Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
chausj Pozri príspevok
aj v tom pripade ak su dvaja spolocnici a konatelia?
Počet spoločníkov, či konateľov nemá vplyv na elektronické podanie návrhu do OR, či overenie návrhu u notára.
0 0
chausj chausj

chausj je offline (nepripojený) chausj

Dakujem Vam velmi pekne za odpovede!
0 0
peter750 peter750

peter750 je offline (nepripojený) peter750

Caute ludia,

po vydani ziv. listov som zistil preklep v zakl. listine, tak som ho opravil spolu so znenim predmetov tak ako ich vydal ziv. urad.

OR mi odmietol zapis, lebo som na tu novu zakl. listinu dal datum po vydani ZL. Nemam este presne znenie odmietnutia, ale vyziadal si dolozit zakl. listinu z ziv. uradu --- teraz neviem ci musim ist na ZU, vybrat zakl. listinu, ist ju overit, a dat na OR?

Su v nej totiz aj nejake preklepy, a predmety zivnosti nesedia doslovne.


Mozem dat na OR teraz uplne inu zakl .listinu nez je na ZU ? S tym ze na nu dam ten isty datum ako na tu prvu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peter750 Pozri príspevok
Caute ludia,

po vydani ziv. listov som zistil preklep v zakl. listine, tak som ho opravil spolu so znenim predmetov tak ako ich vydal ziv. urad.

OR mi odmietol zapis, lebo som na tu novu zakl. listinu dal datum po vydani ZL. Nemam este presne znenie odmietnutia, ale vyziadal si dolozit zakl. listinu z ziv. uradu --- teraz neviem ci musim ist na ZU, vybrat zakl. listinu, ist ju overit, a dat na OR?

Su v nej totiz aj nejake preklepy, a predmety zivnosti nesedia doslovne.


Mozem dat na OR teraz uplne inu zakl .listinu nez je na ZU ? S tym ze na nu dam ten isty datum ako na tu prvu.
Mal si dátum nechať pôvodný. Keď budeš mať v hrsti dôvody odmietnutia, potom presne poriešime. Môžno budeš musieť doložiť pôvodnú ZL, no doporučim Ti urobiť Doplnok č. 1 k zaklad. listine, kde pozmeníš tie drobné úpravy, ktoré si robil a aj úplné znenie.
0 0
peter750 peter750

peter750 je offline (nepripojený) peter750

Economic Pozri príspevok
Mal si dátum nechať pôvodný. Keď budeš mať v hrsti dôvody odmietnutia, potom presne poriešime. Môžno budeš musieť doložiť pôvodnú ZL, no doporučim Ti urobiť Doplnok č. 1 k zaklad. listine, kde pozmeníš tie drobné úpravy, ktoré si robil a aj úplné znenie.
Ahoj ano to som si myslel - ze budem musiet urobit ten dodatok k Zakl.L. Prosim ta ako to prebieha - hlavne z casoveho hladiska. Robim v zahranici a zajtra si teda zoberem volno a ostam v BA - stihnem to vybavit za 1 den?

Ten dodatok musim dat aj na Ziv. urad alebo len na OR? Musim cakat na rozhodnutie Ziv. uradu? Mozem to cele urobit v jeden den?

Dik

PS: a este si niesom isty ci ta zakl. listina neobsahuje dalsi chyby .. lebo sud ju asi asni neskumal ked nemala korektny datum. Pojdem to dat skontrolovat zajtra --- asi k notarovi.
Naposledy upravil peter750 : 05.04.10 at 12:17
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peter750 Pozri príspevok
Ahoj ano to som si myslel - ze budem musiet urobit ten dodatok k Zakl.L. Prosim ta ako to prebieha - hlavne z casoveho hladiska. Robim v zahranici a zajtra si teda zoberem volno a ostam v BA - stihnem to vybavit za 1 den?

Ten dodatok musim dat aj na Ziv. urad alebo len na OR? Musim cakat na rozhodnutie Ziv. uradu? Mozem to cele urobit v jeden den?

Dik

PS: a este si niesom isty ci ta zakl. listina neobsahuje dalsi chyby .. lebo sud ju asi asni neskumal ked nemala korektny datum. Pojdem to dat skontrolovat zajtra --- asi k notarovi.
Mal by si to v pohode stíhať v jeden deň. Postup : 1. prebrať odmietačku. 2. urobiť dodatok a všetko čo vyplynie z odmietnutia, čo bude treba overiť, 3. podať námietky do OR a priložiť prílohy. V prípade potreby viac info v mojom profile. Na živnostenský nemusíš dávať dodatok, pokiaľ boli len drobunké chybičky opravované a oni na to neprišli.... Nepotrebuješ na kontrolu notára, prejdeme si to, keď bude treba, hoci i telefonicky.
Naposledy upravil Economic : 05.04.10 at 12:30 Dôvod: doplnenie
0 0
peter750 peter750

peter750 je offline (nepripojený) peter750

OK toto spravim takto ako pises. Chyby su zatial ktore som nasiel :

- zly rok narodenia
- predmety zivnosti nesedia doslovne podla ZL
- tato veta zevraj musi byt preformulovana som cital tu na porade : "
1. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. "

Na ziv. u. neprisli na nic -- vsetko schvalili a vydali ZL.


Takze nemusim to davat na ZL ? --- to by bolo super ak by som to stihol v jeden den. Lebo som naozaj pod casovym stresom aj to zajtrajsie volno by som si
nemal brat.


Dufam ze bratia cesi budu mat pochopenie ze to po piatoch tyzdnoch este nemam zalozene :O

Prosim mohla by si mi poslat cislo na seba, v pripade krajnej nudze by som sa zajtra ozval



Teraz ma napadlo --- ja si teda zajtra ani nemusim brat volno ? Moze to ist za mna vybavit nejaky znamy, kedze to netreba overovat u notara? Ma plnu moc odomna.
Naposledy upravil peter750 : 05.04.10 at 12:55
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peter750 Pozri príspevok
OK toto spravim takto ako pises. Chyby su zatial ktore som nasiel :

- zly rok narodenia
- predmety zivnosti nesedia doslovne podla ZL
- tato veta zevraj musi byt preformulovana som cital tu na porade : "
1. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. "

Na ziv. u. neprisli na nic -- vsetko schvalili a vydali ZL.


Takze nemusim to davat na ZL ? --- to by bolo super ak by som to stihol v jeden den. Lebo som naozaj pod casovym stresom aj to zajtrajsie volno by som si nemal brat.


Dufam ze bratia cesi budu mat pochopenie ze to po piatoch tyzdnoch este nemam zalozene :O

Prosim mohla by si mi poslat cislo na seba, v pripade krajnej nudze by som sa zajtra ozval
Je divné, že si nevšimli zlý dátum narodenia, to by si aj ručne opravil. Ostatné chybičky ich netrápia... S RF nič nemajú....
0 0
peter750 peter750

peter750 je offline (nepripojený) peter750

Economic Pozri príspevok
Je divné, že si nevšimli zlý dátum narodenia, to by si aj ručne opravil. Ostatné chybičky ich netrápia... S RF nič nemajú....
Dobre ale na OR to musi byt opravene vsetko -- nie ?

Aj rok narodenia, aj rezervny fond, aj znenie predmetov.

Tka odchadzam dnes do CR a necham to na znamemeho a dufam ze ten dodatok nebudu chciet tiez notarsky overeny.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peter750 Pozri príspevok
Dobre ale na OR to musi byt opravene vsetko -- nie ?

Aj rok narodenia, aj rezervny fond, aj znenie predmetov.

Tka odchadzam dnes do CR a necham to na znamemeho a dufam ze ten dodatok nebudu chciet tiez notarsky overeny.
Na OR musí byť opravené všetko a všetko správne. Dodatok, teda podpis na ňom musí byť overený.... Nezvolil si šťastnú cestu, nechať to na známeho, veď môžeš prísť o súdny poplatok.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Takže sro je úspešne zapísané. Ďakujem všetkcýh za pomoc, hlavne tebe Economic.
ALe predsa sa vyskytol jeden háčik, išli sme si pre prvý výpis a povedali nám že to poslali poštou, aj napriek tomu že do návrhu sme začiarkli že si prídeme osobne.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Takže sro je úspešne zapísané. Ďakujem všetkcýh za pomoc, hlavne tebe Economic.
ALe predsa sa vyskytol jeden háčik, išli sme si pre prvý výpis a povedali nám že to poslali poštou, aj napriek tomu že do návrhu sme začiarkli že si prídeme osobne.
Takže to je malý háčik.... A to nemohli vytlačiť ešte jeden a dať Ti ho grátis, keď už to domrvili ? Teším sa, že to dobre dopadlo.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Economic Pozri príspevok
Takže to je malý háčik.... A to nemohli vytlačiť ešte jeden a dať Ti ho grátis, keď už to domrvili ? Teším sa, že to dobre dopadlo.
No asi nemohli, darmo je to štátna inštitucia. Museli sme si vytiahnut ďalší a za poplatok. A nepomohol ani argument, že sme v návrhu zaškrtli že si prídeme po to osobne.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

alexandra, prave preto ze je to statna institucia by som trval na presnom dodrzani postupu! mne sa stala opacna situacia - firma zapisana a ja sedim a cakam - v navrhu som zadal, ze chcem vypis postou, oni to do systemu nahodili omylom, ze si pridem osobne. narobil som tam trochu vietor a s ospravedlnenim mi to poslali...

inak ku tejto teme - naozaj je vyhodnejsie nechat si zalozit firmu o profikov a cenovo to pride na cca tu istu sumu, ako ked si to clovek podava sam (pri elektronickom zalozeni je uspora na poplatkoch) - ja sam uz zakladanie firiem realizujem takto...
0 0
Petmar33 Petmar33

Petmar33 je offline (nepripojený) Petmar33

Dobry den.
Potreboval by som poradit. Zakladal som druhu s.r.o. kde mi odmietli vykonat zapis. Jedna sa o dve chyby... zle urceny spravca vkladu, treba to opravit v ZL a dolozit nove vyhlasenie spravcu vkladu a nezhoda medzi nazvom jednej zivnosti z vypisom zo ZR ako mam uvedene v ZL a na navrhu na zapis s.r.o. do OR.
Predpokladany postup:
K namietke dolozim...
Dodatok k ZL kde opravim bod kt. pojednava o spravcovi vkladu a nazov zivnosti.
Vyhotovenie novej ZL s novym datumom.
Vyhlasenie spravcu vkladu.

a kedze je chybne uvedeny nazov jednej zivnosti aj v navrhu na zapis, je potrebne tento vyhotovit tiez este raz opraveny v plnom zneni ako prvy krat spolu s prilohami?

Za rady vopred dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Petmar33 Pozri príspevok
Dobry den.
Potreboval by som poradit. Zakladal som druhu s.r.o. kde mi odmietli vykonat zapis. Jedna sa o dve chyby... zle urceny spravca vkladu, treba to opravit v ZL a dolozit nove vyhlasenie spravcu vkladu a nezhoda medzi nazvom jednej zivnosti z vypisom zo ZR ako mam uvedene v ZL a na navrhu na zapis s.r.o. do OR.
Predpokladany postup:
K namietke dolozim...
Dodatok k ZL kde opravim bod kt. pojednava o spravcovi vkladu a nazov zivnosti.
Vyhotovenie novej ZL s novym datumom.
Vyhlasenie spravcu vkladu.

a kedze je chybne uvedeny nazov jednej zivnosti aj v navrhu na zapis, je potrebne tento vyhotovit tiez este raz opraveny v plnom zneni ako prvy krat spolu s prilohami?

Za rady vopred dakujem
Takže po poriadku. Opraviť bod o správcovi vkladu a dať správneho správcu vkladu /nové vyhlásenie SV a ZL musia byť zladené/
Znenie predmetu opraviť tak ako má byť podľa vydaného živn. oprávnenia.
Z návrhu na zápis spoločnosti vytlačiť iba tú stranu s predmetmi a uviesť ich správne. Zase to musí ladiť aj so ZL.
Samozrejme doložiť dodatok, v ktorom to bude všetko "okecané" tak aby tomu porozumeli. A aj do námietok radšej napísať viac ako menej je lepšie.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Petmar33 Pozri príspevok
a kedze je chybne uvedeny nazov jednej zivnosti aj v navrhu na zapis, je potrebne tento vyhotovit tiez este raz opraveny v plnom zneni ako prvy krat spolu s prilohami?

Za rady vopred dakujem
Mas rozdiely aj medzi Zakladatelskou listinou a Zivnostenskymi listami? (trosku som sa v tom stratila). Potom musis opravit aj zakladatelsku listinu....

mne sa stalo presne to iste, teraz som davala ziadost o zaregistrovanie zivnosti. Na Zakladatelskej listine mam nazov jednej cinnosti trosicku iny ako by mal byt. Prevzali mi to, s tym, ze povedala ze navrh do OR musim spravit podla zivnostenskych listov, prepisat dve kopie zakladatelskej listiny, nanovo tieto dva kusy overit a dat navrh na OR...

ZL je zakladatelska listina alebo zivnostensky list...
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Mas rozdiely aj medzi Zakladatelskou listinou a Zivnostenskymi listami? (trosku som sa v tom stratila). Potom musis opravit aj zakladatelsku listinu....

mne sa stalo presne to iste, teraz som davala ziadost o zaregistrovanie zivnosti. Na Zakladatelskej listine mam nazov jednej cinnosti trosicku iny ako by mal byt. Prevzali mi to, s tym, ze povedala ze navrh do OR musim spravit podla zivnostenskych listov, prepisat dve kopie zakladatelskej listiny, nanovo tieto dva kusy overit a dat navrh na OR...

ZL je zakladatelska listina alebo zivnostensky list...
ZL = zaklad. listina ŽL = živnostenské listy.

Keby sa to podávalo elektronicky stačia v jednom exemplári dokumenty a ešte šetríš okrem poplatkov na overovačkách aj na súdnych poplatkoch....

Inak platí jedno základné pravidlo pri prílohách k návrhu, všetky údaje sa musia navzájom zhodovať. A dôležité je aj pri adresách udávať ich do dokumentov a do návrhu v súlade s OP /obč. preukazom/, lebo aj to sa môže vypomstiť.
Naposledy upravil Economic : 08.04.10 at 17:07 Dôvod: Doplnenie
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Economic Pozri príspevok
ZL = zaklad. listina ŽL = živnostenské listy.
v prípade, že používame diakritiku

Navrh do OR idem podavat elektronicky, staci mi teda jedna opravena zakladatelska listina?
0 0
Petmar33 Petmar33

Petmar33 je offline (nepripojený) Petmar33

Dakujem za taku rychlu reakciu. Jedna sa o to, ze zakladam s.r.o. pre znameho cez el. podatelnu. Vypracoval som dokumenty, znami si to poriesil na ŽR a poslal mi to, len mi zabudol povedat, ze mu na ŽR nezapisali jednu zivnost tak, ako som ju ja dal do navrhu aj do ZL a to sprostredkovanie v oblasti sluzieb, obchodu a vyroby... v mojej s.r.o. mi takuto zivnost zapisali, jemu povedali na ŽR, ze to moze byt len jedno z toho, tak na ŽL je napisane len sprostredkovanie sluzieb, co som si ja nevsimol ked som podaval navrh na zapis do OR. Cize treba to opravit v navrhu aj v ZL.
Spravcu vkladu som nechtiac uviedol konatela, kedze nieje sucasne aj spolocnikom, je to chyba, preto to musim opravit v ZL a prilozit vyhlasenie spravcu vkladu.
Problem je, ze niesom si isty, co vsetko treba a ako opravene prilozit k namietke.
Naposledy upravil Petmar33 : 08.04.10 at 17:47
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať