Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

dakujem. este ma zaujima ci neviete niekto poradit, mam problem so sidlom spolocnosti. Majitelia bytu mi nepovolia zapisat sro na ich adresu , takze rozmyslam ako to vymysliet. Cital som tu inzerat jednej firmy co sporostredkuje vybavenie sro za poplatky a ponukaju aj vlastnu adresu. Je este nejake ine riesenie? Napr nejaky pobox alebo podobne? velmi pekne dakujem
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

Pokial viem, P.O. Box nie je mozne uviest ako sidlo s.r.o. Existuju ale firmy, ktore prenajimaju realne ale aj virtualne priestory, cize len adresu. Funguje to tak, ze si od nich prenajmes napr 1m2 kancelarskych priestorov, uvedies to ako sidlo s.r.o a mozes si doplatit za extra sluzby (preposielanie posty na tvoju adresu, dvihanie telefonov atd...)
D.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pepekk Pozri príspevok
dakujem. este ma zaujima ci neviete niekto poradit, mam problem so sidlom spolocnosti. Majitelia bytu mi nepovolia zapisat sro na ich adresu , takze rozmyslam ako to vymysliet. Cital som tu inzerat jednej firmy co sporostredkuje vybavenie sro za poplatky a ponukaju aj vlastnu adresu. Je este nejake ine riesenie? Napr nejaky pobox alebo podobne? velmi pekne dakujem

môžeš uviesť aj svoje trvalé bydlisko a PO.BOX si vybaviť na pošte
0 0
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

dakujem, velmi ste mi pomohli, mate nejake tipy na taketo firmy? stacila by na zaciatok virtualna adresa
0 0
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

viem ze v bratislave je jedna taka najznamejsia ale su drahi...
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

kedze mi nikto neodpovedal znova by som chcela poprosit o radu:
Nezapisali nam sro, treba doplnit rodne cisla konatelov. Staci dodatok ku spolocenskej zmluve?
Dakujem, potrebujem to vediet surne
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

dudko Pozri príspevok
kedze mi nikto neodpovedal znova by som chcela poprosit o radu:
Nezapisali nam sro, treba doplnit rodne cisla konatelov. Staci dodatok ku spolocenskej zmluve?
Dakujem, potrebujem to vediet surne
Pokiaľ dôvodom pre odmietnutie vykonania zápisu SRO do obchodného registra bola iba tá skutočnosť, že v spoločenskej zmluve SRO neboli uvedené rodné čísla konateľov, stačí v 15-dňovej lehote podať námietky proti odmietnutiu, ku ktorým treba priložiť (dvojmo) dodatok k spoločenskej zmluve, ktorým sa rodné čísla konateľov do spoločenskej zmluvy dopĺňajú. Podpisy zakladateľov/spoločníkov na dodatku musia byť overené. K uvedeným námietkam priložte tiež úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktorého úplnosť a správnosť potvrdili svojimi podpismi všetci konatelia SRO.
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

pepekk Pozri príspevok
dakujem, velmi ste mi pomohli, mate nejake tipy na taketo firmy? stacila by na zaciatok virtualna adresa
http://www.companyservice.sk/sk/
http://www.baldomero.eu/001,sk,baldo...onsulting.html
http://www.obchodnespolocnosti.sk/sk...ie-spolocnosti
tu je zopar, ak nevyhovuje, skuste zadat do googlu "zalozenie s.r.o"
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

delacroix Pozri príspevok
Prilepím sem moju zakladateľskú listinu ako aj ostatné dokumenty, ktoré som dávala s návrhom na zápis do OR, keďže som to všetko zvládla za pomoci porady, takže sa rada podelím s vami. Naozaj si dobre zvážte hlavne počet predmetov, lebo ako som už spomínala teraz sa vydáva pre každý predmet podnikania samostatný ŽL a keď si zrátate, že s návrhom na zápis do OR to treba všetko v dvoch vyhotoveniach a overené notárom, tak to môže byť pekný peniaz lebo ak overujete ŽL, musí byť prefotený z oboch strán a u nás si za takúto stránku účtuje notár cca 100 Sk, inak stojí overenie jednej strany 40 alebo 50 korún. Chvíľu som to predýchavala, ešte šťastie, že som vyhodila 5 predmetov. Ale už som na to zabudla, každá sranda niečo stojí a nič nie je zadarmo v dnešnej dobe

Dúfam, že niekomu pomôžu tieto dokumenty.Veľa šťastia pri zakladaní s.r.o.
Dobry vecer,
Mozete niekto potvrdit, ze pri pouziti tychto predloh sa da dnes bez problemov zalozit s.r.o? Ak sa udiali nejake zmeny, mozete niekto prosim poskytnut aktualne predlohy.
Hned ako uspesne zvladnem tento "proces" poskytnem svoje skusenosti.
Dakujem.
Dushan
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Dakujem . Aj nove znenie musi byt 2 krat? Podpisu ho spolocnici a overia podpisy ako pri dodatku?
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Celsus Pozri príspevok
Pokiaľ dôvodom pre odmietnutie vykonania zápisu SRO do obchodného registra bola iba tá skutočnosť, že v spoločenskej zmluve SRO neboli uvedené rodné čísla konateľov, stačí v 15-dňovej lehote podať námietky proti odmietnutiu, ku ktorým treba priložiť (dvojmo) dodatok k spoločenskej zmluve, ktorým sa rodné čísla konateľov do spoločenskej zmluvy dopĺňajú. Podpisy zakladateľov/spoločníkov na dodatku musia byť overené. K uvedeným námietkam priložte tiež úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktorého úplnosť a správnosť potvrdili svojimi podpismi všetci konatelia SRO.
Dakujem. Aj spolocenska zmluva musi byt 2 krat a podpisana spolocnikmi pred notarom?
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Ahojte poraďáci, prosila by som poradiť. Prečítala som si z príspevku 5 od delacroix Zakladateľskú listinu, myslíte, že pre 2.spoločníkov, ktorí budú zároveň aj konatelia, stačí prepísať názov na Spoločenskú zmluvu, doplniť článok 5 (mená spoločníkov)a článok 6 (o zákl.imaní) a bude to ok? Alebo je tu niekde aj nejaký vzor spoločenskej zmluvy a nenašla som ho? Ďakujem pekne.
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Dobry den,

mam jednu mozno hlupu otazku: Ak odmietli zapis sro z jedneho dovodu, ktory sa odstrani je mozne, ze by dodatocne nasli dalsi dovod?
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

dushan Pozri príspevok
Dobry vecer,
Mozete niekto potvrdit, ze pri pouziti tychto predloh sa da dnes bez problemov zalozit s.r.o? Ak sa udiali nejake zmeny, mozete niekto prosim poskytnut aktualne predlohy.
Hned ako uspesne zvladnem tento "proces" poskytnem svoje skusenosti.
Dakujem.
Dushan
Mam na mysli predlohy ktore uverejnila Delacroix v prispevku cislo 5.
Dakujem
A este jedna otazka, v zakladatelskej listine a aj v ostatnych dokumentoch pri zakladani s.r.o je potrebne uviest adresu spolocnika (je aj sidlom s.r.o.) v tvare ako je na liste vlastnictva???
Dakujem
Naposledy upravil dushan : 11.06.08 at 13:52
0 0
freeiurist freeiurist

freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

A este jedna otazka, v zakladatelskej listine a aj v ostatnych dokumentoch pri zakladani s.r.o je potrebne uviest adresu spolocnika (je aj sidlom s.r.o.) v tvare ako je na liste vlastnictva???

Na LV obvykle nebyva adresa tak ako sa zapisuje do OR (ulica, orientacne dislo, príp. súpisné číslo, PSČ a obec).

V SZ musia byť uvedené tak ako sa do OR navhujú zapísať.
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

dudko Pozri príspevok
Dakujem. Aj spolocenska zmluva musi byt 2 krat a podpisana spolocnikmi pred notarom?
Pôvodná Spoločenská zmluva - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené (predpokladám, že aj boli)

Dodatok k Spoločenskej zmluve - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené

Úplné znenie Spoločenskej zmluvy - podpisujú všetci konatelia, ich podpisy nemusia byť overené
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Celsus Pozri príspevok
Pôvodná Spoločenská zmluva - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené (predpokladám, že aj boli)

Dodatok k Spoločenskej zmluve - podpisujú všetci spoločníci, ich podpisy musia byť overené

Úplné znenie Spoločenskej zmluvy - podpisujú všetci konatelia, ich podpisy nemusia byť overené
Dakujem. Este mam vsak jednu otazku. Na poslednej strane spol. zmluvy je uvedene uvedene: spolocnici podpisom vyhlasuju atd....
Mozu to podpisat konatelia? V akom zakone by som to nasla?
Prosim o odpoved co najskor
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

dudko Pozri príspevok
Dakujem. Este mam vsak jednu otazku. Na poslednej strane spol. zmluvy je uvedene uvedene: spolocnici podpisom vyhlasuju atd....
Mozu to podpisat konatelia? V akom zakone by som to nasla?
Prosim o odpoved co najskor
Úplné znenie spoločenskej zmluvy vyhotovujú konatelia a svojim podpisom potvrdzujú jeho úplnosť a správnosť. (§ 141 ods. 3 posledná veta Obchodného zákonníka) T.j. konatelia spoločenskú zmluvu neprijímajú, ani nerozhodujú o jej zmenách, oni len zapracujú zmeny spoločenskej zmluvy, o ktorých rozhodol kompetentný orgán (valné zhromaženie, resp. spoločníci).

Je pravda, že v praxi sa často stretávam s tým, že niektoré ustanovania spoločenskej zmluvy bývajú formulované tak, že platia v podstate len v okamihu založenia spoločnosti, t.j. v čase uzavretia spoločenskej zmluvy a neskôr vyznievajú dosť čudne. Preto odporúčam takéto formulácie v spoločenských zmluvách používať čo najmenej, a ak už v spoločenskej zmluve sú, pri prijímaní zmien ich zvyknem mierne formulačne upraviť. Vo Vašom prípade by som napr. zvážil preformulovanie vyhlásenia nasledovne: "Spoločníci pri založení spoločnosti vyhlásili..."
0 0
Simi Simi

Simi je offline (nepripojený) Simi

Ahojte, chcem vas velmi pekne poprosit ci mi niekto nemozete poskytnut vzor zakladatelskej listiny platnej v r.2008, uz som mala vsetko hotove /podla minulorocnej zmluvy/ a uz nemam cas si vsetko nastudovat znova, nakolko ak sa mi urychlene nepodari zalozit novu sro stanem sa platcom DPH v prvej sro /a potom mozem vsetko zabalit/. Vopred dakujem.
Naposledy upravil Simi : 16.06.08 at 08:56
0 0
aislinn aislinn

aislinn je offline (nepripojený) aislinn

Ahojte, ako je to so Živnostenským listom ako prílohou k návrhu na zápis s.r.o.čky?? Keď mám tých živností veľa...nemohol by byť prílohou výpis zo Živnostenského registra??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať