Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
tuta Pozri príspevok
Nejde mi dať bodík. Tak Ti ho takto udeľujem a veľmi pekne ďakujem.
diky...... chýba v smajloch cmuk.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
tuta Pozri príspevok
Nejde mi dať bodík. Tak Ti ho takto udeľujem a veľmi pekne ďakujem.
....ale však bodík si mi dala.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

podarilo sa
0 0
sudi sudi

sudi je offline (nepripojený) sudi

Mam ešte dve otazočky tykajuce sa najomnej zmluvy :
ak v dotyčnej zmluve neje uvedena veta že "vlastnik suhlasi so zriadenim sidla" tak mal by som mať aj pisomny suhlas majitela nehnuteľnosti?
List vlastnictva - stači obojstranna fotokopia alebo treba original?
Budem podavať prvozapis na OR elektronicky. Dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sudi Pozri príspevok
Mam ešte dve otazočky tykajuce sa najomnej zmluvy :
ak v dotyčnej zmluve neje uvedena veta že "vlastnik suhlasi so zriadenim sidla" tak mal by som mať aj pisomny suhlas majitela nehnuteľnosti?
List vlastnictva - stači obojstranna fotokopia alebo treba original?
Budem podavať prvozapis na OR elektronicky. Dakujem.
Nie je treba ešte aj súhlas, ale čo v nájomnej zmluve musí byť, to je presne uvedené sídlo : ulica a číslo. K vôli tomu mi už v minulosti odmietli vykonať zápis.
LV stačí aj také stiahnuté z kataster portálu, prechádza mi to tak.
2 0
ondja ondja

ondja je offline (nepripojený) ondja

Economic Pozri príspevok
Môžeš oskenované a uložené do TIF formátu všetky dokumenty buď poslať mailom, alebo zabaliť do obálky a poslať mi to na moju adresu. Spolu s originál faktúrou pošlem po zápise všetko späť.
Keď sa jedná o prvozápis spoločnosti cena je ak chceš s DPH tak 206,46 Eur alebo ak chceš bez DPH tak 200.- Eur . Ceny sú samozrejme už vrátane súdneho poplatku.
V prípade zápisu zmeny do OR je to 50.- Eur vrátane súdneho poplatku bez DPH, keď s DPH tak 53,23 Eur vrátane súdneho poplatku.
stale plati tato suma?
0 0
msviki msviki

msviki je offline (nepripojený) msviki

Spolupracujem s ľuďmi, ktorí si založili firmu a sú už úspešní. Avšak vedia, že teraz nie sú schopní sa prekonať. V zmysle, stratégie a taktiky vďaka ktorým dosiahli úspech ich neposunú ďalej ...viac
ja len tolko, je tu konverzacia ako si zalozit sro na 87 stranach.
su firmy, ktore to za vas predsa vsetko urobia.

Dovod preco vsak pisem je, ze som prave odpovedal na debatu ako predat (pardon, zbavit sa) firmy a byt rad, ze sa tak stalo.
Aj ked si niekto zaklada sro as alebo szco mal by si uvedomit, ze ma nejake zavezky voci zakaznikom a klientom, s ktorymi obchoduje.
Preto dufam, ze namaha, s ktorou tu listujete aby ste si zalozili firmu neskoncila na vnivoc sklamanim, ze je tu kriza, alebo, ze by ste si radsej nasli zamestnanie. (Lebo aj to sa tu deje)
Prajem vsetko dobre v podnikani.
pekny den
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Kedze som zakladal s.r.o. cestou Fy ktora sa tym zaobera usetril som si kopu starosti a este som aj usetril. Tu na porade som nasiel doporucenie na Fy baldomero consulting prebehlo to rychlo a hladko bol som nadmieru spokojny z ochotou a kvalitou ich prace.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Mne zakladala sro-čku firma Economic - tiež tu na Porade. Tiež som veľmi spokojná a to nielen za založenie tejto sro, ale aj za skvelé rady v minulosti. Veľmi doporučujem.
1 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Od 1.6.2010 sú nejaké zmeny vo vyhláške 25/2004.
1. Výška kolku pri založení sro zostáva 331,50 EUR?
2. V tejto vyhláške sa uvádzajú povinné prílohy: spol.zmluva, živn.oprávnenie, vyhlásenie správcu vkladu, list vlastníctva. Po koľko kusov?
3. Sídlom podnikania je nehnuteľnosť, ktorú má jeden zo spoločníkov vo vlastníctve spolu s otcom. Je potrebný súhlas otca?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
karcoolka1 Pozri príspevok
Od 1.6.2010 sú nejaké zmeny vo vyhláške 25/2004.
1. Výška kolku pri založení sro zostáva 331,50 EUR?
2. V tejto vyhláške sa uvádzajú povinné prílohy: spol.zmluva, živn.oprávnenie, vyhlásenie správcu vkladu, list vlastníctva. Po koľko kusov?
3. Sídlom podnikania je nehnuteľnosť, ktorú má jeden zo spoločníkov vo vlastníctve spolu s otcom. Je potrebný súhlas otca?
1. Áno pri papierovom podaní /elektronické 50 %/
2. Ak v papierovej forme tak 2x
3. Áno aj súhlas otca potrebuje
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
1/ Ak v spoločenskej zmluve je ustanovený spoločník aj konateľom, je to dostačujúce, alebo treba aj spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa?
2/ V spoločenskej zmluve je určený konateľ nie z radov spoločníkov. Tu treba spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa. Je táto zmluva prílohou k zápisu sro do obch.registra? Ak áno, tak 2x?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
karcoolka1 Pozri príspevok
1/ Ak v spoločenskej zmluve je ustanovený spoločník aj konateľom, je to dostačujúce, alebo treba aj spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa?
2/ V spoločenskej zmluve je určený konateľ nie z radov spoločníkov. Tu treba spísať zmluvu o výkone funkcie konateľa. Je táto zmluva prílohou k zápisu sro do obch.registra? Ak áno, tak 2x?
1. Nemusí byť zmluva
2. Nie. Zmluva nie je prílohou k návrhu na zápis do OR.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Economic Pozri príspevok
1. Nemusí byť zmluva
2. Nie. Zmluva nie je prílohou k návrhu na zápis do OR.
Veľmi pekne ďakujem.
Robím to 1x.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Prosím o radu.
Súhlas so sídlom s.r.o a nájomná zmluva môžu byť len overené kópie alebo musia byť originály s overenými podpismi ( jedná sa o TN súd) .Máte s tým niekto skúsenosti ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bredikova Pozri príspevok
Prosím o radu.
Súhlas so sídlom s.r.o a nájomná zmluva môžu byť len overené kópie alebo musia byť originály s overenými podpismi ( jedná sa o TN súd) .Máte s tým niekto skúsenosti ?
Súhlas so sídlom ani nájomná zmluva sa neoverujú. Stačia keď sú iba podpísané.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ani kópie nemusia byť overené??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bredikova Pozri príspevok
Ani kópie nemusia byť overené??
No ak to podávaš klasicky papierovo, tak nájomnú zmluvu originál alebo overenú úradne ako listinu. Súhlas vlastníkov prečo dávaš kópiu ? Dolož originál, Tebe to nie je treba. Tebe stačí kópia.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Táto téma je už taká obsiahla a dlhá , že sa vnej veľmi ťažko vyhlšadávajú informácie. Keďže sa mi už podatilo zopár s.r.o. založiť, zaujalo ma elektronické podanie. Ale neviem nič o tom nájsť na stránke OR. Prosím nasmerujte ma (ak to nieje tajomstvo), kde si o tom môžem niečo zistiť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bredikova Pozri príspevok
Táto téma je už taká obsiahla a dlhá , že sa vnej veľmi ťažko vyhlšadávajú informácie. Keďže sa mi už podatilo zopár s.r.o. založiť, zaujalo ma elektronické podanie. Ale neviem nič o tom nájsť na stránke OR. Prosím nasmerujte ma (ak to nieje tajomstvo), kde si o tom môžem niečo zistiť.
Ak je ťažko sa orientovať tu na porade, všetko je podrobne vypísané na stránke verejnej správy na portalgov-e. Základom pre takéto podanie je vlastniť zaručený elektronický podpis, registráciu na Úrade vlády a program Qsign.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať