Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Ešte tu patrí aj otázka zákazu konkurencie, resp. Ak bude konateľ zamestnaný v hl. prac. pomere v jednej takejto svojej s.r.o. - tá by mala potom písomne súhlasiť, že bude pracovať aj v inej spoločnosti s rovnakým predmetom podnikania ???
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Možno nemusím chápať, ale nechápem, načo by jediný spoločník zakladal tri s.r.o. s rovnakým predmetom podnikania. Jedna s.r.o. môže mať viacero prevádzok......
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
latka Pozri príspevok
Ešte tu patrí aj otázka zákazu konkurencie, resp. Ak bude konateľ zamestnaný v hl. prac. pomere v jednej takejto svojej s.r.o. - tá by mala potom písomne súhlasiť, že bude pracovať aj v inej spoločnosti s rovnakým predmetom podnikania ???
Keď budú jednoosobovky, jeden konateľ, jeden spoločník tak aká konkurencia ?
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

jedna s.r.o. napr. bude platcom DPH a druhá nebude platcom DPH kvôli požiadavke odberateľov...napr.
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Myslela som na par. 11 ods. 5 - funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých prevádzkarňach ako v 1.....Živn. úrad môže však povoliť výnimku. Pri založení takejto s.r.o. kde je nutná viazaná živnosť musí sa nahlásiť zodpovedný zástupca .. to bude konateľ a spoločník v jednej osobe...len teraz váham či môže myť len jednú s.r.o alebo aj dve...

tento paragraf ma trošku trápi..
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
latka Pozri príspevok
jedna s.r.o. napr. bude platcom DPH a druhá nebude platcom DPH kvôli požiadavke odberateľov...napr.
Teoreticky by úplne stačili dve. Tomu dôvodu rozumiem. Predpokladám, že nemáte v pláne jedna sro fakturovať svojej druhej.... Toto nedoporučujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
latka Pozri príspevok
Myslela som na par. 11 ods. 5 - funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých prevádzkarňach ako v 1.....Živn. úrad môže však povoliť výnimku. Pri založení takejto s.r.o. kde je nutná viazaná živnosť musí sa nahlásiť zodpovedný zástupca .. to bude konateľ a spoločník v jednej osobe...len teraz váham či môže myť len jednú s.r.o alebo aj dve...

tento paragraf ma trošku trápi..
Vo svojich môžeš vo dvoch úplne bez problémov !
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Som toho istého názoru...ale má to aj nejakú oporu v zákone-odvolávku .. pre istotu
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Som toho istého názoru...ale má to aj nejakú oporu v zákone-odvolávku .. pre istotu

posúvam prosím
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

§ 136
Zákaz konkurencie

(1) Pokiaľ zo spoločenskej zmluvy alebo stanov nevyplývajú ďalšie obmedzenia, konateľ nesmie:

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením a
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže ide o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa zúčastňuje spoločnosť, v ktorej vykonáva pôsobnosť konateľa.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
latka Pozri príspevok
§ 136
Zákaz konkurencie

(1) Pokiaľ zo spoločenskej zmluvy alebo stanov nevyplývajú ďalšie obmedzenia, konateľ nesmie:

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením a
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže ide o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa zúčastňuje spoločnosť, v ktorej vykonáva pôsobnosť konateľa.
Opäť opakujem. Jeden konateľ, jeden spoločník vo dvoch svojich spoločnostiach. Komu by konkuroval ? Toto platí u sro s inými spoločníkmi a píše sa to v spoločenskej zmluve. Jednoosobová spoločnosť má zakladateľskú listinu. Predsa nebude obmedzovať sám seba ? Ešte doplním, že napríklad 4 hodiny denne môže robiť na prevádzke v jednej sro a druhé 4 hodiny denne v druhej. Toto predsa žiadny zákon nezakazuje.
Naposledy upravil Economic : 11.09.11 at 15:18
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň, ako sa uvádza v ust. živ. zákona, ktoré citujete, živn. úrad môže v odôvodnených prípadoch povoliť výnimku, t.j. nemáte právny nárok, aby Vám ju živ. úrad povolil a je povolenie závisí len od úvahy živ. úradu. Ale zase živ. úrad by v záujme právnej istoty mal pri rovnakých prípadoch postupovať rovnako.

Z toho čo uvádzate - 2 firmy vlastnené rovnakým spoločníkom, ktoré vykonávajú totožný predmet podnikania, zrejme v rovnakej prevádzkárni (rozumiem tomu tak, že dôvodom založenia 2 sro majú byť účtovné a daňové dôvody), t.j pre zodpovedného zástupcu bude fyzicky možné vykonávať činnosť pre obe s.r.o., podľa môjho názoru môže zakladať dôvody pre udelenie výnimky. Osobne by som Vám však ešte pred založením s.r.o. odporúčala kontaktovať (osobne navštíviť) miestne príslušný živ. úrad podľa budúceho sídla eseročiek. Myslím, že nebudú mať problém oznámiť Vám ich stanovisko v tejto veci.

Čo sa týka zákazu konkurencie - ten má chraníť spoločníkov eseročky pred neférovým správaním konateľa (napr. ak by svoju funkciu konateľa zneužíval tak, že obchody by nedohadoval pre spoločnosť, ktorej je konateľom ale napr. pre seba a pod). Vo Vašom prípade (jediný spoločník rovná sa konateľ), to je bezpredmetné. Ako konateľ zrejme nebudete mať záujem ukracovať seba ako spoločníka, a ak náhodou z nejakých dôvodov áno, ako spoločník nebude voči sebe ako konateľovi zrejme vyvodzovať zodpovednosť. Pekný deň.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

KEJKA Pozri príspevok
splnomocnia toho, kto má ten ZEP. A splnomocnenec podpíše návrh ZEPom.
to znamena, ze kedze su tam dvaja konatelia, tak oni napisu splnomocnenie pre toho, kto ma ZEP a podpisu to asi u notara, nie?

dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
*agatha* Pozri príspevok
to znamena, ze kedze su tam dvaja konatelia, tak oni napisu splnomocnenie pre toho, kto ma ZEP a podpisu to asi u notara, nie?

dakujem.
Áno na plnej moci musia byť uvedení obaja konatelia a obaja musia splnomocniť osobu, ktorá má ZEP. Podpisy obaja overiť.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

*agatha* Pozri príspevok
to znamena, ze kedze su tam dvaja konatelia, tak oni napisu splnomocnenie pre toho, kto ma ZEP a podpisu to asi u notara, nie?

dakujem.
ja som si nechal zakladať sro teraz v septembri a na splnomocnenie pre právnika so ZEPom som nemusel mať ani notársky overený podpis stačilo len obyčajné splnomocnenie......
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Keďže je vo vyhláške, že návrh na zápis spoločnosti do OR podpisujú všetci konatelia a ich podpisy musia byť overené, ja ako splnomocnená osoba /neadvokát/ si na plnej moci nechávam overiť podpisy klientov. Človek nikdy nevie na akého vyššieho súdneho tajomníka narazí a aby to nebol dôvod odmietnutia, toto je ľahšia cesta. Niekedy sa stane že čo prejde u jedného, nemusí aj u druhého. To je moja dlhoročná skúsenosť.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

možno máš pravdu, ja hovorím z vlastnej skúsenosti, ale ja som zakladal len jednu/svoju sro.. ty ich máš na konte určite viac
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Áno je to tak. Mám ich na konte pomerne veľa :-). Preto aj toľko skúseností...
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Ice dive Pozri príspevok
ja som si nechal zakladať sro teraz v septembri a na splnomocnenie pre právnika so ZEPom som nemusel mať ani notársky overený podpis stačilo len obyčajné splnomocnenie......
suhlasim a doplnujem.

§ 5a (osobitne ustanovenia pre elektronicke podanie) ods. 4 zákona č. 530/2003 o obchodnom registri v platnom zneni: Osvedčenie pravosti podpisu navrhovateľa a pravosti podpisu splnomocniteľa, ak ide o zastúpenie na základe plnomocenstva, sa nevyžaduje.

na registrovych sudoch to velmi dobre vedia a ani to neziadaju...
0 0
wesna wesna

wesna je offline (nepripojený) wesna

Veľmi užitočné sú informácie na blogu spoločnosti, ktorá ma bohaté a viacročné skúsenosti so zakladaním spol. s.r.o. tu je link: http://www.celtic.sk/blog/postup-zal...im-obmedzenym/. Ja som tam nasla vsetko potrebne, resp. aj v tych dalsich clankoch. dufam , ze pomozu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať