Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

sroservis Pozri príspevok
Nasmu klientovi vydali suhlas tiez na pockanie v krupine.
To je zaujimava informacia o tom suhlase pri zahranicnej osobe, pri prevode vacsinoveho podielu je vyslovne uvedene, ze sa tato povinnost netyka zahranicnych osob, v tom pripade sa ma dat vyhlasenie o tom, ze sa na tuto osobu povinnost predlozit potvrdenie spravcu dane nevztahuje.
dakujem za info, nerozumiem ako to, ze ked niekde suhlas dokazu vydat preco inde nie...

inak ked tam rozmyslam, mne v podstate nikto ani prostrednictvom telefonu ani priamo na DU asi v 7 dverach nevedel povedat ci suhlas sa vybavuje na miestne prislusnom DU podla trvaleho bydliska... nehovoriac o vacsinovych prevodoch kde vobec netusili ci ziadost podava sro alebo FO... tak mozno nakoniec budeme moct vybavovat suhlasy kdekolvek ...
Naposledy upravil Sarlotka : 08.10.12 at 22:14
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Hurááá hurááá ja si môžem ísť po súhlas.... hurá .... ja sa tak teším... aj si tancujem... nič zložité chcelo to len 4 návštevy daňového úrade a 20 telefonátov...

pre info ide o danovy urad BA
0 0
pracant 444 pracant 444

pracant 444 je offline (nepripojený) pracant 444

Ahojte, stala sa mi taká vec, že som mal odmietnutie zápisu sro.
pretože som uviedol deň vzniku funkcie konateľa vtedy, keď som vypisoval návrh a deň vzniku funkcie vzniká zápisom do OR.
ako mám teraz naformulovať znenie námietky???? lebo fakt netuším....

moc ďakujem Ján
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v námietke uvedieš zmenu - vznik funkcie dňom zápisu do OR, to isté uvedieš na úrísušnej strane návrhu a odošleš
/elektronickx? písomne?
Ak máš ten konkrétny dátum aj v ZĽ, resp. inom dokumente, tak oprav aj ten a pošli opravený.
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Veľa toho o s.r.o zatiaľ neviem, ale idem do toho...

Zrejme ma tu budete často vídať, rozmýšlam dopredu ako sa odplatím za prípadné rady

Musím si dať dokopy že čo všetko musím pre založenie spraviť, potom čo musím ako sro robiť, a tak... asi toho bude viac než pri živnosti

Ale je to výzva. Ide sa na to.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
Veľa toho o s.r.o zatiaľ neviem, ale idem do toho...

Zrejme ma tu budete často vídať, rozmýšlam dopredu ako sa odplatím za prípadné rady

Musím si dať dokopy že čo všetko musím pre založenie spraviť, potom čo musím ako sro robiť, a tak... asi toho bude viac než pri živnosti

Ale je to výzva. Ide sa na to.
Určite tu všetko na porade nájdeš. Držím palce.
0 0
Ericsoft Ericsoft

No začínam s prvými otázkami..

1.) Sídlo môže byť aj môj byt kde bývam? Pravdepodobne áno, predpokladám že tým neručím.
Plánujem si aj prenajať priestory, ale neviem či hneď na začiatku založenia sro, asi by som to nechal na neskôr. Je tu ešte virtuálna kancelária, ale tam musím počítať s poplatkom.
Váš názor na vec?

2.) Spoločenskú zmluvu, keďže sro zakladám sám zrejme nepotrebujem..?

Našiel som nejaké návody, pozriem sa na to podrobnejšie, len tieto dve veci mi hneď padli do oka.

thx.
0 0
Economic Economic

Ericsoft Pozri príspevok
No začínam s prvými otázkami..

1.) Sídlo môže byť aj môj byt kde bývam? Pravdepodobne áno, predpokladám že tým neručím.
Plánujem si aj prenajať priestory, ale neviem či hneď na začiatku založenia sro, asi by som to nechal na neskôr. Je tu ešte virtuálna kancelária, ale tam musím počítať s poplatkom.
Váš názor na vec?

Môže byť aj domáca adresa. Vlastník nehnuteľnosti musí dať Súhlas s umiestnením sídla + doloží sa LV. Ak je vlastníkov viac, musia súhlasiť všetci

2.) Spoločenskú zmluvu, keďže sro zakladám sám zrejme nepotrebujem..?

Nie robíš zakladateľskú listinu

Našiel som nejaké návody, pozriem sa na to podrobnejšie, len tieto dve veci mi hneď padli do oka.

thx.
Odpoveď je za otázkou, nedalo sa mi to farebne rozlíšiť....
Naposledy upravil Economic : 10.10.12 at 09:22
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ďakujem.
Vlastníkom som ja a manželka.
Ok, zakladateľská listina.

Práve som zistil že ak to zverím firme ktorá má elektronický podpis a certifikát, tak nielenže ušetrím peniaze ale aj niektoré právne úkony.. Logicky je to potom rozumnejšie, nie?
0 0
Economic Economic

Jednoznačne, najlepší výber zápisu spoločnosti do OR elektronicky. Určite je lepšia cena SP 165,75 Eur ako 331,50 Eur.
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ok, to ale nemení nič na tom, že musím mať všetky doklady pripravené a premyslený postup. Názov už mám to bolo ale asi to najjednoduchšie.

Chcel by som to zrealizovať k 1.1.2013, dá sa to začať riešiť už teraz, alebo musím čakať do vtedy?
0 0
Economic Economic

Samozrejme, stačí keď sa dá do návrhu deň zápisu spoločnosti k 1. 1. 2013. Všetko sa dá vybaviť teraz. Aj návrh podať teraz, tak ako píšem.

Inak aj o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení sa dá požiadať elektronicky (správne poplatky úplne odpadajú pri voľných predmetoch a pri viazaných sú vo výške 7,5 Eur/ks). Možno niekto, kto takúto službu poskytuje, len za elektronické podanie žiadosti vezme nejaký symbolický poplatok. Pri viacerých predmetoch podnikania sa dá na tomto tiež krásne ušetriť.
0 0
Ericsoft Ericsoft

V poriadku, takže nemusím to odkladať.

Plánujem tam dať 3-4 predmety činnosti. Možno aj viac. Skúsim osloviť niektorú z firiem. Ak máš tip, pošli PM. Ďakujem
0 0
Economic Economic

Ozaj ešte k tomu názvu. Oťukni si ho na ww.orsr.sk ale nie len v aktuálnych spoločnostiach, ale aj historických spoločnostiach. Aby sa ti nestalo, že ti to odmietnu k vôli tomuto.
0 0
Ericsoft Ericsoft

No ja som to oťukol aj u nás aj v OHIM, budem si názov chcieť aj registrovať a ochrániť.
0 0
Ericsoft Ericsoft

Viem že sociálne odvody nie sú povinné pri s.r.o, každopádne si asi základ platiť budem, ale ako je to so zdravotnými odvodmi? Tie sa platia asi, pravdepodobne tak zruším živnosť aby som neplatil duplicitne zdravotné odvody, alebo ako sa to berie?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať