Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
yannick227 yannick227

yannick227 je offline (nepripojený) yannick227

No mam najdenu firmu co zalozi za 279€ (+matrika +viazane zivnosti) ostatne je v cene
Ide mi o to ci sa tato suma znizi v 2012. Ci sa to da ocakavat.
Nesledujem legislativu preto sa putam skusenych.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
yannick227 Pozri príspevok
No mam najdenu firmu co zalozi za 279€ (+matrika +viazane zivnosti) ostatne je v cene
Ide mi o to ci sa tato suma znizi v 2012. Ci sa to da ocakavat.
Nesledujem legislativu preto sa putam skusenych.
Odpoveď na Tvoju otázku Ti dá iba ten subjekt, ktorý Ti teraz ponúka sumu 279.- Eur. Nik z nás Ti nepovie, čo je v tej cene zakalkulované a čo nie.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Ahojte, v prvom rade všetko dobré v novom roku
Chcem sa spýtať, ak zakladám sro, ktorá bude mať sídlo v prenajatých priestoroch, zmluvu o nájme máme, v týchto priestoroch bude prevádzka pizzérie, treba ísť najskôr vybaviť potvrdenie od hygienikov ešte pred návštevou živnostenského?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
Ahojte, v prvom rade všetko dobré v novom roku
Chcem sa spýtať, ak zakladám sro, ktorá bude mať sídlo v prenajatých priestoroch, zmluvu o nájme máme, v týchto priestoroch bude prevádzka pizzérie, treba ísť najskôr vybaviť potvrdenie od hygienikov ešte pred návštevou živnostenského?
1. krok založiť sro a potom ohlásiš prevádzku, keď sa bude spúšťať. Hygienu robíš po vystavení Osvedčenia.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Economic Pozri príspevok
1. krok založiť sro a potom ohlásiš prevádzku, keď sa bude spúšťať. Hygienu robíš po vystavení Osvedčenia.
ďakujem pekne
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
ďakujem pekne
Ak máš ZEP, aj podanie žiadosti o vydanie Osvedčení môžeš urobiť elektronicky. Za voľné predmety neplatíš nič a za viazané alebo remeselné polovicu.
A samozrejme aj na súdnom poplatku ušetríš 50 %.
Ak ho nemáš, môžeš využiť služby niekoho, kto ho má.
Ja som prvý krát pred chvíľkou podala elektronicky moju prvú žiadosť na vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení elektronicky.
Naposledy upravil Economic : 02.01.12 at 16:18
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
súhlasím. Ja nejakú prax mám, aj mi teraz dve založenia prešli bez problémov, ale napriek tomu vstup do likvidácie mi OR v Prešove zamietol.
Netuším, v čom je chyba, nie je to prvá likvidácia, ktorú robím, musím počkať na písmný dokument. Prekontrolovala som všetky prílohy aj návrh, rozhodnutie spoločníka,......fakt neviem.
tak viem, prečo mi zamietli zápis, moja chyba ale sa aj museli oni preklepnúť. Podľa OZ:
(2) Spoločnosť vstupuje do likvidácie ku dňu svojho zrušenia, ak zákon neustanovuje inak. Po dobu likvidácie sa používa obchodné meno spoločnosti s dodatkom "v likvidácii".
U mňa rozhdnutie spoločníka zrušuje sro k 31.12.2011, ale ja som z nejakého dôvodu napísala do návrhu na zápis zmien v P8/12 dátum vstupu do likvidácie 1.1.2012, mala som dať 31.12.2011?
a na konci nad prílohami napísala návrh zapísať zmeny k 1.1.2012.
Ako to najjednoduchšie opraviť.
a) opravím návrh a pošlem ho znova podpísaný ZEPom?
mätie ma upozornenie, že ak v konaní o námietkach budem podávať opravený nový návrh, tak musí obsahovať overený podpis likvidátora a tým nie som ja, ale pôvodný konateľ.

b) nechám návrh návrhom, opravím Rozhodnutie spoločníka kde zmením dátumzrušenia, napíšem "k 1.1.2012"?
nové znenie rozhodnutia by opätovne musel overiť konateľ na matrike?

c) alebo stačí námietka a v nej uviesť, že platia dátumy na návrhu a spoločník rozhodol o zrušení sro k 1.1.2012? Pochybujem, že c je správne riešenie
............................

vtipné je, že oni napísali v odmietnutí tento text:
navrhovatel spolu s návrhom predložil rozhodnutie spoločníka, podľa ktorého sa spoločnosť zrušuje ku dňu 31. 12. 2011 a deň vstupu spoločnosti do likvidácie je 01.01.2010
a toto je dôvod odmietnutia zápisu.
Lenže ja mám dátum vstupu nie rok 2010 ale rok 2012. to je ich preklep. dá sa to nejako využiť?
mala som zato, že do 31.12.2011 je spoločnosť "X,sro" a od 1.1.2012 je " X, sro v likvidácii"

takže ako na to?
Naposledy upravil KEJKA : 05.01.12 at 19:46
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

mne sa javí, že rozhodnutie jediného spoločníka máte správne, chybička sa však vlúdila do návrhu.
Opravila by som len návrh, teda podala by som námietky, ku ktorým by som pripojila nový (opravený) návrh, v ktorom by som uviedla deň vstupu do likvidácie - 31. 12. 2011, a neurčila by som žiadny dátum, ku ktorému majú byť zmeny zapísané (k 1.1. 2012 to aj tak zapísané mať nebudete, pretože tento dátum už uplynul a povoľovacie rozhodnutie súdu ešte nebolo vydané). Podala by som to cez www.upvs.sk, nový opravený návrh by som podpísala Vašim ZEPom (ak ste splnomocnenec pre celé konanie - aj pre podanie námietok, ak také plnomocenstvo nemáte, buď si ho dajte vystaviť alebo námietky podajte v listinnej forme podpísané likvidátorom spolu s návrhom s overeným podpisom likvidátora.). Pekný deň.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tiež by som opravila návrh. Keď mám PM na podanie prvého návrhu, tak aj druhého a aj na podanie námietok, aj keď neviem ako ju máš KEJKA formulovanú.
Tiež by som tam nezapísala ten dátum, ku ktorému to navrhuješ zapísať ako radí sroservis. Deň vzniku do likvidácie je deň keď sa rozhodlo o zrušení spoločnosti likvidáciou 31. 12. 2011
Všetky zmeny prejdú v OR ku dňu realizácie zápisu zmeny.

Síce nevidím pred sebou odmietačku, čo je trošku škoda, ale snáď som to pochopila všetko správne. V návrhu si mala aj zmenu obchodného, kde sa dá výmaz XX sro a zápis XX sro v likvidácii však ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, zmena názvu tiež, ako aj zápis likvdátora.
PM mám na všetky úkony spojené s likvidáciou až po vzdanie sa opravného prostriedku.
Takže napíšem námietku a pripojím ZEPom podpísaný kompletný nový návrh.
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Výborne. Námietka podpísaná ZEP a príloha opravený Návrh podpísaný ZEP normálne cez portál.gov to podaj. Držím palce a daj vedieť..
Ja som včera jednu námietku podala dopoludnia, dnes to bolo pridelené sudkyni a vieš že mi dnes aj rozhodla o zápise zmien ? Tak som sa z toho vytešila.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž čo dodať? kto umí, umí, kto neumí...........čumí.
Máš bohaté skúpsenosti, žneš ovocie.
gratulujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ďakujem ! Inak to bol časový rekord v zápise zmeny. Ale to bola šikovnosť sudkyne, že tak rýchlo rozhodla, ani tak nie moja... A sekla som sa v jednom čísielku v návrhu. Aj to sa stáva.
0 0
tatramat tatramat

tatramat je offline (nepripojený) tatramat

Dobry den prajem,
mohla by nejaka skusena osoba zrhnut, ktore dokumenty su potrebne a v kolkych kopiach pri zalozeni 1osobovej sro (2 konatelia) a jednoduchy postup krokov. Rad by som potom vyuzil aj podanie elektronicky na sud, tak potom by sa mohol pridat aj pripadny kontakt na seba. Mam uz jednu sro, ktoru som si zakladal v 2007, no ubehol uz dlhsi cas a mozno sa menili nejake veci.

Vopred dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
tatramat Pozri príspevok
Dobry den prajem,
mohla by nejaka skusena osoba zrhnut, ktore dokumenty su potrebne a v kolkych kopiach pri zalozeni 1osobovej sro (2 konatelia) a jednoduchy postup krokov. Rad by som potom vyuzil aj podanie elektronicky na sud, tak potom by sa mohol pridat aj pripadny kontakt na seba. Mam uz jednu sro, ktoru som si zakladal v 2007, no ubehol uz dlhsi cas a mozno sa menili nejake veci.

Vopred dakujem.
Zhrnuté to tu bolo už XX krát, trošku hľadaj v podobných témach, nájdeš.
Ke´d podám elektronicky, stačí všetko po jednom. Aj o živnostenské oprávnenie sa dá požiadať už elektronicky. Za voľné predmety nič neplatím.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

idem ohlasit zivnost - pohostinska cinnost, mam zodp. zastupcu- jeho vyucny list v obore, co vsetko este budem k ohlaseniu potrebovat cez elektronicke podanie?? neake specialne tlacivo?? dakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Žiadne špeciálne tlačivo. Vypisuje sa tlačivo na portáli GOV. Len na doplnenie potrebuješ: ZEP, QSign, nainštalovaný D.Signer /Xades, podpisovú politiku, schválenú registráciu na portáli GOV.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

to mam, zodpovedny zastupca nepotrebuje nic podpisat?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Potrebuje podpísať Súhlas zodpovedného zástupcu...ČASŤ B.1 z formulára na vydanie oprávnení.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

takze dam si vygenerovat suhlas a co potom? vytlacim a prilozim podpisane zepom? alebo potrebujem aj zodp. zastupcu aby ma splnomocnil na podanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať