrat, da sa to v nejakom programe zvladnut svojpomocne alebo najst si uctovnicku? dakujem...
Pokiaľ si nebudeš vyplácať žiadne odmeny, nemalo by to ohroziť Tvoj status rodiča na materskej dovolenke. Vklady spoločníkov nemusia byť na účte. Môže byť na pokladni. Robí sa o tom Vyhlásenie správcu vkladov, že bolo splatené do pokladne. Sídlo môže byť v byte v OV. Nikde nie je napísané, že musí sa platiť nejaký nájom zaň. Auto sa môže využívať v podnikaní ako súkromné, musí sa to oznámiť správcovi dane a platiť daň z motorových vozidiel. Leasingovke by sa to nemuselo nahlasovať. Doporučila by som s eseročkou uzatvoriť zmluvu p prenájme vozidla. 1. krok všetky dokumenty, 2.krok vybavenie živn. oprávnení, 3. krok zápis spoločnosti do OR, 4. krok dańová registrácia a už podnikáš. Pri zápise sro do OR môžeš ušetriť polovicu na súdnom poplatku. Pokiaľ máš aké také vzdelanie ekonomické, podvojné účtovníctvo zvládneš pri málo položkách.
0 0
Heleniatko Heleniatko

Heleniatko je offline (nepripojený) Heleniatko

Dakujem za odpovede, Economic. Este som sa chcela opytat, ze ked by som si teda nemala vyplacat odmeny, ako by som si mohla zo zisku nieco "odlievat" na bezny chod domacnosti. S.r.o. chcem zalozit hlavne preto, lebo z rodicovskeho prispevku nepokryjem vsetky naklady na deti a domacnost.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Heleniatko Pozri príspevok
Dakujem za odpovede, Economic. Este som sa chcela opytat, ze ked by som si teda nemala vyplacat odmeny, ako by som si mohla zo zisku nieco "odlievat" na bezny chod domacnosti. S.r.o. chcem zalozit hlavne preto, lebo z rodicovskeho prispevku nepokryjem vsetky naklady na deti a domacnost.
Ak si zoberieš niečo z účtu a nebudeš mať doklad do účtovníctva, bude to len prevod peňazí cez 261 - Peniaze na ceste. Z banky Ti odídu to bude - a objavia sa Ti na pokladni, kde bude + . Ak si budeš brať len tak z pokladne bude to pohľadávka voči spoločníkovi. A bude sa to tváriť, že to tam musíš niekedy vrátiť. Keď spoločnosť po ukončení roku, po účtovnej závierke vykáže zisk, potom si môžeš vyplatiť Podiel na zisku.
0 0
enol enol

enol je offline (nepripojený) enol

Dobrý deň.
Aj ja si chcem založiť s.r.o. a preto sa chcem spýtať,či si musím vybavovať nové živnostenské listy alebo môžem použiť tie čo mám od roku 2007. Som totiž SZČO. Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
enol Pozri príspevok
Dobrý deň.
Aj ja si chcem založiť s.r.o. a preto sa chcem spýtať,či si musím vybavovať nové živnostenské listy alebo môžem použiť tie čo mám od roku 2007. Som totiž SZČO. Ďakujem
Nepleť hrušky s jablkami. SZČO je iný subjekt ako PO. Preto si na eseročku vybavíš nové ŽL. Na eseročku v žiadnom prípade nemôžeš použiť staré ŽL na SZČO.
1 0
Heleniatko Heleniatko

Heleniatko je offline (nepripojený) Heleniatko

Economic Pozri príspevok
Ak si budeš brať len tak z pokladne bude to pohľadávka voči spoločníkovi. A bude sa to tváriť, že to tam musíš niekedy vrátiť. Keď spoločnosť po ukončení roku, po účtovnej závierke vykáže zisk, potom si môžeš vyplatiť Podiel na zisku.
Ďakujem za radu, ale čo v prípade, že spoločnosť nebude mať zisk?
0 0
Flashkoo Flashkoo

Flashkoo je offline (nepripojený) Flashkoo

Dobrý deň,
ako som tu tak čítal, mám taký pocit že zrovna Vy by ste mi vedeli poradiť. Chcem založiť s.r.o. ale budem iba sám. Je aj táto možnosť prípustná?
ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Flashkoo Pozri príspevok
Dobrý deň,
ako som tu tak čítal, mám taký pocit že zrovna Vy by ste mi vedeli poradiť. Chcem založiť s.r.o. ale budem iba sám. Je aj táto možnosť prípustná?
ďakujem.
Samozrejme je to možné.
0 0
bibibo bibibo

bibibo je offline (nepripojený) bibibo

Mám otázku. Založil som s.r.o., ale nie som v mojej firme zamestnanec. To znamená, že neberiem z firmy žiaden plat. V podstate firma nemá žiadného zamestnanca. Musím firmu prihlásiť do sociálnej poisťovni alebo niekde ešte inde ??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bibibo Pozri príspevok
Mám otázku. Založil som s.r.o., ale nie som v mojej firme zamestnanec. To znamená, že neberiem z firmy žiaden plat. V podstate firma nemá žiadného zamestnanca. Musím firmu prihlásiť do sociálnej poisťovni alebo niekde ešte inde ??
Len DÚ na DzP PO. Pokiaľ nie sú žiadni zamestnanci, firmu nikam inam neprihlasuješ.
0 0
janka a janka a

janka a je offline (nepripojený) janka a

Taktiez riesim zaciatocne "problemy" s novo zalozenou s.r.o. - čkou.Mala by som par otazok:
1.sro čka bola zalozena v okt.2009 a zapisana do OR v novembri: - moze si dat konatel spol. do nakladov svoje vydavky na zalozenie sro-cky s okt. datumom?
2.co sa dalej tyka zauctovania: moze si dat do nakladov aj FA vystavene v ICS za sluzby /napr. hotel.ubytov. na sluzobke/ alebo blocky za zakupenie tovaru? alebo to musia byt len blocky a sluzby zakupene v tuzemsku.

Vopred dakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janka a Pozri príspevok
Taktiez riesim zaciatocne "problemy" s novo zalozenou s.r.o. - čkou.Mala by som par otazok:
1.sro čka bola zalozena v okt.2009 a zapisana do OR v novembri: - moze si dat konatel spol. do nakladov svoje vydavky na zalozenie sro-cky s okt. datumom? áno
2.co sa dalej tyka zauctovania: moze si dat do nakladov aj FA vystavene v ICS za sluzby /napr. hotel.ubytov. na sluzobke/ alebo blocky za zakupenie tovaru? alebo to musia byt len blocky a sluzby zakupene v tuzemsku. Všetky náklady, ktoré súvisia so zabezpečením príjmu môžu ísť do nákladov firmy, aj z ICS

Vopred dakujem
Odpoveď je v otázke
0 0
jiminow jiminow

jiminow je offline (nepripojený) jiminow

"Drahí pomocníci,"

prosím vás o pomoc,
ako formulovať čl.6 v spoločenskej zmluve "VKLADY SPOLOčNíKOV " ak sme dvaja zakladatelia a ja platím keš, a spoločník vkladá nehnutelnosť v takej istej hodnote, kde bude sídlo spoločnosti.
???
takto by to bolo OK?
---------------------------------------------------------------------
Článok 6
Základné imanie a vklady spoločníkov

1. Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 26 000 Eur (slovom:dvadsaťšesťtisíceur).



2. Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
XY: nehnuteľnosť v hodnote 13 000 Eur
X1Y1 finančná hotovosť 13 000 Eur

3. Peňažné vklady všetkých spoločníkov budú splatené pri založení spoločnosti pred jej zápisom do obchodného registra v celom rozsahu. Jednotliví spoločníci odovzdajú do rúk ustanoveného správcu vkladu najneskôr do 20 dní od podpísania tejto zmluvy peňažný vklad v takej výške, ako je uvedené v bode 2 tohto článku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ĎAKUJEM,..
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jiminow Pozri príspevok
"Drahí pomocníci,"

prosím vás o pomoc,
ako formulovať čl.6 v spoločenskej zmluve "VKLADY SPOLOčNíKOV " ak sme dvaja zakladatelia a ja platím keš, a spoločník vkladá nehnutelnosť v takej istej hodnote, kde bude sídlo spoločnosti.
???
takto by to bolo OK?
---------------------------------------------------------------------
Článok 6
Základné imanie a vklady spoločníkov

1. Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 26 000 Eur (slovom:dvadsaťšesťtisíceur).



2. Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
XY: nehnuteľnosť v hodnote 13 000 Eur
X1Y1 finančná hotovosť 13 000 Eur

3. Peňažné vklady všetkých spoločníkov budú splatené pri založení spoločnosti pred jej zápisom do obchodného registra v celom rozsahu. Jednotliví spoločníci odovzdajú do rúk ustanoveného správcu vkladu najneskôr do 20 dní od podpísania tejto zmluvy peňažný vklad v takej výške, ako je uvedené v bode 2 tohto článku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
ĎAKUJEM,..
Chcem upozorniť, že pri vklade nehnuteľnosti do ZI spoločnosti je treba vychádzať zo znaleckého posudku, ktorý musí byť súčasťou návrhu na zápis spoločnosti do OR. Podľa toho sa potom prispôsobuje znenie spoločenskej zmluvy. Takéto riešenia sa robia len veľmi zriedkavo.

1) Vkladom spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (ďalej len „peňažný vklad“) a iných peniazmi oceniteľných hodnôt (ďalej len „nepeňažný vklad“), ktoré spoločník vkladá do spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti.


(2) Nepeňažným vkladom môže byť len majetok, ktorého hospodárska hodnota sa dá určiť. Vklady spočívajúce v záväzku vykonať práce alebo poskytnúť služby sa zakazujú. Nepeňažný vklad musí byť splatený pred zápisom výšky základného imania do obchodného registra. Ak spoločnosť nenadobudne právo k predmetu nepeňažného vkladu, je spoločník, ktorý sa zaviazal vložiť do spoločnosti tento vklad, povinný zaplatiť jeho hodnotu v peniazoch a spoločnosť je povinná predmet nepeňažného vkladu spoločníkovi vrátiť. Spoločnosť vyzve písomne spoločníka, aby zaplatil hodnotu nepeňažného vkladu, ku ktorému spoločnosť nenadobudla právo, a spoločník je povinný splniť túto povinnosť do 90 dní odo dňa doručenia výzvy.


(3) Nepeňažný vklad do spoločnosti a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad započítava na vklad spoločníka, sa musia uviesť v spoločenskej zmluve, zakladateľskej zmluve alebo v zakladateľskej listine, ak tento zákon neustanovuje inak. Hodnota nepeňažného vkladu sa určí znaleckým posudkom, ktorý musí obsahovať aj opis nepeňažného vkladu, spôsob jeho ocenenia, údaj o tom, či jeho hodnota zodpovedá emisnému kurzu upísaných akcií splácaných týmto vkladom alebo hodnote prevzatého záväzku na vklad do spoločnosti.
Naposledy upravil Economic : 17.03.10 at 19:04 Dôvod: doplnenie v zmysle legislatívy
0 0
brembo brembo

brembo je offline (nepripojený) brembo

Zdravím !
1.Som študentom denného štúdia, 1 ročník, inžinierske štúdium ( teda titul Bc je vo vrecku ) v blízkej dobe plánujem založiť jednoosobovú sro, v ktorej budem aj konateľ. neplánujem žiadnych zamestnancov ( ani seba ) - to by nemal byť problém pokiaľ viem.

2.titul v OP nemám zapísaný. videl som že sa niekto už pýtal, ako postupovať ak chcem vo všetkých dokumentoch titul mať, ale jednoduchšie ako ho tam dávať, je podľa mňa ho vynechať (veď ak sa podarí, o rok a pol už aj tak budem Ing). môžem titul len tak vynechať ( a poprípade dodatočne dopísať Ing) ?

3.sídlo spoločnosti chcem nahlásiť u rodičov v byte. súhlas mám. videl som ale že niektorí špekulovali, že by náklady na prevádzku bytu zahrnuli do nákladov sro. je to možné, ak ale byt budú platiť stále rodičia ?

4.ak sa nemýlim, žiadne odvody ani sociálne poistenie platiť nebudem, teda náklady na podnikanie budú len to čo si nechám vyfaktúrovať.

5.videl som tu ľudí ochotných elektronicky podať žiadosť na zápis do OR ( mňa by to malo výjsť lacnejšie aj ked za tútu službu zaplatím). kontaktujte ma, prosím.

na túto neskorú hodinu je to odo mňa všetko, vopred ďakujem za rady, názory a kritiku !
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
brembo Pozri príspevok
Zdravím !
1.Som študentom denného štúdia, 1 ročník, inžinierske štúdium ( teda titul Bc je vo vrecku ) v blízkej dobe plánujem založiť jednoosobovú sro, v ktorej budem aj konateľ. neplánujem žiadnych zamestnancov ( ani seba ) - to by nemal byť problém pokiaľ viem.

2.titul v OP nemám zapísaný. videl som že sa niekto už pýtal, ako postupovať ak chcem vo všetkých dokumentoch titul mať, ale jednoduchšie ako ho tam dávať, je podľa mňa ho vynechať (veď ak sa podarí, o rok a pol už aj tak budem Ing). môžem titul len tak vynechať ( a poprípade dodatočne dopísať Ing) ?

3.sídlo spoločnosti chcem nahlásiť u rodičov v byte. súhlas mám. videl som ale že niektorí špekulovali, že by náklady na prevádzku bytu zahrnuli do nákladov sro. je to možné, ak ale byt budú platiť stále rodičia ?

4.ak sa nemýlim, žiadne odvody ani sociálne poistenie platiť nebudem, teda náklady na podnikanie budú len to čo si nechám vyfaktúrovať.

5.videl som tu ľudí ochotných elektronicky podať žiadosť na zápis do OR ( mňa by to malo výjsť lacnejšie aj ked za tútu službu zaplatím). kontaktujte ma, prosím.

na túto neskorú hodinu je to odo mňa všetko, vopred ďakujem za rady, názory a kritiku !
1. Išla by som do toho na začiatok bez titulu, s tým, že neskôr by sa dal zapísať, keď ho budeš mať v OP.
2. V sídle rodičov mať sídlo O.K., no pozor na povinnosť rodičov prihlásiť sa na DÚ a zaplatiť daň z prenájmu. /V podstate či ju zaplatíš zo zisku Ty, alebo rodičia z prenájmu, je to jedno stále je to 19 %/
3. Kým nebudeš prihlásený ako zamestnanec, žiadne odvody.
4. Poskytujem službu el. podania-
Viac info v mojom profile, napíš e-mail. l
0 0
jiminow jiminow

jiminow je offline (nepripojený) jiminow

Economic Pozri príspevok
Chcem upozorniť, že pri vklade nehnuteľnosti do ZI spoločnosti je treba vychádzať zo znaleckého posudku, ktorý musí byť súčasťou návrhu na zápis spoločnosti do OR. Podľa toho sa potom prispôsobuje znenie spoločenskej zmluvy. Takéto riešenia sa robia len veľmi zriedkavo.

1) Vkladom spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (ďalej len „peňažný vklad“) a iných peniazmi oceniteľných hodnôt (ďalej len „nepeňažný vklad“), ktoré spoločník vkladá do spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti.


(2) Nepeňažným vkladom môže byť len majetok, ktorého hospodárska hodnota sa dá určiť. Vklady spočívajúce v záväzku vykonať práce alebo poskytnúť služby sa zakazujú. Nepeňažný vklad musí byť splatený pred zápisom výšky základného imania do obchodného registra. Ak spoločnosť nenadobudne právo k predmetu nepeňažného vkladu, je spoločník, ktorý sa zaviazal vložiť do spoločnosti tento vklad, povinný zaplatiť jeho hodnotu v peniazoch a spoločnosť je povinná predmet nepeňažného vkladu spoločníkovi vrátiť. Spoločnosť vyzve písomne spoločníka, aby zaplatil hodnotu nepeňažného vkladu, ku ktorému spoločnosť nenadobudla právo, a spoločník je povinný splniť túto povinnosť do 90 dní odo dňa doručenia výzvy.


(3) Nepeňažný vklad do spoločnosti a určenie peňažnej sumy, v akej sa nepeňažný vklad započítava na vklad spoločníka, sa musia uviesť v spoločenskej zmluve, zakladateľskej zmluve alebo v zakladateľskej listine, ak tento zákon neustanovuje inak. Hodnota nepeňažného vkladu sa určí znaleckým posudkom, ktorý musí obsahovať aj opis nepeňažného vkladu, spôsob jeho ocenenia, údaj o tom, či jeho hodnota zodpovedá emisnému kurzu upísaných akcií splácaných týmto vkladom alebo hodnote prevzatého záväzku na vklad do spoločnosti.
áno to viem, prečítal som si aj zákon,
takže v podstate stačí tam doplniť že nehnutelnost v hodnote xx na základe znaleckého posudku .... ?
malo by to tak prejsť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jiminow Pozri príspevok
áno to viem, prečítal som si aj zákon,
takže v podstate stačí tam doplniť že nehnutelnost v hodnote xx na základe znaleckého posudku .... ?
malo by to tak prejsť?
Áno, len nezabudni ten znalecký posudok dať ako prílohu k Návrhu na zápis do OR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať