Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
čiže, keď napíšem súhlas zodp.osoby, osoby podpíše, stačí to?
áno a oskenuješ a priložíš ako prílohu k žiadosti.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Vieri, a netreba na takto napísaný súhlas zodp.osoby overiť podpis
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, a netreba na takto napísaný súhlas zodp.osoby overiť podpis

Na súhlase zodpovednej osoby sa nikdy neoveroval a ani neoveruje podpis.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Mala by som ešte jednu otázočku,
sro má sídlo v byte, ale v tomto byte majú trvalý pobyt rodičia konateľa/jediného spoločníka, tento býva v inom byte v prenájme, je tento byt v prenájme súvisiaci priestor, v pivnici bude mať tovar, ktorý bude predávať ďaľším živnostníkom resp. spotrebiteľom, čiže musí mať ERP a tým pádom musí byť prevádzkáreň?
ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Mala by som ešte jednu otázočku,
sro má sídlo v byte, ale v tomto byte majú trvalý pobyt rodičia konateľa/jediného spoločníka, tento býva v inom byte v prenájme, je tento byt v prenájme súvisiaci priestor, v pivnici bude mať tovar, ktorý bude predávať ďaľším živnostníkom resp. spotrebiteľom, čiže musí mať ERP a tým pádom musí byť prevádzkáreň?
ďakujem
ERP predsa môže mať aj bez prevádzky. ERP musí mať, keď predáva tovar a prijíma tržbu v hotovosti.
0 0
sushka sushka

sushka je offline (nepripojený) sushka

Dobrý deň, riešim aktuálne už nie založenie, ale rozšírenie činnosti založenej s.r.o.Fyzická osoba - dopravca vo vnútroštátnej a medzinárodnej cestnej nákladnej doprave prechádza na s.r.o., tak, aby bolo zabezpečená kontinuálna činnosť. To znamená, bola založená s.r.o. (s voľnými predmetmi činnosti) a až následne sa vybavujú povolenia na činnosť dopravcu.
Medzinárodná a vnútroštátna nákladná cestná doprava nie sú od 1.6.2010 živnosťou, to znamená, nezapisujú sa do živnostenského registra, ale povolenie na činnosť sa preukazuje oprávneniami, ktoré vydáva Krajský úrad pre cestnú dopravu a Ministerstvo DPT. Po vydaní týchto povolení (oprávnení) sa bude rozširovať predmet podnikania o tieto činnosti, nové predmety podnikania nebudú zapísané do živnostenského registra, ale priamo do obchodného registra. Budem postupovať takto:

  1. VZ schváli zmenu spoločenskej zmluvy – doplnenie nových predmetov podnikania
  2. Vyhotoví sa nové znenie spoločenskej zmluvy (s doplnením nových predmetov podnikania)
  3. Odošle sa zmena priamo na obchodný register???

Prikladá sa:
Zápisový formulár zmeny údajov o s.r.o.
nové znenie spoločenskej zmluvy a
povolenia na vykonávanie vnútroštátnej/medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy (ako doklad preukazujúci oprávnenie vykonávať dopĺňané predmety podnikania)??

  1. Na živnostenský register sa dokladá taktiež nové vyhotovenie spoločenskej zmluvy??

Máte skúsenosti s takýmto predmetom činnosti? Vopred ďakujem za radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sushka Pozri príspevok
Dobrý deň, riešim aktuálne už nie založenie, ale rozšírenie činnosti založenej s.r.o.Fyzická osoba - dopravca vo vnútroštátnej a medzinárodnej cestnej nákladnej doprave prechádza na s.r.o., tak, aby bolo zabezpečená kontinuálna činnosť. To znamená, bola založená s.r.o. (s voľnými predmetmi činnosti) a až následne sa vybavujú povolenia na činnosť dopravcu.
Medzinárodná a vnútroštátna nákladná cestná doprava nie sú od 1.6.2010 živnosťou, to znamená, nezapisujú sa do živnostenského registra, ale povolenie na činnosť sa preukazuje oprávneniami, ktoré vydáva Krajský úrad pre cestnú dopravu a Ministerstvo DPT. Po vydaní týchto povolení (oprávnení) sa bude rozširovať predmet podnikania o tieto činnosti, nové predmety podnikania nebudú zapísané do živnostenského registra, ale priamo do obchodného registra. Budem postupovať takto:
  1. VZ schváli zmenu spoločenskej zmluvy – doplnenie nových predmetov podnikania
  2. Vyhotoví sa nové znenie spoločenskej zmluvy (s doplnením nových predmetov podnikania)
  3. Odošle sa zmena priamo na obchodný register???
Prikladá sa:
Zápisový formulár zmeny údajov o s.r.o.
nové znenie spoločenskej zmluvy a
povolenia na vykonávanie vnútroštátnej/medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy (ako doklad preukazujúci oprávnenie vykonávať dopĺňané predmety podnikania)??
  1. Na živnostenský register sa dokladá taktiež nové vyhotovenie spoločenskej zmluvy??
Máte skúsenosti s takýmto predmetom činnosti? Vopred ďakujem za radu.
OR k návrhu na zápis zmien dokladáš :
1. Zápisnica z VZ (respektívne ak je jednoosobovka rozhodnutie jediného spoločníka)
2. áno
3. Doložíš overenú kópiu Povolenia
4. Ak podáš elektronicky, môžeš ušetriť 50 % na SP, prílohy ti stačia v jednom exemplári

Na živnostenské nedokladáš a neoznamuješ nič....
0 0
sushka sushka

sushka je offline (nepripojený) sushka

Ďakujem za odpoveď Tak sa do toho ideme pustiť a zreferujem, ako sme to zvládli.
0 0
exa exa

exa je offline (nepripojený) exa

Dobry den.

Chcela by som sa len informovat na dve veci. V Navrhu na zapis spolocnosti do OR musia byt ako navrhovatel vsetci spolocnici ci staci jeden z nich. Konat mozu samostatne. A este jedna? Znama ma ZEP. Ak by bola ona splnomocnena moze na navrhu na zapis do OR figurovat ako navrhovatel ona? musi byt jej podpis overeny alebo staci ked to podpise, oscanuje a podpise ZEP-om? Za odpoved vopred dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
exa Pozri príspevok
Dobry den.

Chcela by som sa len informovat na dve veci. V Navrhu na zapis spolocnosti do OR musia byt ako navrhovatel vsetci spolocnici ci staci jeden z nich. Konat mozu samostatne. A este jedna? Znama ma ZEP. Ak by bola ona splnomocnena moze na navrhu na zapis do OR figurovat ako navrhovatel ona? musi byt jej podpis overeny alebo staci ked to podpise, oscanuje a podpise ZEP-om? Za odpoved vopred dakujem.
Opravím : Návrh do OR podpisujú konatelia, nie spoločníci. Pokiaľ sa rozhodnete použiť na podanie Návrhu na zápis s ro do OR niekoho z nás, kto má ZEP, tak nás konatelia musia na tento úkon splnomocniť. Ak je konateľ sám, plnú moc dá sám, ak sú viacerí, splnomocnia niekoho všetci konatelia. V návrhu potom figuruje ako navrhovateľ táto splnomocnená osoba.
Všetky takto podávané dokumenty podpisuje svojim ZEP-om splnomocnená osoba.
0 0
exa exa

exa je offline (nepripojený) exa

Dakujem velmi pekne za odpoved.
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

vie mi niekto povedat aké oprávnenie - povolenie treba doložiť k predmetu činnosti poľnohospodárska výroba? - niekde na porade som sa dočítala, že sa ide priamo na súd bez povolenia, no nie je to pravda, nakolko súd to vrátil, cez živnostenský úrad to tiež nejde.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
martina1111 Pozri príspevok
vie mi niekto povedat aké oprávnenie - povolenie treba doložiť k predmetu činnosti poľnohospodárska výroba? - niekde na porade som sa dočítala, že sa ide priamo na súd bez povolenia, no nie je to pravda, nakolko súd to vrátil, cez živnostenský úrad to tiež nejde.
Nič na to nie je treba, mne to už xx krát prešlo bez živnostenského a bez akéhokoľvek oprávnenia. Na čo sa odvolávajú ? Mala si správne uvedený predmet podnikania ?

Takto ? : 1. Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja
Naposledy upravil Economic : 06.09.12 at 17:29 Dôvod: upresnenie
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

veď práve, že sa odvolávajú na povolenie k polnoh. výrobe, nemože tam byť zmenený zákon v poslednom čase?, vdaka
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nie, teda ja neviem o žiadnej zmene, mne to prešlo aj vo februári v jednej firme a myslím že aj v nejakej novšej, len ich robím veľa nespomenie si na dátum aby som to skontrolovala.
Jednoducho podať námietku a oponovať, opísať časť zo živn. zákona, kde sa píše že tento predmet nie je živnosťou. Tam sa nepíše že treba nejaké povolenie.

A na povolenie na základe akého zákona sa odvolávajú ?
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

vdaka za odpoved, ja to nemám pri sebe, takže neviem presne na aký zákon sa odvolávajú, ten čo nám to zakladá, povedal, že to bude riešiť, len mi to príde zvláštne ako sa môže niečo také stať
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak spoločnosť niekto zakladá, musí to on doriešiť. V iných prípadoch tiež podobné veci riešim za klienta ja.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Robila som sro, kde bol predmet podnikania ako je vyssie uvedene a ako prilohu do orsr som prikladala povolenie z obce tusim... nepamatam si teraz presne, mam to v druhom pc, zajtra mozem pozriet ako presne sa to vola a kde si to klient zakladal.

exa: to, ze znama ma ZEP nestaci. Musi mat aj program Qsign a zriadenu registraciu na portali. Inak naskenovane dokumenty nevie podpisat a odoslat elektronicky.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Zdravim, viem ze uz takmer vsetci podavate navrhy do OR elektronicky, no mam na Vas otazku, ze v pripade ak bol navrh podany listinne a sud ho odmietol pre chybu vo formulari, treba opraveny formular podat uplny aj s opatovne overenymi podpismi alebo staci dolozit len opravenu stranu formulara? Dakujem pekne za radu!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mi_ke Pozri príspevok
Zdravim, viem ze uz takmer vsetci podavate navrhy do OR elektronicky, no mam na Vas otazku, ze v pripade ak bol navrh podany listinne a sud ho odmietol pre chybu vo formulari, treba opraveny formular podat uplny aj s opatovne overenymi podpismi alebo staci dolozit len opravenu stranu formulara? Dakujem pekne za radu!
Pokiaľ je návrh podávaný listinne a dôvod odmietnutia je iba návrh, doložiť z návrhu stačí opravenú chybnú stranu + námietku. Ak je chyba v prílohe, doloží sa aj opravená príloha 2x.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať