Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ešte by som sa rada opýtala čo sa prikladá pri zmenách do OR? pri doplnení predmetov
nové osvedčenie zo ŽR
rozdhodnutie jedniného spoločníka a aj zakladateľská listina, ktorá bola na začiatku na zápise,

a v prípade, že napr.niečo nebude v poriadku, je ešte možná oprava, doplnenie, podanie námietok bez poplatku?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence koľko je suma doplnenie predmetov do OR, keď mám zep a urobím to elektronicky a koľko keby si kúpil kolok? ešte som nerobila zmeny v OR resp.nedopľňala predmety, ďakujem
ako každá zmena, 66 EUR písomne, polovica elektronicky
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
ešte by som sa rada opýtala čo sa prikladá pri zmenách do OR? pri doplnení predmetov
nové osvedčenie zo ŽR
rozdhodnutie jedniného spoločníka a aj zakladateľská listina, ktorá bola na začiatku na zápise,

a v prípade, že napr.niečo nebude v poriadku, je ešte možná oprava, doplnenie, podanie námietok bez poplatku?
ZL musí byť nové znenie, nie pôvodná pri zápise - prepracovať o všetky zmeny, ktoré zapisuješ.
ak budeš mať odmietačku, tak podáš námietku s opravami - je to bez poplatku.
1 0
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

možno budem trochu mimo tému, ale dostala som z OS Nitra uznesenie o uložení zaplatiť poplatok 6,5 eur podľa položky 20a sadzobníka súdnych poplatkov za vyhotovenie rovnopisu podaní a ich príloh, ktoré vytvoria súdny spis a rovnopisu podaní a ich príloh doručovaných účastníkom. Poplatok ssúvisí s podaním podania na prvozápis sro do OR, ktorý bol podaný elektronicky a podpísaný ZEP. V mojom prípade to nebolo prvé podanie urobené elektronicky (teda OS Nitra - prvé, ale na iné súdy bežne) a toto uznesenie mám prvýkrát, žiaden iný súd zatiaľ takýto poplatok nechcel. Aké máte skúsenosti?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

mbv Pozri príspevok
možno budem trochu mimo tému, ale dostala som z OS Nitra uznesenie o uložení zaplatiť poplatok 6,5 eur podľa položky 20a sadzobníka súdnych poplatkov za vyhotovenie rovnopisu podaní a ich príloh, ktoré vytvoria súdny spis a rovnopisu podaní a ich príloh doručovaných účastníkom. Poplatok ssúvisí s podaním podania na prvozápis sro do OR, ktorý bol podaný elektronicky a podpísaný ZEP. V mojom prípade to nebolo prvé podanie urobené elektronicky (teda OS Nitra - prvé, ale na iné súdy bežne) a toto uznesenie mám prvýkrát, žiaden iný súd zatiaľ takýto poplatok nechcel. Aké máte skúsenosti?
OR OS Nitra to robi bezne a pokial viem, zatial to nikto neporiesil, aby to pochopili...
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

vsetko podania na OR OS Presov, sparovane 01.10.2012, podane bez suhlasu spravcu dane, boli vybavene vykonanim zapisu (na potvrdeni uvadzaju datum 28.09.2012, asi vtedy realne platbu sparovali, avsak oznamenia chodili az v pondelok dopoludnia)...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Taktiež mám pár prípadov, kde som súdne poplatky uhrádzala 26. 9., o pridelení sudcu oznámenie došlo 1. 10. 2012, ale do podateľne sa to dostalo skôr, nakoľko mi podania všetky poprechádzali ešte bez súhlasu správcu dane. Tie podania, ktoré sa uhrádzali 27-meho, to zrejme už nestihli. Mám tam jednu odmietačku, ale neviem ešte dôvod. No najskôr potrebný Súhlas. Dám vedieť.
1 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mate niekto vzor ziadosti o suhlas spravcu dane (resp. ze osoba xy nema dlh vyssi ako 170eur )?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

andreaS Pozri príspevok
mate niekto vzor ziadosti o suhlas spravcu dane (resp. ze osoba xy nema dlh vyssi ako 170eur )?
napr. takto, v oddôvodneni uviest odkaz na obchodny zakonnik (§ 105b Spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba, ktorá má daňový nedoplatok.) ... resp. § 54 z. 563/2009

http://www.vlada.gov.sk/data/files/1...anovy-urad.rtf
Naposledy upravil avalik : 07.10.12 at 12:56
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

je pravda, že zákon ani žiaden predpis "zatiaľ" nestanovuje, ako ma žiadost vyzerať...

no len by som trošku upresnila, má sa žiadat súhlas, teda žiadost o súhlas spravcu dane so zapisom ...

napr. Žiadam Vás o vystavenie písomného súhlasu so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu v zmysle § 54 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) v súvislosti so založením novej obchodnej spoločnosti ABC s.r.o. (prvozapis)

nemá sa žiadat potvrdenie o daňových nedoplatkov, tento je totiž spoplatnený a výdava sa na účely získania, dotácie, pripadne pre potreby soc. poist. tendre, pre obchodných partnerov a pod

Zajtra poviem viac, nakoľko ja som podala svoju žiadosť na prvozápis a odpoveď mi neprišla, je to viac ako 3 dni.....je ale pravda, že som neuviedla obchodný názor novej spoločnosti, tak možno aj preto, aj keď teda ako má ziadosť vyzerať žiaden zákon, ani iný predpis nestanovuje..
1 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Sarlotka Pozri príspevok
je pravda, že zákon ani žiaden predpis "zatiaľ" nestanovuje, ako ma žiadost vyzerať...

no len by som trošku upresnila, má sa žiadat súhlas, teda žiadost o súhlas spravcu dane so zapisom ...

napr. Žiadam Vás o vystavenie písomného súhlasu so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu v zmysle § 54 ods. 1 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) v súvislosti so založením novej obchodnej spoločnosti ABC s.r.o. (prvozapis)

nemá sa žiadat potvrdenie o daňových nedoplatkov, tento je totiž spoplatnený a výdava sa na účely získania, dotácie, pripadne pre potreby soc. poist. tendre, pre obchodných partnerov a pod

Zajtra poviem viac, nakoľko ja som podala svoju žiadosť na prvozápis a odpoveď mi neprišla, je to viac ako 3 dni.....je ale pravda, že som neuviedla obchodný názor novej spoločnosti, tak možno aj preto, aj keď teda ako má ziadosť vyzerať žiaden zákon, ani iný predpis nestanovuje..


...lenže vieš....potvrdenie správcu dane síce je spoplatnené, ale správca dane je povinný vystaviť ho do 3 pracovných dní....
....súhlas zrejme spoplatnený nie je (nie som si istá, príp. ma niekto opravte), ale zrejme nebude určená ani žiadna lehota v ktorej by ho mal správca dane vystaviť....
....čo už - vrece je prázdne - treba ho plniť odkiaľ sa len dá, čo sme si zvolili, to máme!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zalobaba Pozri príspevok
...lenže vieš....potvrdenie správcu dane síce je spoplatnené, ale správca dane je povinný vystaviť ho do 3 pracovných dní....
....súhlas zrejme spoplatnený nie je (nie som si istá, príp. ma niekto opravte), ale zrejme nebude určená ani žiadna lehota v ktorej by ho mal správca dane vystaviť....
....čo už - vrece je prázdne - treba ho plniť odkiaľ sa len dá, čo sme si zvolili, to máme!
lehota je:

§ 54
Súhlas správcu dane so zápisom v obchodnom registri a s návrhom na výmaz
(1) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, na žiadosť daňového subjektu vydá do troch pracovných dní od podania žiadosti písomný súhlas so zápisom v obchodnom registri podľa osobitného predpisu,37a) ak nemá voči daňovému subjektu daňovú pohľadávku a daňový subjekt nemá daňový nedoplatok; na tento účel sa za daňový nedoplatok považuje aj daňový nedoplatok postúpený podľa § 86, ktorý v čase vydania potvrdenia nezanikol.

(2) Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, vydá súhlas podľa odseku 1, aj ak výška daňového nedoplatku v úhrne za všetky dane nepresahuje 170 eur.


ale nie je tam napisane, dokedy ma odpovedat na ziadost ak suhlas neda
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

rozmyslam nad § 105 Obch. zakonnika

§ 105b Spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba, ktorá má daňový nedoplatok

ok, daniari a colnici daju suhlas, ale danove nedoplatky moze mat zakladatel spolocnosti aj u obce ... miestne dane ... to netreba dokladovat? a ak ano, tak potvrdenia od kazdeho spravcu dane/obce na SVK???
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Doplňujem najnovšiu informáciu. Aj zahraničná fyzická osoba spoločník musí dokladať k prvozápisu sro Súhlas správcu dane. Mám informáciu od jedného klienta, ktorý zakladal SRO a má odmietačku, že nedoložil Súhlas správcu dane.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
...lenže vieš....potvrdenie správcu dane síce je spoplatnené, ale správca dane je povinný vystaviť ho do 3 pracovných dní....
....súhlas zrejme spoplatnený nie je (nie som si istá, príp. ma niekto opravte), ale zrejme nebude určená ani žiadna lehota v ktorej by ho mal správca dane vystaviť....
....čo už - vrece je prázdne - treba ho plniť odkiaľ sa len dá, čo sme si zvolili, to máme!
Súhlas je bezplatný. (ale verím tomu, že po čase ho zaradia medzi položky, za ktoré sa zrejme platiť bude. A lehota na vystavenie Súhlasu sú sú 3 pracovné dni od podania žiadosti.
Ak ale človek omylom požiada o Potvrdenie toto spoplatnené je.
Čiže treba dobre rozlišovať formuláciu žiadosti.
2 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Dobry den,

tak ja som bola opat na danovom urade BA. ziaden suhlas zatial z tohto danoveho uradu nikomu neposkytli... stale len vsetko riesia a zajtra mi maju volat. Vraj uz k tomu mali nejaku poradu v piatok. Pan, ktory mal o tom vediet najviac vsak v praci nebol. A ziadosti sa im vraj uz zacinaju kopit.

Prosim Vas dostal uz niekto z niektoreho uradu v BA tento suhlas?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
Dobry den,

tak ja som bola opat na danovom urade BA. ziaden suhlas zatial z tohto danoveho uradu nikomu neposkytli... stale len vsetko riesia a zajtra mi maju volat. Vraj uz k tomu mali nejaku poradu v piatok. Pan, ktory mal o tom vediet najviac vsak v praci nebol. A ziadosti sa im vraj uz zacinaju kopit.

Prosim Vas dostal uz niekto z niektoreho uradu v BA tento suhlas?

Opäť slovenská klasika, v piatok, teda už 5 dní zákon platí, OR odmietajú podania, kde toto chýba, ale daniari majú čas sa školiť a nevedia ešte čo a ako ? OR je teda pripravený, prečo nie sú daniari ? Veď taká banalita ako vydanie obyčajného Súhlasu, možno 2 - 3 vety nie sú schopní vypotiť ? To je opäť iba výsmech nám všetkým, čo sa nás tieto zákony dotýkajú.
Čakám, kedy mi klienti nejaký Súhlas.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

moj pravnik mi povedal, ze jeden suhlas od klienta uz ziskal... Danovy urad Trnava kontaktne miesto Hlohovec... na pockanie za 10 min ho vydali... islo o prvozapis a ziadost mala obsahovat identifikacne udaje FO + obchodny nazov spoločnosti...

uz aj podal za tohto klienta po 1.10. elektronicky na ORSR navrh na zapis spolu so suhlasom spravcu dane
0 0
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

Economic Pozri príspevok
Doplňujem najnovšiu informáciu. Aj zahraničná fyzická osoba spoločník musí dokladať k prvozápisu sro Súhlas správcu dane. Mám informáciu od jedného klienta, ktorý zakladal SRO a má odmietačku, že nedoložil Súhlas správcu dane.
A ktorý DÚ dá zahraničnej osobe súhlas? BA? Naháňať súhlas v BA pre zahraničnú osobu, ktorá sa zdržiava niekde na východe a aj sro bude niekde na východe... to bude super.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Nasmu klientovi vydali suhlas tiez na pockanie v krupine.
To je zaujimava informacia o tom suhlase pri zahranicnej osobe, pri prevode vacsinoveho podielu je vyslovne uvedene, ze sa tato povinnost netyka zahranicnych osob, v tom pripade sa ma dat vyhlasenie o tom, ze sa na tuto osobu povinnost predlozit potvrdenie spravcu dane nevztahuje.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať