Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mozno zle zaradim svoju otazku, ale skusim to v tejto teme...

Firma A si prenajala byt pre kancelarske ucely. Chce poskytovat sidlo spolocnostiam (virtualne sidlo) plus sluzby s tym spojene. Prenajimatel nema s touto skutocnostou problem.

Co by mala obsahovat zmluva o prenajme pre firmu A aby bolo co najmenej problemove dalsie prenajimanie plus suhlas so sidlom. Firma A by chcela mat v zmluve aj nieco v tom zmysle, ze keby skoncila zmluva o prenajme, tak vsetky firmy, kt. by mali sidlo na tejto adrese pojdu prec spolu s firmou A a nezostanu na danej adrese. Akasi ochrana hlavne pre prenajimatela, aby si mohol byt isty ze mu na jeho adrese nezostane obrazne povedane milion firiem.

Aku formulaciu pouzit? Alebo zakazdym, ked budu zakladat novu spolocnost, tak bude potrebny suhlas vlastnika so sidlom alebo staci ak firma A bude mat suhlas vlastnika s dalsim prenajmom za ucelom sidla a firma A uz "len" spise zmluvu o najme s touto novou spolocnostou?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
mozno zle zaradim svoju otazku, ale skusim to v tejto teme...

Firma A si prenajala byt pre kancelarske ucely. Chce poskytovat sidlo spolocnostiam (virtualne sidlo) plus sluzby s tym spojene. Prenajimatel nema s touto skutocnostou problem.

Co by mala obsahovat zmluva o prenajme pre firmu A aby bolo co najmenej problemove dalsie prenajimanie plus suhlas so sidlom. Firma A by chcela mat v zmluve aj nieco v tom zmysle, ze keby skoncila zmluva o prenajme, tak vsetky firmy, kt. by mali sidlo na tejto adrese pojdu prec spolu s firmou A a nezostanu na danej adrese. Akasi ochrana hlavne pre prenajimatela, aby si mohol byt isty ze mu na jeho adrese nezostane obrazne povedane milion firiem.

Aku formulaciu pouzit? Alebo zakazdym, ked budu zakladat novu spolocnost, tak bude potrebny suhlas vlastnika so sidlom alebo staci ak firma A bude mat suhlas vlastnika s dalsim prenajmom za ucelom sidla a firma A uz "len" spise zmluvu o najme s touto novou spolocnostou?
Zvykne sa udeliť akýsi súhlas alebo plná moc vlastníka nehnuteľnosti k poskytovaniu sídla. Dá sa tam dať formulácia, napríklad, že ak nezaplatia odplatu, skončí poskytnutie sídla alebo že spoločnosť je povinná zmeniť si sídlo spoločnosti na základe určitých skutočností. Môže sa sídlo poskytnúť na dobu určitú... Všetko sa dá. Treba sa s tým trošku slovne pohrať, ako ja hovorím. Nepoznám nedá sa. Treba nájsť len spôsob ako to všetko tam zahrnúť.
2 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Nieco v tom duchu som preposlala firme A, aby si to dala do zmluvnych podmienok. Ze maju vlastnu pravnicku, tak ta to zakomponuje do zmluvy. Dakujem.

-----

A mam taky pripad. Mam zalozit jednu sro. Sidlo mala mat na jednej adrese, ale doslo k predaju bytu a nedohodli si papierovo sidlo (suhlas vlastnika nie je urobeny), ale medzitym boli na zivnostenskom urade a maju vydanu zivnost na tuto prvu adresu. Kedze ten suhlas vlastnika so sidlom nemam, tak sa este nepodal navrh na zapis do OR. Teraz uz viem, ze suhlas ani nebude a firma bude mat nove sidlo. Staci mi opravit im Zakladatelsku listinu na novu adresu a urobit zmenu na zivnostenskom urade?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
andreaS Pozri príspevok
Nieco v tom duchu som preposlala firme A, aby si to dala do zmluvnych podmienok. Ze maju vlastnu pravnicku, tak ta to zakomponuje do zmluvy. Dakujem.

-----

A mam taky pripad. Mam zalozit jednu sro. Sidlo mala mat na jednej adrese, ale doslo k predaju bytu a nedohodli si papierovo sidlo (suhlas vlastnika nie je urobeny), ale medzitym boli na zivnostenskom urade a maju vydanu zivnost na tuto prvu adresu. Kedze ten suhlas vlastnika so sidlom nemam, tak sa este nepodal navrh na zapis do OR. Teraz uz viem, ze suhlas ani nebude a firma bude mat nove sidlo. Staci mi opravit im Zakladatelsku listinu na novu adresu a urobit zmenu na zivnostenskom urade?
Urobiť Dodatok k ZL a ísť na živnostenský úrad, aby vydali úradný záznam a až potom do OR. K novému sídlu treba nový súhlas, alebo nájomná zmluva.
1 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť? Môj manžel si otvoril živnosť, na ktorú aj dostal príspevok z úradu práce. Obaja by sme však chceli ešte založiť s.r.o., ( ja prídem od januára o prácu, tak by sme takto podnikali spoločne ), kde by predmetom podnikania bolo to isté čo on vykonáva na živnostenský list, plus by tam bolo účtovníctvo a prenájom nehnuteľnosti. Prosím je to možné riešiť takto? Nie je problém v tom, že on má živnosť s dotáciou z úradu práce? Samozrejme živnosť by mal otvorenú dva roky, tak ako sa v zmluve zaviazal. Ďakujem, veľmi mi pomôžete, lebo by sme sa do toho pustili, len si nechcem vyrobiť nejaký problém. Vopred 1000 krát ďakujem
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

megyzah Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť? Môj manžel si otvoril živnosť, na ktorú aj dostal príspevok z úradu práce. Obaja by sme však chceli ešte založiť s.r.o., ( ja prídem od januára o prácu, tak by sme takto podnikali spoločne ), kde by predmetom podnikania bolo to isté čo on vykonáva na živnostenský list, plus by tam bolo účtovníctvo a prenájom nehnuteľnosti. Prosím je to možné riešiť takto? Nie je problém v tom, že on má živnosť s dotáciou z úradu práce? Samozrejme živnosť by mal otvorenú dva roky, tak ako sa v zmluve zaviazal. Ďakujem, veľmi mi pomôžete, lebo by sme sa do toho pustili, len si nechcem vyrobiť nejaký problém. Vopred 1000 krát ďakujem
Prosím veľmi pekne, fakt si s tým vôbec neviem rady, prípadne aspoň nejakú radu kam sa obrátiť, aby sme sa pohli z miesta. Ďakujem
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Ja v tom žiadny problém nevidím.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
megyzah Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím môžete mi poradiť? Môj manžel si otvoril živnosť, na ktorú aj dostal príspevok z úradu práce. Obaja by sme však chceli ešte založiť s.r.o., ( ja prídem od januára o prácu, tak by sme takto podnikali spoločne ), kde by predmetom podnikania bolo to isté čo on vykonáva na živnostenský list, plus by tam bolo účtovníctvo a prenájom nehnuteľnosti. Prosím je to možné riešiť takto? Nie je problém v tom, že on má živnosť s dotáciou z úradu práce? Samozrejme živnosť by mal otvorenú dva roky, tak ako sa v zmluve zaviazal. Ďakujem, veľmi mi pomôžete, lebo by sme sa do toho pustili, len si nechcem vyrobiť nejaký problém. Vopred 1000 krát ďakujem
Manžel môže mať príspevok v pohode, musí však mať otvorenú živnosť po dobu 2 rokov ako píšete.
Zároveň úplne spokojne môžete o tvoriť sro. Aj predmety podnikania môžu byť rovnaké + tie ktoré potrebujete.
Ešte Vám pripomeniem, že pri elektronickom podaní návrhu do OR môžete ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Economic Pozri príspevok
Manžel môže mať príspevok v pohode, musí však mať otvorenú živnosť po dobu 2 rokov ako píšete.
Zároveň úplne spokojne môžete o tvoriť sro. Aj predmety podnikania môžu byť rovnaké + tie ktoré potrebujete.
Ešte Vám pripomeniem, že pri elektronickom podaní návrhu do OR môžete ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
Economic ďakujem, a môžem sa opýtať, kde by som mohla požiadať alebo navigovať ma, ako postupovať pri tom elektronickom podaní návrhu? Ďakujem, ste poklad.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
megyzah Pozri príspevok
Economic ďakujem, a môžem sa opýtať, kde by som mohla požiadať alebo navigovať ma, ako postupovať pri tom elektronickom podaní návrhu? Ďakujem, ste poklad.
Návrh podať elektronicky do OR môžeš splnomocniť osobu, ktorá vlastní zaručený elektronický podpis. Načo platiť viac štátu,keď to nie je treba ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prosím vás, je nejaká zmena - dá sa urobiť podanie elektronicky aj na Obv.úrad - odbor živnost. podnikania?
Inak povedané - dá sa vybaviť ŽL elektronicky?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
prosím vás, je nejaká zmena - dá sa urobiť podanie elektronicky aj na Obv.úrad - odbor živnost. podnikania?
Inak povedané - dá sa vybaviť ŽL elektronicky?
http://www.porada.sk/t181372-zivnost...ml#post1905854
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zatiaľ testujú, skúšajú...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
Ak plnoou mocou od 2 alebo viacerých konateľov si splnomocnená napríklad Ty, tak Návrh do OR podpisuješ a overuješ Ty. A ak to podáš elektronicky všetko, môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku. Na miesto 331,5 Eura a platí 165,75 Eur. V prípade záujmu viac info v mojom profile.
ak som splnomocnená na podanie návrhu na zápis novozaloženej sro - viem že sa podpisujem ja, a uvádzam ako splnomocnená osoba svoje údaje.
Stále ma však mätie začiatok formulára
"Navrhovateľ" - nemôžem tam uviesť seba kedže som splnomocnená podaním návrhu?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ak som splnomocnená na podanie návrhu na zápis novozaloženej sro - viem že sa podpisujem ja, a uvádzam ako splnomocnená osoba svoje údaje.
Stále ma však mätie začiatok formulára
"Navrhovateľ" - nemôžem tam uviesť seba kedže som splnomocnená podaním návrhu?
Ďakujem
Ja do 1. riadku formulára na 1. strane píšem údaje na firmu a do druhého riadku svoje.
Robím to takto od počiatku, ešte keď som návrhy podávala osobne do podateľne. Aj babám na podateľni sa to potom dobre nahadzovalo do PC...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže navrhovateľ je

1. FIRMA,s.er.o.
2. janka mrkvičkova /ktorá ma splnomocnenie, teda nie konateľ/
takto?
ja som tam dávala konateľa spoločnosti§a uplne na konci svoje meno a podpis, tiež to prešlo.

Teraz je klient z EU a má príliš divoké meno a adresu, tak sa mi celá strana posunulaa, upravovať to nejde, kedže to mám v online režime
/to je najmenej, asi by som to upraviť vedela/, len som začala rozmýšľať, kto je navrhovateľ.

logicky by navrhovateľ mal by ťkonateľ
ja som splnomocnena na podanie so ZEP,
potom som to otočila, že kto podpisuje, ten predsa navrhuje................a už som sa zamotala.
Ospravedlňujem sa za svoje výlevy.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
takže navrhovateľ je

1. FIRMA,s.er.o. áno
2. janka mrkvičkova /ktorá ma splnomocnenie, teda nie konateľ/
takto? áno

ja som tam dávala konateľa spoločnosti§a uplne na konci svoje meno a podpis, tiež to prešlo.

Teraz je klient z EU a má príliš divoké meno a adresu, tak sa mi celá strana posunulaa, upravovať to nejde, kedže to mám v online režime
/to je najmenej, asi by som to upraviť vedela/, len som začala rozmýšľať, kto je navrhovateľ.

logicky by navrhovateľ mal by ťkonateľ
ja som splnomocnena na podanie so ZEP,
potom som to otočila, že kto podpisuje, ten predsa navrhuje................a už som sa zamotala. Janka Mrkvičková podpisuje
Ospravedlňujem sa za svoje výlevy.
červené

Vôbec sa neospravedlňuj, to je v pohode !
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som pochopila, že podpisujem ja ako splnomocnená osoba, teda môžem byť aj navrhovateľ. Ale tá firma na 1.strane mi nesedí, je tam vyložene meno,priezvisko,tituly - akoby vôbec nepočítali s tým, že tam môže byť uvedená firma. To mám uviesť FIRMA s.r.o. do kolonky Priezvisko? takto som pôvodne začala svoj príspevok = otázku: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "takže navrhovateľ je 1. FIRMA,s.r.o. 2. janka mrkvičkova /ktorá ma splnomocnenie, teda nie konateľ/ takto? ja som tam dávala konateľa spoločnosti a uplne na konci svoje meno a podpis, tiež to prešlo". ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- kebyže na prvú stranu dám navrhovateľa 1. konateľa s.r.o. a 2. seba ako splnomocnenú osobu? nejako sa neviem rozhodnúť. Mám nejaký ten deň čas, lebo čakám na ŽL.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ja som pochopila, že podpisujem ja ako splnomocnená osoba, teda môžem byť aj navrhovateľ. Ale tá firma na 1.strane mi nesedí, je tam vyložene meno,priezvisko,tituly - akoby vôbec nepočítali s tým, že tam môže byť uvedená firma. To mám uviesť FIRMA s.r.o. do kolonky Priezvisko? takto som pôvodne začala svoj príspevok = otázku: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- "takže navrhovateľ je 1. FIRMA,s.r.o. 2. janka mrkvičkova /ktorá ma splnomocnenie, teda nie konateľ/ takto? ja som tam dávala konateľa spoločnosti a uplne na konci svoje meno a podpis, tiež to prešlo". ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- kebyže na prvú stranu dám navrhovateľa 1. konateľa s.r.o. a 2. seba ako splnomocnenú osobu? nejako sa neviem rozhodnúť. Mám nejaký ten deň čas, lebo čakám na ŽL.

Ja všetky moje návrhy robím tak ako som napísala. 1. riadok XX s.r.o, Sládkovičova 58/58, 965 05 Bratislava a druhý riadok moje údaje Jožko Mrkvička, bydlisko... podľa koloniek.
xx s.r.o. je v kolonke priezvisko v tomto prípade. Stačil by prvý riadok a tam Tvoje údaje ako splnomocnenej osobe. No ja mám taký zvyk od doby, ako som to podávala v papieri tak ako som uviedla.
/Zvyk je železná košeľa u mňa/
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Veľmi pekne by som poprosila skúsených o radu. Chcem vyhovieť klientovi a poslať dokumenty na zápis cez ZEP. Dokumenty mám oskenované, podpísané, som registrovaná na portal.gov. Dve veci by som ale ešte poprosila ujasniť.
Návrh na zápis vypíšem v pc (formulár je na justice.gov) a na poslednej strane klient musí mať overený podpis?
Keď to chcem už všetko oskenované poslať, ako sa to presne na portal.gov robí? (ospravedľňujem sa za takéto otázky, ale naozaj to robím prvýkrát)
Údaje pre platbu mi obratom mailom súd pošle?
vopred veľmi pekne ďakujem za rady a ochotu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať