Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Poraďáci prosím vás, nemá niekto z vás vzor zakladateľskej zmluvy pre zriadenie organizačnej zložky v ČR?
Jednoosobová s.r.o. chce založiť org. zložku v ČR. Ďakujem za ochotu.
Naposledy upravil Zuzka : 12.09.12 at 08:14
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Netreba. Používaš zakladateľský dokument materskej spoločnosti + ostatné potrebné dokumenty.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Rozumiem tomu tak, že predložím zakladateľskú listinu + ostatné doklady ako u nás na obchodný register, keď idem založiť s.r.o.?

Predkladám ich na obchodný súd ČR a potom ostatné prihlasovanie na finančnom úrade.
Naposledy upravil Zuzka : 12.09.12 at 07:53
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak aké dokumenty chcú v ČR pri založení, si musíš zistiť. Určite budú podobné ako u nás, a určite majú taký podobný portál verejnej správy ako u nás. Priznám sa, nevšimla som si dobre tvoje zadanie otázky a myslela som v prvom momente, že česká spoločnosť chce na slovensku vytvoriť OZ. Ale česká spoločnosť chce vytvoriť OZ, čo mne je trošku čudné a nedáva mi to trošíčku logiku, ale proti gustu žiaden dišputát. Pretože OZ si poväčšinou zakladajú zahraničné spoločnosti na území iného štátu.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Asi som, sa zle vyjadrila, slovenská s.r.o. chce založiť organizačnú zložku v ČR. Je to jednoosobová spoločnosť.
Chcela som zistiť, čo sa tam predkladá a na akom tlačive. Neviem nič nájsť na internete, asi zle hľadám.
Ale ďakujem Ti aj za to, že si zareagovala.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Priznám sa, som doma v zakladaní právnických osôb na území SR, bohužiaľ v ČR nie. Preto som reagovala. Verím, že niekto kompetentný a znalý vecí v ČR zareaguje. Ale naše systémy sú veľmi podobné, čiže bude to tak podobne ako na Slovensku. Tu ti treba tak ako som už uviedla zakladateľský dokument zriaďovateľa, rozhodnutie zriaďovateľa, podpisový vzor vedúceho organizačnej zložky, Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, výpis z OR na zriaďovateľa.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Economic Pozri príspevok
Priznám sa, som doma v zakladaní právnických osôb na území SR, bohužiaľ v ČR nie. Preto som reagovala. Verím, že niekto kompetentný a znalý vecí v ČR zareaguje. Ale naše systémy sú veľmi podobné, čiže bude to tak podobne ako na Slovensku. Tu ti treba tak ako som už uviedla zakladateľský dokument zriaďovateľa, rozhodnutie zriaďovateľa, podpisový vzor vedúceho organizačnej zložky, Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, výpis z OR na zriaďovateľa.
Tvoje informácie na porade sú vždy kompletné a super. Viem, že sa tejto problematike venuješ a si v nej doma.

Tiež vychádzam z toho, že tam treba všetko predložiť ako u nás, akurát na akom tlačive. Hľadám intenzívne dúfam, že niečo nájdem.
Veľká vďaka ešte raz.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Už len na akom tlačive sa to podáva do OR, ale to aj príslušný registrový súd by mal vedieť... Držím palce. A vďaka za milé slová....
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, pri doplnení predmetov podnikania:
1. rozhodnutie jediného spoločníka o doplnení predmetov podnikania, overený podpis?
2. ŽÚ splnomocnenie pre mňa
3. elektronicky podám úradný záznam, rozhodnutie jediného spoločníka a moje splnomocnenie?
ďakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Dobrý deň,

prosim vie mi niekto poradit pri zakladani sro od 1.10. je potrebny suhlas spravcu dane ze zakladatel (spolocnik) nema danove nedoplatky...

mohli by ste mi prosim objasnit a poradit ohladom tohto suhlasu
mne na danovom urade (bola som na danovom urade podla trvaleho bydliska) povedali, ze mi take potrvdenia budu vydavat az po 1.10. az po ucinnosti novely a ze teraz mi vedia dat len potrvdenie na zaklade ziadosti (3 eurovy kolok) ze ako FO nemam nedoplatky..staci tento suhlas ? ... vybavoval si uz niekto takyto suhlas...


dakujem pekne za rady
Naposledy upravil Sarlotka : 23.09.12 at 08:34
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zuzka Pozri príspevok
Asi som, sa zle vyjadrila, slovenská s.r.o. chce založiť organizačnú zložku v ČR. Je to jednoosobová spoločnosť.
Chcela som zistiť, čo sa tam predkladá a na akom tlačive. Neviem nič nájsť na internete, asi zle hľadám.
Ale ďakujem Ti aj za to, že si zareagovala.

stranky ceskeho obchodneho registra - tlaciva: https://or.justice.cz/ias/ui/formulare-$
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosim vie mi niekto poradit pri zakladani sro od 1.10. je potrebny suhlas spravcu dane ze zakladatel (spolocnik) nema danove nedoplatky...

mohli by ste mi prosim objasnit a poradit ohladom tohto suhlasu
mne na danovom urade (bola som na danovom urade podla trvaleho bydliska) povedali, ze mi take potrvdenia budu vydavat az po 1.10. az po ucinnosti novely a ze teraz mi vedia dat len potrvdenie na zaklade ziadosti (3 eurovy kolok) ze ako FO nemam nedoplatky..staci tento suhlas ? ... vybavoval si uz niekto takyto suhlas... dakujem za radu...


dakujem pekne za rady
Klasickí slovenskí úradníci, čo povedať. Je pravda, že o súhlas sa má žiadať ešte pred spísaním zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy. To im ozaj robí problém dať potvrdenie kde je vypísaný aj § podľa ktorého sa takéto vyhlásenie dáva na účely obchodného registra ? Zrejme áno. Aj to je pravda, že zatiaľ do konca septembra platí tak ako tvrdia, či bude také potvrdenie postačujúce neviem.... Nie som sudca obchodného registrového súdu.
Podľa mňa to nebude postačujúce, nakoľko DÚ má vydávať Súhlas a nie potvrdenie. A to je možno problém.
Tak o Súhlas žiadaj po 1. 10. Do vtedy si vybav všetko ostatné....
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Economic Pozri príspevok
Klasickí slovenskí úradníci, čo povedať. Je pravda, že o súhlas sa má žiadať ešte pred spísaním zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy. To im ozaj robí problém dať potvrdenie kde je vypísaný aj § podľa ktorého sa takéto vyhlásenie dáva na účely obchodného registra ? Zrejme áno. Aj to je pravda, že zatiaľ do konca septembra platí tak ako tvrdia, či bude také potvrdenie postačujúce neviem.... Nie som sudca obchodného registrového súdu.
Podľa mňa to nebude postačujúce, nakoľko DÚ má vydávať Súhlas a nie potvrdenie. A to je možno problém.
Tak o Súhlas žiadaj po 1. 10. Do vtedy si vybav všetko ostatné....
dakujem velmi pekne za odpoved...asi mi nic ine neostava...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Economic , mohla by som Vás ešte poprosiť, rada by som si prečítala , keď pôjdem na daňový úrad opätovne, aby som presne vedela čo žiadať, nejaké informácie k tomu súhlasu...

platí že je potrebný súhlas že nemám daňový nedoplatok len ako FO alebo aj nefigurujem v spoločnostiach či už ako konateľ alebo spoločník?
musim mat zakladatelsku listinu teda spísanú (dátum) až po dátume tohto súhlasu? cize si teraz dopredu nemôžem vybavovať živnosti?

㤠105b

Spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba, ktorá má daňový nedoplatok.“.

2. V § 115 ods. 4 sa slovo „Účinky“ nahrádza slovami „Ak tento zákon v odseku 10 neustanovuje inak, účinky“.

3. § 115 sa dopĺňa odsekmi 5 až 9, ktoré znejú:

„(5) Návrh na zápis zmeny v osobe spoločníka do obchodného registra pri prevode obchodného podielu podľa odsekov 1 a 2 je spoločnosť povinná doložiť súhlasom správcu dane podľa osobitného predpisu; to neplatí, ak dochádza k prevodu obchodného podielu v rámci zrušenia spoločnosti bez likvidácie v dôsledku zániku účasti spoločníka v spoločnosti. Toto potvrdenie je spoločnosť povinná si od správcu dane vyžiadať.


ten osobitný predpis neviete aký a kde by som ho mohla nájsť...

dakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

aha už som to asi nasla ...

㤠54

Súhlas správcu dane so zápisom v obchodnom registri a s návrhom na výmaz

(1) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, na žiadosť daňového subjektu vydá do troch pracovných dní od podania žiadosti písomný súhlas so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu37a), ak nemá voči daňovému subjektu daňovú pohľadávku a daňový subjekt nemá daňový nedoplatok; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 86, ktorý v čase vydania potvrdenia nezanikol.

(2) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, vydá súhlas podľa odseku 1 aj ak výška daňového nedoplatku v úhrne za všetky dane nepresahuje 170 eur.

(3) Na žiadosť daňového subjektu správca dane vydá písomný súhlas s návrhom na výmaz z obchodného registra, ak nemá voči daňovému subjektu daňovú pohľadávku a daňový subjekt nemá daňový nedoplatok alebo ak u daňového subjektu neprebieha výkon daňovej kontroly, určenie dane podľa pomôcok alebo vyrubovacie konanie podľa § 68; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 86, ktorý v čase vydania potvrdenia nezanikol.“.
Naposledy upravil Sarlotka : 23.09.12 at 09:58
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

no uz by som len potrebovala vediet, ci mozem mat zakladatelsku listinu podpisanu pred vydanim suhlasu spravcu dane? dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
no uz by som len potrebovala vediet, ci mozem mat zakladatelsku listinu podpisanu pred vydanim suhlasu spravcu dane? dakujem
môžeš
priprav si všetko a ten súhlas potom ešte doložíš.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
no uz by som len potrebovala vediet, ci mozem mat zakladatelsku listinu podpisanu pred vydanim suhlasu spravcu dane? dakujem
Dnes som stretla kamošku z DÚ. Oni ešte neboli na školení takže vôbec nevedia čo a ako budú dávať.
Daňováci fungujú inak ako my. My si zákon musíme naštudovať a hneď mu aj rozumieť, a od začiatku platnosti ho vedieť aj správne aplikovať, kdež to ich musia na to zaškoliť. Na slovensku je to tak...
Ja myslím že na začiatku platnosti zákona, kým ich nevyškolia, kľudne sa môžu pripraviť všetky dokumenty a súhlas požiadať potom tesne pred podaním návrhu do OR, tak ako som už napísala.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Však daj potom vedieť čo a ako.... Možno budeš prvá čo rieši sro po novom. Ja ti budem držať aspoň palce.
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Ahojte, ak prerábam jednoosobovú sro na 2osobovú rozdelením obchodného podielu 50:50, mám spraviť zápisnicu z VZ, kde je prítomný aj pristupujúci spoločník? Má sa potom aj voliť predseda a zapisovateľ? Može ním byť len pôvodný spoločník v jednej osobe? Na VZ by som chcela schváliť rozdelenie a prevod OP, vymenovanie daľšieho konateľa (pristupujúceho spol.), schválenie úplného znenia spol.zmluvy. Môže to tak byť, či radšej napísať rozhodnutie jediného spoločníka?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať