Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
haluzman haluzman

haluzman je offline (nepripojený) haluzman

Simi Pozri príspevok
Ahojte, chcem vas velmi pekne poprosit ci mi niekto nemozete poskytnut vzor zakladatelskej listiny platnej v r.2008, uz som mala vsetko hotove /podla minulorocnej zmluvy/ a uz nemam cas si vsetko nastudovat znova, nakolko ak sa mi urychlene nepodari zalozit novu sro stanem sa platcom DPH v prvej sro /a potom mozem vsetko zabalit/. Vopred dakujem.
no skus vyuzit napriklad jednu z firiem, ktore sa zaoberaju zakladanim s.r.ociek. ja som vyuzil sluzby firmy baldomero.eu, uz sa tu aj spominala predtym, poskytnu ti vsetok servis a este k tomu ta to vyjde uplne rovnako, akoby si si to zakladala sama, nakolko oni vyuzivaju elektronicke podanie na zapis, a to stoji len 5000 korun, cize tych dalsich 5000 je zisk za poradenstvo. mne zapisali s.r.o. na prvy krat za 12 pracovnych dni.
0 0
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

mam otazku ohladne zivnosti. Ako je to s nakupom tovaru, ktory nesuvisi s predmetom cinnosti. Napriklad kupujem si PC - to je v poriadku ale chcem si k nemu lupit povedzme aj nejaku drahsiu zvukovku externu pripadne ine komponenty, ktore nie priamo suvisia s predmetom podnikania. Poradte mi prosim aku zivnost je potrebne mat aby bolo mozne dat si presne tento pripad do nakladov. dakujem velmi pekne
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

pepekk Pozri príspevok
mam otazku ohladne zivnosti. Ako je to s nakupom tovaru, ktory nesuvisi s predmetom cinnosti. Napriklad kupujem si PC - to je v poriadku ale chcem si k nemu lupit povedzme aj nejaku drahsiu zvukovku externu pripadne ine komponenty, ktore nie priamo suvisia s predmetom podnikania. Poradte mi prosim aku zivnost je potrebne mat aby bolo mozne dat si presne tento pripad do nakladov. dakujem velmi pekne
lupeznicku
0 0
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

no ano je to lupeznicka otazka ale urcite nikto koli tomu nebude zle spavat. poradite mi niekto alebo aspon povedzte ci sa to da a ja sa pripadne spytam osobne niekoho ked sa k tomu nechcete vyjadrit. dik
0 0
betulka betulka

betulka je offline (nepripojený) betulka

konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac
jozefm30 Pozri príspevok
Ahojte.
Tak uz mam svoju sro, samozrejme s poznatkami od Vas. Dakujem
Ako som postupoval:
- Zo "Zoznam odborov živnostenského podnikania obvodných úradov Slovenskej republiky" som si vybral 5 cinnosti.
- "upravil" som zakladatelsku listinu, 3x tlac - overenie na matrike 90Sk
- kupil som 5x100Sk kolok plus 1x zakladatelsku listinu a isiel na Zivnostensky reg. - nic ine netreba
- priamo na ZR so vyplnil potrebne formulare, pani bola velmi ochotna
- za 4prac. dni som mal zivnosti
- zivn. l. som ofotil 2x a overil na matrike
- skomletoval som vsetky dokumenty ktore treba (dalej), vsetko po 2x
- vyplnil som P7 "Navrh na zapis spol....." a ako prilohy som dal nasledovne, vsetko overene (neviem co ide do zbierky listin, tak som to tam nepisal):
2x zakladateľská listina
10x úradne overená kópia živnostenského listu
2x vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania
2x podpisový vzor konateľa spoločnosti
2x vyhlásenie jediného spoločníka spoločnosti
2x udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov
4x výpis z katastra nehnuteľností

5 prac. dni a bolo to
potomn DU a ........., to je uz ina tema.
ahoj

ohladom temy založenia s.r.o. som čítala tvoj príspevok,



zaujímalo by ma, koľko ťa to po zrátaní všetkých nákladov stálo?



ďakujem
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

13 000,- +/- 1000,- pozriem na to, kolko to bolo presne
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Dobry den,

chcela by som sa spytat ako je to s pridelenim DIC, treba sa na DU prihlasit alebo to ide zo ZR resp. OR automaticky na DU?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Spoločnosť treba registrovať na DU (vyplniť tlačivo) ako platiteľa DP, + odovzdať 1/co výpis z OR.
0 0
rapid rapid

rapid je offline (nepripojený) rapid

Musim sa podelit so skusenostou s firmou Baldomero, tora zaklada sro.


Dal som sancu zacinajucemu sikovnemu chalanovi, a som maximalne spokojny,

pokial dodate vy vsekty potrebne doklady /vypis LV, register trestov../ promptne tak firma Baldomero jedna bez zbytocnych prietahov. Celkovo ma vyslo zalozenie cca 16-17000Sk /v tom su VSETKY poplatky, vratene overenia na matrike, kolkov na vypisy mam 13 zivnosti/

Takze netreba sa bat a kto nema cas aby si to obehal sam , moze pokojne vyuzit jeho sluzby.

p.s. na zivostenskom v BA ma priamo registrovali na DU pre DPPO, a to som sa dozvedel az na du, pretoze pani na zivostenskom povedala ze tam mam zbehnut osobne
0 0
ritchie12 ritchie12

ritchie12 je offline (nepripojený) ritchie12

Dobry den,

Rad by som sa opytal na:

1.) Ak zakladam sro s jednym spolocnikom a sidlo spolocnosti je v inom meste ako trvaly pobyt spolocnika, no ktory ZV urad treba ist? V sidle spolocnosti alebo v meste trvaleho pobytu spolocnika?

2.) V odporucanych volnych zivnostiach je aj tato:

19.4 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti (výroby)

Ako mam chapat tie zatvorky? Mam ju uviest v zakladatelskej listine s alebo bez zatvoriek alebo treba (vyroby) nahradit konkretnou vyrobou, napr. stavebnictvo?

3.) Je mozne nahradit tieto odporucane zivnosti:

19.2 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
19.3 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
19.4 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti (výroby)

jednou:

sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti

?

Dakujem velmi pekne.
/R
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Odpoved iba na 1. bod - (moj pripad). Treba ist na ziv. urad v mieste kde bude sidlo spolocnosti. Buduci spolocnik nebude potrebovat cestovat do miesta svojho trvaleho pobytu.
0 0
plp plp

plp je offline (nepripojený) plp

Ja môžem odpovedať podľa vlastnej skúsenosti v BA. Je potrebné rozpísať všetky sprostredkovania jednotlivo, lebo každá je jeden predmet činnosti a za každý sa samozrejme platí 100,-Sk. Tiež som si dala sprostredkovateľsú činnosť v oblasti obchodu a služieb, ale už na živnostenskom mi to neprešlo a musela som prepisovať Zakladateľskú listinu. (teraz v 06/2008)
0 0
ritchie12 ritchie12

ritchie12 je offline (nepripojený) ritchie12

Dakujem jozefm30 a plp!

Rad by som sa este teda opytal ako je to s odporucanymi zivnostami z dokumentu "Z O Z N A M O D P O R Ú Č A N Ý C H O Z N A Č E N Í V O Ľ N Ý C H Ž I V N O S T Í A I C H B L I Ž Š I E V Y M E D Z E N I E".

Co sa uvadza ako predmet cinnosti potom "Odporúčané označenie" alebo "Obsahové vymedzenie" ?

Priklad - "23.1 23.1 Počítačové služby" maju cca 10 vymedzeni. Treba potom uvadzat sko cinnost kazde vymedzenie, t.j. "Počítačové služby - hardvérové poradenstvo" ?

Ak je to tak. Nemozem si vytvorit vlastne cinnosti tak ako doteraz?

Dakujem.
R.
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Ako cinnost na zivn. liste bude "Pocitacove sluzby" nic viac. Obsahove vymedzenie znamena, ze to vsetko do toho spada.
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Este k tomu bodu 3.. Moja skusenost je, ze to muselo byt napisane tak ako "Odporucane oznacenie". Najlepsie je ist sa poradit na zivnostensky. Velkmi ochotne poradia.
0 0
skippy skippy

skippy je offline (nepripojený) skippy

Re: Založenie s.r.o. po novom
Ahoj moj problem ja taky,ze pracujem v istej s.r.o. zatial na TPP...a zamestnavatel mi navrhol aby som unho pracoval ako zivnostnik,ale som ties hmotne zodpovedny za tovar v hodnote niekolko mil. ,a mojim predchodcom sa stalo ze si neustrazili tovar a financne straty musia splacat..dalo by sa tomu predyst zalozenim s.r.o. jednou osobou?(mnou)a rucit tak iba majetkom firmi,a vykonavat dalej pracu ktoru robym???..je to realizovatelne?prosim vas o odpoved...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a preco sa nedas poistit na skody sposobene zamestnavatelovi v komercnej positovni? Problem je ze ako zivnostnik rucis celym svojim majetom (Byt, auto..), ako sro len svojim firemnym majetkom, co je ajtak minimalne 200tis

mozno sa mylim..
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Ahojte. Chcel by som si založiť sro popri: podnikám na základe živnostenského listu od r.2005. Treba ísť na ŽÚ znova vypýtať živnost.list? alebo mi postačuje ten na základe ktorého teraz podnikám na založenie sro? Prosím poradte dakujem. Nechcem ukončiť živnosť a založiť sro. Chcem to urobiť priebežne, aby som potom môhol majetok, zásoby postupne odpredať sro.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Riky Pozri príspevok
Ahojte. Chcel by som si založiť sro popri: podnikám na základe živnostenského listu od r.2005. Treba ísť na ŽÚ znova vypýtať živnost.list? alebo mi postačuje ten na základe ktorého teraz podnikám na založenie sro? Prosím poradte dakujem. Nechcem ukončiť živnosť a založiť sro. Chcem to urobiť priebežne, aby som potom môhol majetok, zásoby postupne odpredať sro.
Teraz podnikáš ako Riky Usilovný a ŽL máš vystavený na svoje meno - si FO.
Keď založíš s.r.o. - to bude právnická osoba, ktorá bude mať svoj obchodný názov - svoje meno, a ty budeš len majiteľom firmy, t.j. spoločníkom. ŽL bude vystavený na názov s.r.o., preto musí byť nový.
Keďže s.r.o. je právnická osoba - teda nie je schopná rozhodovať a nevie sa podpísať, musí byť určený niekto, kto bude v jej mene konať , a to je úloha konateľa.
Ak založíš jednoosobovú s.r.o. (v ktorej budeš len sám spoločníkom), tak musí byť súčasne určený aj konateľ s.r.o., a to je spravidla spoločník.
Naposledy upravil liba2 : 15.07.08 at 10:30
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

Riky Pozri príspevok
Ahojte. Chcel by som si založiť sro popri: podnikám na základe živnostenského listu od r.2005. Treba ísť na ŽÚ znova vypýtať živnost.list? alebo mi postačuje ten na základe ktorého teraz podnikám na založenie sro? Prosím poradte dakujem. Nechcem ukončiť živnosť a založiť sro. Chcem to urobiť priebežne, aby som potom môhol majetok, zásoby postupne odpredať sro.
Možno sa Vám zíde nasledovné upozornenie: Ak budete chcieť svoj majetok (ako fyzická osoba) predať SRO-čke, ktorej budete jediným spoločníkom, bude sa podľa obch. zákonníka vyžadovať znalecký posudok na predávané veci, pokiaľ by ich kúpna cena predstavovala aspoň 10% hodnoty základného imania SRO-čky. Bez znaleckého posudku by v uvedenom prípade bola kúpna zmluva neúčinná.

Zrejme by nebolo od veci zohľadniť pri navrhovaní štruktúry Vašej SRO aj vyššie uvedenú skutočnosť a aj podľa toho sa rozhodnúť, kto budú spoločníci a aké budú ich podiely.
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Ďakujem za odpovede. Mám ešte jednu otázku. Môj brat chce tiež založiť sro. (jednoosobovú). Momentálne je na úrade práce a premýšla či si zobrať príspevok z ÚP na podnikanie alebo bez príspevku založiť sro. Len tak zvažoval či sa dá príspevok z ÚP použiť na založenie sro a či sa s týmto príspevkom dá v sro nakupovať zásoby. Ale to sa určite nedá, že? Prosím o potvrdenie , ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať