Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Dobrý deň,

Zakladám s.r.o. ktorej jediným spoločníkom bude iná s.r.o., ktorá ma dvoch spoločníkov. Rád by som vedel kto podpisuje Zakladateľskú listinu novozaloženej s.r.o. Konatelia?
Kecal som o tom s právničkou a tá mi tvrdí že stará s.r.o. ešte predtým musí urobiť valnú hromadu na ktorej rozhodne o založení novej spoločnosti v ktorej bude jediným spoločníkom. A že táto Valná hromada sa potom prikladá do OR.
Má s tým niekto skúsenosť?
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Je tu niekto kto by mi vedel pomoct?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
NONAME Pozri príspevok
Je tu niekto kto by mi vedel pomoct?
Kecal si s právničkou ? Hmmmm. Ale mala pravdu. ZL podpisuje štatutár PO, ktorá je zakladateľom. Zápisnica je taktiež potrebná. A ešte jedna podmienka musí byť dodržaná, že jediný spoločník /tá PO ktorá je spoločník / musí mať viacerých spoločníkov, nemôže byť totiž jediným spoločníkom spoločnosť, ktorú vlastní jediný spoločník.
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Hej radil som sa. Je na tom niečo?
Rovnako ako sa radím aj s vami. A za každú radu som vďačný.
Obsahom MVZ bude teda len rozhodnutie o založení novej spoločnosti?
Toto je jediná špecifická príloha? Ďalej prikladám klasicky všetky dokumenty ako pri jednoosobovej s.r.o.? Alebo je tu ešte niečo špecifické?
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

A táto podmienka mi je jasná. V starej s.r.o. sú dvaja spoločníci.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ale to je jasné, že sa treba pýtať. Ve´d ja nič v zlom. Kto sa pýta, sa aj dozvie... Už len vyhlásenie spoločníka k tomu treba. Áno zápisnica bude len o založení novej sro. Budú v nej obsiahnuté všetky náležitosti, ktoré sa do OR zapisujú.
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Vyhlásením spoločníka myslíte toto: Vyhlásenie zakladateľa spoločnosti s ručenímobmedzeným (§ 105a Obchodného zákonníka)
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Btw: Nemôžete mi dať na vás emailový kontakt? Asi máme rovnaký predmet činnosti. Možno časom v niečom poradím aj ja Vám ak naberiem skúsenosti.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Áno §105a mám na mysli.
0 0
jurmiro jurmiro

jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

jarkra Pozri príspevok
Ahojte,

takže ja som si radšej vyžiadala nový list vlastníctva na katastri. Ešte sa chcem spýtať, či pri vypĺňaní návrhu na zápis s. r. o. treba vypísať IČO, ktoré je na živnostenských listoch. V príklade na stránke Ochodného registra nie je vyplnené a je tam napísané, že IČO pridelí registrový súd. Netreba ho tam teda písať?
IČO prideľuje štatistický úrad na dožiadanie živnostenského úradu. Takže do návrhu na zápis do OR sa uvádza IČO z osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Toto sa už meniť nebude.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jurmiro Pozri príspevok
IČO prideľuje štatistický úrad na dožiadanie živnostenského úradu. Takže do návrhu na zápis do OR sa uvádza IČO z osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Toto sa už meniť nebude.

Do návrhu na zápis spoločnosti do OR sa musí vypísať IČO uvedené na Osvedčení o živnostenskom oprávnení. Toto sa už nebude meniť, aj keď spoločnosť zmení obchodné meno.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Mojej klientke zamietli zápis do OR s.r.o nakoľko nemala rodné číslo, pretože v ich krajine to nemajú. Teraz ho už má. Treba napísať dodatok k spoločenskej zmluve? Alebo čo by ste poradili? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
astensova Pozri príspevok
Mojej klientke zamietli zápis do OR s.r.o nakoľko nemala rodné číslo, pretože v ich krajine to nemajú. Teraz ho už má. Treba napísať dodatok k spoločenskej zmluve? Alebo čo by ste poradili? Ďakujem
Je to prvozápis alebo zmena ? Ak prvozápis, tak treba dodatok k SZ, kde to rodné číslo bude uvedené. Treba spracovať Námietku. najlepšie by mi bolo vidieť presné znenie odmietačky. Potom sa dá presne riešiť čo je chyba a niektorí VST píšu ako vadu napraviť.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Je to prvo zápis a ešte som niekde čítala, že to musí prejsť valným zhromaždením čo sa mi moc nezdá. Ďakujem
Naposledy upravil astensova : 04.10.11 at 11:49 Dôvod: dodatok
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nebojte sa, každá vada sa dá napraviť tak, aby ste neprišli o súdny poplatok. Jediná podmienka je, aby nebolo po 15 dňoch od prevzatia Odmietnutia. To už by bolo po lehote, do kedy sa dá námietka podať.
Naposledy upravil Economic : 05.10.11 at 05:11
0 0
majkatorka majkatorka

majkatorka je offline (nepripojený) majkatorka

zdravim

kto ste si dali zalozit s.r.o., konala firma na zaklade nejakej zmluvy? ako si vybrat serioznu spolocnost? dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
majkatorka Pozri príspevok
zdravim

kto ste si dali zalozit s.r.o., konala firma na zaklade nejakej zmluvy? ako si vybrat serioznu spolocnost? dakujem
Môže sa to robiť na základe zmluvy, alebo aj na základe ústnej dohody. Môžu poslúžiť aj refencie.... Seriózna spoločnosť je vtedy, keď jej cenník je konečný a keď nie sú tam ďalšie skryté poplatky. Nedovolila by som ani jedného klienta zavádzať alebo meniť pravidlá.
0 0
majkatorka majkatorka

majkatorka je offline (nepripojený) majkatorka

dakujem. oslovila som totiz 1 firmu, ale vystavenie faktury po par mailoch s polozkou "organizacne sluzby", bez dalsej specifikacie na mna neposobi doveryhodne...
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Samozrejme, že pre istotu oboch zmluvných strán je vhodné mať uzavretú zmluvu. V nej sa upravia vzájomné práva a povinnosti (klient má zvyčajne povinnosť oznámiť potrebné informácie - obchodné meno, sídlo, spoločníkov, predmet podnikania .... a zaplatiť za cenu služby, zakladateľská firma zase povinnosť pripraviť alebo skontrolovať klientom pripravenú zakladateľskú dokumentáciu podľa vzorov zakladateľskej firmy a zabezpečiť registráciu do obchodného a živnostenského registra). Naviac zo zmluvy vyplýva aj postupnosť krokov pri zakladaní a klient z nej a z komunikácie so zakladateľskou firmou vie, v akom čase môže očakávať uskutočnenie jednotlivých čiastočných krokov zakladania a registrácie obchodnej spoločnosti. Ako sa hovorí dobré zmluvy, robia dobrých priateľov, ale to platí asi všeobecne. :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
majkatorka Pozri príspevok
dakujem. oslovila som totiz 1 firmu, ale vystavenie faktury po par mailoch s polozkou "organizacne sluzby", bez dalsej specifikacie na mna neposobi doveryhodne...
No ja vždy svojim klientom rozpíšem, čo bude súdny poplatok, správne poplatky a čo odmena za servis.... Keďže tých spoločností je veľa a niekedy ľudia chcú veľmi rýchlo službu, nie je čas veľmi robiť zmluvu, pretože sa snažím klientom vyhovieť aj časom v prípade potreby. Samozrejme vždy vysvetlím, v akom časovom horizonte bude Osvedčenie o živnostenskom oprávnení a kedy bude zápis v obchodnom registri a následné ďalšie kroky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať