Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

potom ma napada ako "bonzak" jedine zivnostensky urad...
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

zk24 Pozri príspevok
Ahoj, nie je na to predpisana forma. Ak sa nebudes vediet pohnut, zajtra ti z prace poslem svoje.
jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

lucia.faskova Pozri príspevok
jeeej, to by bolo super, velmi by mi to pomohlo.
...ale nejde mi odoslat mailova adresa...
Vymazem odtial udaje a prilozim sem.
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

zk24 Pozri príspevok
Hotovo:

Je to vsetko v jednom. Je to od pravnika, ja som to pouzila pri zakladani a preslo. Je to na jednej A4, usetrili sme nejake eura na overovanie od notara.

jeeej, dakujem, to je super, velmi si mi pomohla. Este otazocka k tomu navrhu na zapisanie do OR, ked je manzel tiez jediny zakladatel, konatel znamena to ze aj spolocnik, vsak? Takze vyplnam stranku P7/6, vsak?
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Caute vsetci. Chcem Vas poprosit o informacie, ak mi viete poradit

1) Niektore firmy maju nazov firmy oddeleny od skratky s.r.o. este ciarkou a niektore nemaju (vid OR). Ako je to spravne, resp. preco register zapisuje niektore firmy s ciarkou a niektore nie?

2) Ako je to s popisnymi cislami domov na adresach, teda ci sa dava v zakladatelskej listine iba ze "Drevena 21" alebo "Drevena 21/745" - lebo v obcianskom mam aj to lomitko, alebo je to fakt jedno, len nech je to vsade rovnako?

Dakujem Vam za odpovede.

Miso
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zyx66 Pozri príspevok
Caute vsetci. Chcem Vas poprosit o informacie, ak mi viete poradit

1) Niektore firmy maju nazov firmy oddeleny od skratky s.r.o. este ciarkou a niektore nemaju (vid OR). Ako je to spravne, resp. preco register zapisuje niektore firmy s ciarkou a niektore nie?

2) Ako je to s popisnymi cislami domov na adresach, teda ci sa dava v zakladatelskej listine iba ze "Drevena 21" alebo "Drevena 21/745" - lebo v obcianskom mam aj to lomitko, alebo je to fakt jedno, len nech je to vsade rovnako?

Dakujem Vam za odpovede.

Miso
Čiarka je podľa Tvojho uváženia, či ju tam chceš alebo nie. Ak ju máš, OR TI ju tam dá, ak ju tam nemáš, OR Ti ju tam nemá prečo zapísať. Pozor a aj medzery medzi písmenkami sú veľmi dôležité. Čo sa týka bydliska, určite Ti doporučím dať to do dokumentov tak ako to máš v OP, aby Ti to "ladilo" určite to nie je jedno. Údaje zapisované do OR musia vyplývať z príloh....
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

nam ciarku na zivnostenskom vyslovene "prikazali"...tak neviem...

mna by skor zaujimalo ako to chodi ked vam ten navrh z nejakeho dovodu vratia...ci sa to da opravit, alebo cele od znova. Teda ci znovu budem musiet kupovat tie kolky...stretli ste sa s tym niekto?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Opraví sa chybná časť návrhu. Námietky je možné podať do 15 dní od prevzatia odmietnutia. Je to v rámci podania, nič sa neplatí, ani sa neprikladajú kolky.
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

domenico.office Pozri príspevok
Opraví sa chybná časť návrhu. Námietky je možné podať do 15 dní od prevzatia odmietnutia. Je to v rámci podania, nič sa neplatí, ani sa neprikladajú kolky.
tak fajn, lebo som si tam nie ista pri par veciach... Este mozno taka radne blba otazka, ale ako sa vyplna stat? Pise sa Slovensko, Slovenska republika, alebo len kod SK? Alebo SR?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucia.faskova Pozri príspevok
tak fajn, lebo som si tam nie ista pri par veciach... Este mozno taka radne blba otazka, ale ako sa vyplna stat? Pise sa Slovensko, Slovenska republika, alebo len kod SK? Alebo SR?
stačí SR
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

tak predsa este jedna otazocka, len pre potvrdenie - dvojmo sa dava priloha: zakladatelska listina, ZL, a potvrdenie spravcu vkladu? Len tieto tri?

potvrdenie ze zakladatel nieje jedinym konatelom vo viac ako troch s.r.o., vypis z katastra a podpisove vzory stacia iba raz?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucia.faskova Pozri príspevok
tak predsa este jedna otazocka, len pre potvrdenie - dvojmo sa dava priloha: zakladatelska listina, ZL, a potvrdenie spravcu vkladu? Len tieto tri?

potvrdenie ze zakladatel nieje jedinym konatelom vo viac ako troch s.r.o., vypis z katastra a podpisove vzory stacia iba raz?
Pokiaľ Návrh na zápis do OR robíš po starom, teda klasicky papierovo, všetko sa dáva 2x a súdny poplatok je 331,50 Eur - uhrádza sa v kolkoch.
Ak podávaš elektronicky, stačí po jednom výtlačku /tie sa skenujú a ostávajú Ti/ súdny poplatok je 165,75 Eur, uhrádza sa z účtu.
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

Economic Pozri príspevok
Pokiaľ Návrh na zápis do OR robíš po starom, teda klasicky papierovo, všetko sa dáva 2x a súdny poplatok je 331,50 Eur - uhrádza sa v kolkoch.
Ak podávaš elektronicky, stačí po jednom výtlačku /tie sa skenujú a ostávajú Ti/ súdny poplatok je 165,75 Eur, uhrádza sa z účtu.
aha, ja to davam klasicky v papierovej forme...Takze vsetko dva krat...A ked tam menujem tie prilohy musi byt pri kazdej uvedena ze jedna kopia je do zbierky listin? Alebo mi ich staci vymenovat? Boze, mali by niekde robit nejake poradenstvo na to vypisanie...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lucia.faskova Pozri príspevok
aha, ja to davam klasicky v papierovej forme...Takze vsetko dva krat...A ked tam menujem tie prilohy musi byt pri kazdej uvedena ze jedna kopia je do zbierky listin? Alebo mi ich staci vymenovat? Boze, mali by niekde robit nejake poradenstvo na to vypisanie...
hm, ved stačí ísť za právnikom, notárom - akurát že zaplatíš za služby.
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

KEJKA Pozri príspevok
hm, ved stačí ísť za právnikom, notárom - akurát že zaplatíš za služby.
to chapem, ze nikto ti to zadarmo nenadiktuje ako to napisat, ale narazam na take kravinky, ze ked som si stiahla napr. formular z ich stranky tak je oznaceny strana prva, strana druha a potom druha, druha, druha az do konca...co s tym? nevratia mi to koli tomu? Alebo sa mi neda vypisat kolonka v adrese kde napisem okresny sud - trenci, bratislava...alebo hocico, nejde mi to vypisat, iba adresa. Na stranke pisu v navode ze si mam vybrat z ponuky - lenze ziadna ponuka sa mi nerozbaluje a bunka je zamknuta proti uprave...So samotnym vypisanim mam menej trapenia ako s takymito "kozmetickymi upravami"
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucia.faskova Pozri príspevok
to chapem, ze nikto ti to zadarmo nenadiktuje ako to napisat, ale narazam na take kravinky, ze ked som si stiahla napr. formular z ich stranky tak je oznaceny strana prva, strana druha a potom druha, druha, druha az do konca...co s tym? nevratia mi to koli tomu? Alebo sa mi neda vypisat kolonka v adrese kde napisem okresny sud - trenci, bratislava...alebo hocico, nejde mi to vypisat, iba adresa. Na stranke pisu v navode ze si mam vybrat z ponuky - lenze ziadna ponuka sa mi nerozbaluje a bunka je zamknuta proti uprave...So samotnym vypisanim mam menej trapenia ako s takymito "kozmetickymi upravami"
Iba vymenuj prílohy, nemusíš rozpisovať, že to ide aj do Zbierky listín, osi si to sami podelia. V tlačive musíš najprv povoliť makrá.... potom Ti všetko pôjde.
0 0
lucia.faskova lucia.faskova

lucia.faskova je offline (nepripojený) lucia.faskova

Economic Pozri príspevok
Iba vymenuj prílohy, nemusíš rozpisovať, že to ide aj do Zbierky listín, osi si to sami podelia. V tlačive musíš najprv povoliť makrá.... potom Ti všetko pôjde.
makra mam povolene, aj uroven zabezpecenianizka a nist...no nic, dala som im to tam bez toho a hotovo...uvidime...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucia.faskova Pozri príspevok
makra mam povolene, aj uroven zabezpecenianizka a nist...no nic, dala som im to tam bez toho a hotovo...uvidime...
Daj potom vedieť, ako to všetko dopadlo.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné overiť dokumenty aj v zahraničí a potom ich poslať na ORSR? Majitelia a konatel sú Češi a bývajú pri nemeckých hraniciach. Chceli by spraviť zmenu sídla slovenskej SRO z jedného slovenského mesta do druhého slovenského mesta, avšak len kvôli podpisom nechcú cestovať na Slovensko. Je to nejakým spôsobom možné? Ak áno, ako a kde?
Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
profi-t Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné overiť dokumenty aj v zahraničí a potom ich poslať na ORSR? Majitelia a konatel sú Češi a bývajú pri nemeckých hraniciach. Chceli by spraviť zmenu sídla slovenskej SRO z jedného slovenského mesta do druhého slovenského mesta, avšak len kvôli podpisom nechcú cestovať na Slovensko. Je to nejakým spôsobom možné? Ak áno, ako a kde?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Doklady overené v CZ sa akceptujú aj v OR. Netreba žiadny preklad, ani cestovať na slovensko. Kľudne to môžu overiť buď u notára, alebo na matrike. Budeš potrebovať : Zápisnicu o zmene sídla, úplné znenie spoločenskej zmluvy a nájomnú zmluvu, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti. A keď chceš ušetriť na súdnom poplatku, môžeme to podať elektronicky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať