Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Bývalá SZČO do 28.2.2011 si od 1.3.2011 zakladá s.r.o., obrátila sa na mńa s otázkou akou formou by bolo pre neho najvhodnejšie poberať odmenu, či si má priznať odmenu za výkon funkcie konateľa, lebo s.r.o. bude jeho, čiže bude konateľom, alebo si má vyplácať odmenu ako zamestnanec to znamená, že si sám "so sebou" uzavrie pracovnú zmluvu a bude poberať pravidelne mzdu, čo by bolo pre neho najvýhodnejšie, keďže nevie, ako mu s.r.o. pôjde, uvažuje o platení odvodov len z minimálnej mzdy, priznám sa, že mu neviem poradiť...Kto máte skúsenosti prosím poradte, budem hľadať aj v iných príspevkoch. Za každú radu ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ako konateľ si môže určiť menej ako minimálnu mzdu, bude z určenej odmeny povedzme 50 ÉUR platiť ZP,
neskôr uvidí,
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Ďakujem Kejka, teraz nemám jasno ani v tom, prečo je potom povinnosť od 1.1.2011 prihlasovať konateľa do SP či už na pravidelný príjem, alebo na nepravidelný príjem. (Mimo tohto prípadu
pracujem vo firme, kde je konateľ aj riaditeľom a prihlasovala som ho od 1.1.2001 do SP lebo v zmluve o výkone funkcie konateľa má priznanú odmenu, ktorú síce nedostáva, ale bolo mi odpovedané, že pokiaľ má v zmluve o výk.funkcie konateľa priznanú odmenu tak ho treba do SP prihlásiť aj ako konateľa).
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
samozrejme, že teraz už treba prihlášku aj do SP - po novom.
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Čiže keď si konateľ vyplatí akúkoľvek odmenu, tak platí aj do ZP aj do SP.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, ale nie všetky odvody, čo ja viem. Našťastie, nemusím riešiť takýto prípad.
0 0
rrtrash rrtrash

rrtrash je offline (nepripojený) rrtrash

RE: zubar a kozmeticka
nevyhody - naklady na zalozenie, podvojne uctovnictvo
vyhody - moznost vopchat viacero cinnosti pod jednu strechu, obmedzene rucenie ak by doslo k fatalnemu problemu

konkretny pripad - pokial neexistuje na to zavazny dovod, neodporucam tieto 2 cinnosti spajat, prax je bez rizika a je zdrojom hlavneho prijmu, kozmeticke sluzby mozu skryvat riziko (zaloba poskodeneho zakaznika) a mozu pri probleme ohrozit hlavny zdroj prijmu, co sposobi zivotnu katastrofu.
Ak kozmetika nema velke obraty, nech si zalozi zivnost na svoje meno, skoro nic to nestoji, jednoduche uctovnictvo si urobi sama a neobmedzene rucenie vacsinou pri drobnych dealeroch nie je problem, lebo zodpovedny je vyrobca produktu. Pri 2 firmach su vacsie moznosti rozlozit prijem medzi manzelov, cim sa da usetrit nejake peniaze na daniach.
Ked sa zvysia obraty tak, ze bude nevyhnutna registracia platcu DPH, moze zalozit sro len na kozmetiku (vacsi biznis - vacsie riziko problemu, takze treba obmezit rucenie). Naopak ked to nepojde, aspon to nebude strata.
0 0
rrtrash rrtrash

rrtrash je offline (nepripojený) rrtrash

Economic Pozri príspevok
Pri všetkej úcte, len tak za ďakujem pekne myslíš, že Ti niekto dá svoje dobré znenie spoločenskej zmluvy ?
nie kazdy ma dolarove okuliare a toto forum je tusim presne na to, aby si ludia pomahali za "dakujem", to dakujem znamena casto viac ako peniaze
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
rrtrash Pozri príspevok
nie kazdy ma dolarove okuliare a toto forum je tusim presne na to, aby si ludia pomahali za "dakujem", to dakujem znamena casto viac ako peniaze

Súhlasím s Tebou, no "pomoc" a "pomoc" je tiež niekedy rozdiel.
Ja myslím, že ja osobne som tu na porade pomohla veľmi veľa ľuďom a bolo to práve za ďakujem. No niektoré požiadavky zadané tu na porade sú nanajvýš odvážne by som povedala.
1 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
KEJKA Pozri príspevok
samozrejme, že teraz už treba prihlášku aj do SP - po novom.
Chcela by som sa spýtať, priihlasovanie do SP a ZP- týka sa to aj konateľa, ktorý má TPP v inej firme ako zamestananec a z s.r.o. si vypláca len zdanený zisk? Ďakujem vopred.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mimaemma Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, priihlasovanie do SP a ZP- týka sa to aj konateľa, ktorý má TPP v inej firme ako zamestananec a z s.r.o. si vypláca len zdanený zisk? Ďakujem vopred.
Podľa mňa nie, zo zisku sa odvody do SP nerobia.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, priihlasovanie do SP a ZP- týka sa to aj konateľa, ktorý má TPP v inej firme ako zamestananec a z s.r.o. si vypláca len zdanený zisk? Ďakujem vopred.
Konateľ nie je spoločník. Podiel na zisku si vypláca spoločník a nie konateľ. Aj keď to môže byť jedna a tá istá osoba. Ale pozor na správne pomenovanie.
Za rok 2010 platia staré pravidlá.... Až za rok 2011 sa z vyplateného podielu spoločníkovi bude platiť odvod....
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Jedná sa o jednoosobú sr.o. - konateľ je aj spoločník aj riaditeľ aj účtovník :-)..takže mal sa prihlásiť do SP a ZP ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Jedná sa o jednoosobú sr.o. - konateľ je aj spoločník aj riaditeľ aj účtovník :-)..takže mal sa prihlásiť do SP a ZP ?
Mal príjem z tejto sro v minulom roku ?
Ak sa neprihlásil v minulom roku, už to nič, no ak bude mať čo i len nepravidelný príjem teraz, tak sa musí prihlásiť v príslušnom mesiaci na SP.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Konateľ nie je spoločník. Podiel na zisku si vypláca spoločník a nie konateľ. Aj keď to môže byť jedna a tá istá osoba. Ale pozor na správne pomenovanie.
Za rok 2010 platia staré pravidlá.... Až za rok 2011 sa z vyplateného podielu spoločníkovi bude platiť odvod....
Z vyplateného podielu na zisku sa odvod platí len do ZP Aspoň ja som to tak pochopila.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Nie, nemá príjem ako taký len si vyberie cash zo zdaneného HV.
Každý rok to robí takýmto spôsobom.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Nie, nemá príjem ako taký len si vyberie cash zo zdaneného HV.
Každý rok to robí takýmto spôsobom.
Do konca roku 2010 to bolo 100 % v poriadku. Uvidíme ešte ako sa to vykryštalizuje pri vyplatení podielu na zisku za rok 2011.... Do vtedy je ešte čau dosť...
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, nebola som si vôbec istá.
0 0
sentio sentio

sentio je offline (nepripojený) sentio

Ahojte Poradaci,

mam velmi urgetnu otazku, prosim o pomoc.
Registroval som na ORSR sro elektronicky. Spravil som chybu, podpisal som iba prve strany dokumentov, ostatne som iba pripojil (na to si davajte pozor pri pouzivany QSign). Zapis bol zamietnuty. Podal som odvolanie, kde som to uz podpisal spravne, sud preveril listiny a zistil, ze spravca vkladu je uvedeny nespravne. Z toho dovodu vydal uznesenie o zamietnuti namietok.

Voci tomuto uzneseniu sa da odvolat do 15 dni.

Robil to uz prosim niekto, vie mi niekto poradit ako na to?
Moj amatersky postup by bol nasledovny:
1) napisem dodatok k zakladacej listine kde uvediem ako sa meni zakladatelska listina (zmena spravcu vkladu) + overeny podpis
2) vyhotovim novu zakladaciu listinu ale s povodnym datumom + overeny podpis
3) napisem odvolanie - PROSIM MA NIEKTO NEJAKY VZOR, RESP. NAPADY AKO TO MA VYZERAT FORMALNE A VECNE ?
4) odvolanie + dodatok + novu ZL odovzdam na sude

VIETE MI PORADIT, CI JE TENTO POSTUP SPRAVNY A KOLKO CASU TO MOZE ZABRAT SUDU VYKONAT NASLEDNE ZAPIS? NAJMA, PROSIM MA NIEKTO VZOR?

Dalsia moznost by bola podat navrh na zapis od zaciatku. Mozem tak ucinit okamzite, alebo sa musi pockat pokym uplinie 15 dnova lehota na odvolanie a az nasledne podat novy navrh na zapis. V tomto pripade musim zaplatit poplatok znovu, preto by som radsej volil moznost odvolania, pokial to nebude trvat dlho, nakolko ma to naozaj suri a stoja mi zakazky ktore nedokazem vyfakturovat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať