Zavrieť

Porady

Spotreba alebo údržba?

Kontrolujem si účtovníctvo a tak ma napadlo, že ako je správnejšie účtovať motorový olej, náplň do ostrekovačov, nemrznucú zmes, žiarovky na auto a pod. veci, je to spotreba 501, alebo podľa mňa môže ísť aj od údržbu, veď sú to veci, ktorými sa spomaľuje opotrebenie auta nie? No okrem tých žiaroviek. Ako to účtujete?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Dávam na 501 keď kupim a vymením a na opravy, keď mi to urobia v servise aj s robotou

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Tak isto. V prípade že ide o službu vrátane materiálu tak 511 a keď ide o samostatný nákup autopotrieb tak na 501. Robím to tak aj s pneumatikami.

    dominika je offline (nepripojený) dominika

    dominika
    Keď žiarovky či nemrznúcu zmes kúpi technik a ešte nevie do ktorého auta to pôjde, tak na 501.
    Ak to kúpi vodič priamo do konkrétneho auta, dávam na 511 analytiky podľa áut.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Pripájam sa k názoru pokiaľ si to vymení firma sama účet 501, ak mi výmenu vykoná iná firma, tak účet 511.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.