Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
delacroix delacroix

delacroix je offline (nepripojený) delacroix

Prilepím sem moju zakladateľskú listinu ako aj ostatné dokumenty, ktoré som dávala s návrhom na zápis do OR, keďže som to všetko zvládla za pomoci porady, takže sa rada podelím s vami. Naozaj si dobre zvážte hlavne počet predmetov, lebo ako som už spomínala teraz sa vydáva pre každý predmet podnikania samostatný ŽL a keď si zrátate, že s návrhom na zápis do OR to treba všetko v dvoch vyhotoveniach a overené notárom, tak to môže byť pekný peniaz lebo ak overujete ŽL, musí byť prefotený z oboch strán a u nás si za takúto stránku účtuje notár cca 100 Sk, inak stojí overenie jednej strany 40 alebo 50 korún. Chvíľu som to predýchavala, ešte šťastie, že som vyhodila 5 predmetov. Ale už som na to zabudla, každá sranda niečo stojí a nič nie je zadarmo v dnešnej dobe

Dúfam, že niekomu pomôžu tieto dokumenty.Veľa šťastia pri zakladaní s.r.o.
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
v prípade, že používame diakritiku

Navrh do OR idem podavat elektronicky, staci mi teda jedna opravena zakladatelska listina?
Ale dodatok k ZL teda k živnostenským listom nemôže byť, iba ak k zakladateľskej listine, keď už.

Pri elektronickom podávaní do OR stačí všetko zoskenovať v jednom exemplári, a teda aj fyzicky stačia v 1.
2 0
Economic Economic

M3G Pozri príspevok
Mám taký problém. Klient sa rozhodol predať podiel v sro., návrh na zmenu aj predaj obchodného podielu prebehol v januári 2010, s tým, že návrh namiesto zaslania bol (omylom?) založený do šuflíka. Prišlo sa na to teraz, keď noví majitelia kontrolovali, prečo vlastne ešte nemajú nový výpis z OR. Starého majiteľa niet a preto sa pýtam, neviete čo sa stane keď podajú takýto návrh na zápis zmien po 3 mesiacoch?

Dokedy je termín na podania návrhu na zápis zmien, resp. akceptujú súdy aj takýto starý návrh?
Treba to rýchlo podať do OR. Návrh do OR podpisuje nový konateľ. Za mojej vyše 14 ročnej praxe som sa nestretla, aby súd dal pokutu za neskoro podaný návrh do OR.
2 0
Economic Economic

sudi Pozri príspevok
Mam ešte dve otazočky tykajuce sa najomnej zmluvy :
ak v dotyčnej zmluve neje uvedena veta že "vlastnik suhlasi so zriadenim sidla" tak mal by som mať aj pisomny suhlas majitela nehnuteľnosti?
List vlastnictva - stači obojstranna fotokopia alebo treba original?
Budem podavať prvozapis na OR elektronicky. Dakujem.
Nie je treba ešte aj súhlas, ale čo v nájomnej zmluve musí byť, to je presne uvedené sídlo : ulica a číslo. K vôli tomu mi už v minulosti odmietli vykonať zápis.
LV stačí aj také stiahnuté z kataster portálu, prechádza mi to tak.
2 0
Economic Economic

karcoolka1 Pozri príspevok
Prikladám súhlas rodiča, vlastníka nehnuteľnosti - 2x overený.
1/ K tomu treba aj LV? 2x overený?

Na LV je vyznačená plomba, dôvod: 1/4 zdenené po matke, po mesiaci kúpa ďalšej 1/4 od súrodenca.
2/ Treba k zápisu do OR prikladať aj osvedčenie o dedičstve a návrh na vklad?
LV nemusí byť overený, do konca ani originál, stačí stiahnutý z kataster portálu.

Súhlas rodičov stačí iba podpísaný, netreba overovať.
Plomba nikoho netrápi, nie je problém.
žiadne osvedčenie o dedičstve sa nedokladá.
2 0
Economic Economic

KEJKA Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa za nepresnú info. Nečítala som pozorne. Mám troch konateľov a vždy podpisuje návrh na zápis do OR len jeden. Žiaľ - toto platí pre zápis zmien /ano?/, nie pre prvozápis sro.
V prípade že v mene spoločnosti koná konateľ každý sám, tak zápis zmien do OR môže podpísať iba jeden z konateľov. V prípade, že konajú vždy dvaja spoločne, alebo viacerí /podľa zápisu v OR/ návrh vždy podpisujú dvaja alebo viacerí. No pri prvozápise spoločnosti do OR vždy Návrh podpisujú VŠETCI konatelia, alebo ak podáva návrh splnomocnená osoba, plnú moc musia podpísať všetci konatelia.
2 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

obchodný register hocikde v SR zapíše s.r.o. do 5 pracovných dní od doručenia návrhu (samozrejme za predpokladu, že návrh je kompletný a správny a že priložené listiny obsahujú všetky požadované náležitosti).

Ak návrh podávate prostredníctvom zaručeného elektronického podpisu (vďaka ktorému môžete ušetriť 165,75 EUR na súdnom poplatku), zápis trvá cca 7-8 pracovných dní, nakoľko po podaní návrhu prebieha overovanie elektronických podpisov a platba súdneho poplatku sa realizuje na bankový účet v Štátnej pokladnici (nie v kolkoch).

Ak si výpis z obchodného registra nepreberiete z registrového súdu osobne, je potrebné ešte vziať do úvahy 1 až 2 týždne na doručenie výpisu poštou. Je to individuálne, niekde ho pošlú za 2 dni, niekde to trvá aj dlhšie.

Vo všeobecnosti je registrácia s.r.o. relatívne rýchla, pri dodržaní maximálnych lehôt (živnostenský úrad a obchodný register) je to cca 10 až 12 pracovných dní.

Všetko dobré.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
potrebuješ zakladateľskú listinu.
Zmeny = 66 EUR písomne, 33 EUR elektronicky so ZEP

pozor - neúplné, neuvedomila som si, že píšem len o zmene.
Zápis jednoosobovej sro, ako aj každej sro stojí 331,50 €, resp. 50% pri ZEP.
Naposledy upravil KEJKA : 07.04.11 at 05:52 Dôvod: vynechala som poplatok za založenie
2 0
Economic Economic

ondrejvla Pozri príspevok
Prosím o radu, pri založení jednoosobovej s.r.o. je taktiež potrebná spoločenská zmluva, alebo je to iný dokument. A chcem sa ešte spýtať, koľko sú teraz poplatky v OR, potrebujem približnú sumu.
Ďakujem.
No ale pokiaľ sa jedná o založenie sro, tak súdny poplatok je klasicky 331,50 Eur, elektronicky 165,75 Eur !!!! Kejka uviedla poplatok pri zápise zmien do OR. Toľko ešte k danej problematike
2 0
Economic Economic

dogicka Pozri príspevok
Prosím o radu. SRO postavila budovu, kde bude aj nové sídlo spoločnosti. Už prebehla kolaudácia a máme pridelené súpisné číslo. Pri zmene sídla spoločnosti budem robiť zmenu v OR, musím priložiť aj list vlastníctva? Pretože ten budem mať tak o mesiac.

V Tvojom prípade, ak budovu vlastní Vaša firma áno, aby sa to vlastníctvo vedelo preukázať. Môže to byť LV stiahnuté z kataster portálu. Doporučujem podať to elektronicky, ušetríte na SP.
2 0
Economic Economic

andreaS Pozri príspevok
mozno zle zaradim svoju otazku, ale skusim to v tejto teme...

Firma A si prenajala byt pre kancelarske ucely. Chce poskytovat sidlo spolocnostiam (virtualne sidlo) plus sluzby s tym spojene. Prenajimatel nema s touto skutocnostou problem.

Co by mala obsahovat zmluva o prenajme pre firmu A aby bolo co najmenej problemove dalsie prenajimanie plus suhlas so sidlom. Firma A by chcela mat v zmluve aj nieco v tom zmysle, ze keby skoncila zmluva o prenajme, tak vsetky firmy, kt. by mali sidlo na tejto adrese pojdu prec spolu s firmou A a nezostanu na danej adrese. Akasi ochrana hlavne pre prenajimatela, aby si mohol byt isty ze mu na jeho adrese nezostane obrazne povedane milion firiem.

Aku formulaciu pouzit? Alebo zakazdym, ked budu zakladat novu spolocnost, tak bude potrebny suhlas vlastnika so sidlom alebo staci ak firma A bude mat suhlas vlastnika s dalsim prenajmom za ucelom sidla a firma A uz "len" spise zmluvu o najme s touto novou spolocnostou?
Zvykne sa udeliť akýsi súhlas alebo plná moc vlastníka nehnuteľnosti k poskytovaniu sídla. Dá sa tam dať formulácia, napríklad, že ak nezaplatia odplatu, skončí poskytnutie sídla alebo že spoločnosť je povinná zmeniť si sídlo spoločnosti na základe určitých skutočností. Môže sa sídlo poskytnúť na dobu určitú... Všetko sa dá. Treba sa s tým trošku slovne pohrať, ako ja hovorím. Nepoznám nedá sa. Treba nájsť len spôsob ako to všetko tam zahrnúť.
2 0
Economic Economic

Sarlotka Pozri príspevok
no uz by som len potrebovala vediet, ci mozem mat zakladatelsku listinu podpisanu pred vydanim suhlasu spravcu dane? dakujem
Dnes som stretla kamošku z DÚ. Oni ešte neboli na školení takže vôbec nevedia čo a ako budú dávať.
Daňováci fungujú inak ako my. My si zákon musíme naštudovať a hneď mu aj rozumieť, a od začiatku platnosti ho vedieť aj správne aplikovať, kdež to ich musia na to zaškoliť. Na slovensku je to tak...
Ja myslím že na začiatku platnosti zákona, kým ich nevyškolia, kľudne sa môžu pripraviť všetky dokumenty a súhlas požiadať potom tesne pred podaním návrhu do OR, tak ako som už napísala.
2 0
Economic Economic

Dávam do pozornosti všetkým poraďákom, že pokiaľ budú podávať do OR po 1. 10. 2012 zápis novej spoločnosti, alebo prevod obchodného podielu vo výške hlasovacích práv nad 50 % vyššie, budú musieť v zmysle vyhlášky 291/2012 dokladať Súhlas správcu dane podľa osobitného predpisu.
Pokiaľ sa bude prevádzať menšinový obchodný podiel, bude povinnou prílohou Vyhlásenie, že nemá povinnosť podľa osobitného zákona.

Týmto sa riadia všetky podania, ktoré na súd prídu už 1. 10. 2012.

Tí, ktorí sme podávali návrhy do OR elektronicky a nestihol sa súdny poplatok vypárovať do 30. 9. a sudcu nám pridelia až 1. 10. 2012 aj toto podanie sa bude považovať za podanie po novom a teda má režim povinnosti dokladať spomínaný Súhlas správcu dane. Čiže budú odmietačky....
2 0
Economic Economic

Však si dáme všetko vedieť navzájom, každú získanú informáciu a skúsenosť... Aj ja napíšem... Mám viacero takýchto pikošiek
2 0
Economic Economic

zalobaba Pozri príspevok
...lenže vieš....potvrdenie správcu dane síce je spoplatnené, ale správca dane je povinný vystaviť ho do 3 pracovných dní....
....súhlas zrejme spoplatnený nie je (nie som si istá, príp. ma niekto opravte), ale zrejme nebude určená ani žiadna lehota v ktorej by ho mal správca dane vystaviť....
....čo už - vrece je prázdne - treba ho plniť odkiaľ sa len dá, čo sme si zvolili, to máme!
Súhlas je bezplatný. (ale verím tomu, že po čase ho zaradia medzi položky, za ktoré sa zrejme platiť bude. A lehota na vystavenie Súhlasu sú sú 3 pracovné dni od podania žiadosti.
Ak ale človek omylom požiada o Potvrdenie toto spoplatnené je.
Čiže treba dobre rozlišovať formuláciu žiadosti.
2 0
delacroix delacroix

delacroix je offline (nepripojený) delacroix

Pridávam ako som sľúbila súhlas vlastníka na užívanie nehnuteľnosti. Upravila som môj súhlas, ktorý mám ja, je to od firmy, ktorá mi prenajala administratívne priestory a pokúsila som sa to upraviť na prenájom priestorov v byte alebo dome u rodičov. Čiže tento súhlas som neprikladala na OR, takže neviem či je správne sformulovaný, takže ak má niekto výhrady, kľudne na ne upozornite. A ešte jedna rada, ak budete do zakladateľskej listiny písať sídlo spoločnosti pozrite si ako je to písané v LV, že vraj niekedy ak to nemáte presne podľa LV, OR môže odmietnuť zapísať spoločnosť. Napr. ak máte nehnuteľnosť na LV vedenú, že sa nachádza na napr. Račianska ulica 1548/11A nestačí napísať Račianska ulica 1548. Neviem isto, ale počula som, že aj pre niečo takéto neurobili zápis. Takže aj výmery parciel a všetko okolo toho presne odpísať z LV.
1 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

§ 31a
Odhad daňovej povinnosti
Na začiatok

zrušený- zákon o Správe daní a poplatkov

Z §-42, ost. 4
(4) Daňovník, ktorý vznikol počas kalendárneho roka iným spôsobom ako zlúčením, splynutím alebo rozdelením, neplatí preddavky na daň za zdaňovacie obdobie, v ktorom vznikol.
1 0
formulka formulka

formulka je offline (nepripojený) formulka

riccado Pozri príspevok
to sme tu rozoberali v septembri, moj dnesny prispevok bol reakciou na tvoje tvrdenie, ze je to jedno, ci je prvozapis, alebo zapis zmien. Ja som stale tvrdil, ze to nie je jedno, lebo lehota 90 dni od ziskania opravneni na podnikanie plati len pri vzniku spolocnosti, ty si tvrdila, ze aj pri zmenach. Evidentne tomu rozdielu nerozumies, ale hlavne je, ze to mas za 50% sudny poplatok, na to nezabudaj...
Ty máš nejaký problém s Economic ? Alebo Ťa trápi, že ako som sa tu dočítal, že už pomohol veľa ľuďom, ktorí práve tu hľadali pomoc a našli ju práve vďaka Economic. Máš málo roboty, alebo málo klientely, že takto rýpeš do ľudí ? Aj iná zábava predsa existuje, ako rýpanie a urážanie.
1 0
Economic Economic

books Pozri príspevok
Takže všetko bolo OK a už aj máme nový výpis z OR so všetkými zmenami.

Chcem sa poďakovať "Economic", keby tejto dobrej víly nebolo tak by som to tak nezvládla a hneď na prvý raz. Ešte raz ďakujem.
A ešte mám jednu otázku: Teraz poslať na DÚ nejaké oznámenie,alebo nový výpis z OR?
Ďakujem.
Ďakujem. Želám veľa šťastia v ďalších aktivitách, keď bude treba opäť pomôcť, pomôžem. Na DÚ do 15 dní ohlásiť zmeny.
1 0
Economic Economic

pistoa Pozri príspevok
Zdravim,

prosim o radu ako spravne zapisat do zakladatelskej listiny, medzi predmety podnikania, ked jeden z bodov bude - pohostinska cinnost a budem mat zodpovedneho zastupcu, kedze je to remeselna zivnost a nemam vyucny list na kuchara. Ide mi o spravnu formu zapisu. Predmety ponikania budu nasledovne:
a) Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
b) pohostinska cinnost /a teraz ako spravne poznacit zodp.zast./ - ???
c) Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
.
.
.

dakujem vopred za vsetky rady
To že na niektorý predmet predmet podnikania je ustanovený zodpovedný zástupca sa nezapisuje do spoločenskej zmluvy. Tento údaj je treba len na živnostenský úrad nahlásiť, a jeho všetky osobné údaje a jeho písomný súhlas je súčasťou Formulára - žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia. Tak isto si na neho vyžiadajú priamo na ŽÚ výpis z RT elektronicky priamo z GP.
A ešte niečo, v spoločenskej môžeš mať predmet uvedený aj taký, na ktorý ešte hneď v počiatku nemáš oprávnenie. Je možné dať ho zapísať neskôr, keď splníš zákonné podmienky. V prípade, že nemáš Ty patričné vzdelanie, postačí to urobiť formou Zodpovedného zástupcu. Tento však musí byť v pracovnom pomere v Tvojej spoločnosti v zmysle živnost. zákona.
1 0
Economic Economic

enol Pozri príspevok
Dobrý deň.
Aj ja si chcem založiť s.r.o. a preto sa chcem spýtať,či si musím vybavovať nové živnostenské listy alebo môžem použiť tie čo mám od roku 2007. Som totiž SZČO. Ďakujem
Nepleť hrušky s jablkami. SZČO je iný subjekt ako PO. Preto si na eseročku vybavíš nové ŽL. Na eseročku v žiadnom prípade nemôžeš použiť staré ŽL na SZČO.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať