Zavrieť

Porady

Aký účtovný softvér pre SZČO??

Dobrý deň prajem, chcel by som sa spýtať, ako účtovný softvér, by ste mi odporúčali pre SZČO odvetvie podnikania Pohostinstvo (ľudovo povedané "Krčma")..a taktiež aké účtovníctvo: jednoduché alebo podvojné....ja som myslel na Money S3 a podvojné účtovníctvo....ale nie som si istý, či je to správny výber. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanley666 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, chcel by som sa spýtať, ako účtovný softvér, by ste mi odporúčali pre SZČO odvetvie podnikania Pohostinstvo (ľudovo povedané "Krčma")..a taktiež aké účtovníctvo: jednoduché alebo podvojné....ja som myslel na Money S3 a podvojné účtovníctvo....ale nie som si istý, či je to správny výber. Ďakujem
    Pre pohostinstvo stačí - pokiaľ SZČO nie je zapísaná v obchodnom registri - jednoduché účtovníctvo.
    Čo sa týka vhodného SW, každý radí to, s čím robí a má skúsenosti. Ja robí JU na softe ALFA, môžeš vyskúšať bezplatnú demoverziu na www.kros.sk.

    ------
    Veronika

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    stanley666 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, chcel by som sa spýtať, ako účtovný softvér, by ste mi odporúčali pre SZČO odvetvie podnikania Pohostinstvo (ľudovo povedané "Krčma")..a taktiež aké účtovníctvo: jednoduché alebo podvojné....ja som myslel na Money S3 a podvojné účtovníctvo....ale nie som si istý, či je to správny výber. Ďakujem
    Pre SZČO jednoznačne jednoduché, nie že by bolo jednoduchšie, ale ľahšie zvládnuteľné.

    stanley666 je offline (nepripojený) stanley666

    normálny mladý chlapec, čo musí začať robiť účtovníctvo svojej mamke... ...viac stanley666
    no presne v tom je problém...učil som sa, maturoval a ako tak v praxi ovládam podvojné učtovníctvo, keď som tak nad tým uvažoval, tak mi bolo jasné, že pre taký malý podnik je najlepšie JÚ...ale mam obavu, že sa ho naučím...xixi..asi to bude musieť moja maminka hodiť na niekoho iného...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanley666 Pozri príspevok
    no presne v tom je problém...učil som sa, maturoval a ako tak v praxi ovládam podvojné učtovníctvo, keď som tak nad tým uvažoval, tak mi bolo jasné, že pre taký malý podnik je najlepšie JÚ...ale mam obavu, že sa ho naučím...xixi..asi to bude musieť moja maminka hodiť na niekoho iného...
    Pokiaľ máš základy podvojného, jednoduché zvládneš, príp. si doplň vedomosti nejakým kurzom. Daňové zákony platia pre obidve účtovníctva, treba ich študovať stále
    Skús si stiahnuť tú demo verziu, dá sa k nej kúpiť manuál, myslím, že je aj priamo v programe.
    Na príp. nejasnosti je tu PORADA

    -------
    Veronika

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    JÚ nie je jednoduché... má viacero úskalí, najmä ak prevýšiš obrat (perspektívne je možné, že na to bude stačiť 1,2 mil.Sk za rok miesto doterajších 1,5) a staneš sa platiteľom DPH.
    V budúcnosti pri prechode na s.r.o. vyvstane další problém - všimni si kolko je tu príspevkov a dotazov tohto druhu.
    ================
    Ja každému odporúčam viesť podvojné účtovníctvo - osobitne v takom prípade ako máš ty, kde je väčšinou cash, nie pohľadávky.
    a tiež, že máš v PU jasnejšie a teda aj prípadnú prácu externej účtovníčky si vieš skontrolovať.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    stanley666 Pozri príspevok
    no presne v tom je problém...učil som sa, maturoval a ako tak v praxi ovládam podvojné učtovníctvo, keď som tak nad tým uvažoval, tak mi bolo jasné, že pre taký malý podnik je najlepšie JÚ...ale mam obavu, že sa ho naučím...xixi..asi to bude musieť moja maminka hodiť na niekoho iného...
    ČO by si to nezvládol. V konečnom dôsledku je jednoduché taký odvar podvojného, akurát nepoužívaš čísla účtov. Napr. zápis 211/261 v jednoduchom zaúčtuješ: prírastok hotovosti - stĺpec pokladňa príjem, súvsťažný zápis je priebežné položky výdaj (akoby D), nákup materiálu: pokladňa výdaj a nákup materiálu. VŽDY použiješ akoby 2 účty!

    stanley666 je offline (nepripojený) stanley666

    normálny mladý chlapec, čo musí začať robiť účtovníctvo svojej mamke... ...viac stanley666
    no to s tou PORADOU..je užasná vec...demoverziu už sťahujem....s podvojným som nemal nikdy problém..aj keď som ho ešte v praxi nikdy neaplikoval...ok..tak idem študovať a nastaviť tu Alfu

    stanley666 je offline (nepripojený) stanley666

    normálny mladý chlapec, čo musí začať robiť účtovníctvo svojej mamke... ...viac stanley666
    no asi koniec koncov predsa ostanem pri PU...nakolko si neviem predstavit učtovanie bez čísel a mojich milovaných predkontácii...preboha..veď som maturoval z účta na 1 so stratou jedneho boda...tak asi by som fakt nemal robiť to JÚ...

    stanley666 je offline (nepripojený) stanley666

    normálny mladý chlapec, čo musí začať robiť účtovníctvo svojej mamke... ...viac stanley666
    po prečítaní príspevku od Rozalky v tom mám už úplen jasno...žiadne JÚ nebude...šak to čistý chaos pre človeka, čo viem PÚ....a aj tak sa raz bude musieť prejsť len a PÚ...sa mi raz také niečo dostalo do uší...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    stanley666 Pozri príspevok
    po prečítaní príspevku od Rozalky v tom mám už úplen jasno...žiadne JÚ nebude...šak to čistý chaos pre človeka, čo viem PÚ....a aj tak sa raz bude musieť prejsť len a PÚ...sa mi raz také niečo dostalo do uší...
    U fyzickej osoby zatial žiadny povinný prechod na PU nehrozí - ale u našich poslancov človek nikdy nevie. Po dosiahnutí obratu 1,5 mil. SK sa firma stane povinným platiteľom DPH. Ak neuvažujete v budúcnosti so založením sro - moja vlastná skúsenosť - v "krčme" zatiaľ stačí JU, aj keď sú ti šibeničky zo školy milšie. /A to neberiem do úvahy porovnanie ceny za SW JU a PU, pracnosť ročnej účtovnej závierky a DP .../

    -------
    Veronika
    Naposledy upravil veronikasad : 28.10.07 at 12:49

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SW na PU sú aj pomerne lacné, ak to robí človek vo vlastnej réžii a ešte to aj ovláda.... RUZ a DPPO nie je také pracné ako sa zdá nezainteresovanému.
    Práve pre platiteľov DPH je PU úžasné.
    a prechod na PU som nemala na mysli povinné, ale dobrovoľné - ked SZČO pochopí, že cez s.r.o. bude cashovo vychádzať lepšie.
    Naposledy upravil KEJKA : 28.10.07 at 14:58

    stanley666 je offline (nepripojený) stanley666

    normálny mladý chlapec, čo musí začať robiť účtovníctvo svojej mamke... ...viac stanley666
    no takze moja szčo sa sro nikdy nestane...takisto ako sa nestane ani platcom DPH, lebo obrat 1,5 mil nehrozí....cize ostanem pri PU o cenu za soft nejde...je to vlastne náklad...cim viac nákladov, tým nizsí hospodársky výsledok, tým nižšie dane..krasna matematika.....

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    stanley666 Pozri príspevok
    no takze moja szčo sa sro nikdy nestane...takisto ako sa nestane ani platcom DPH, lebo obrat 1,5 mil nehrozí....cize ostanem pri PU o cenu za soft nejde...je to vlastne náklad...cim viac nákladov, tým nizsí hospodársky výsledok, tým nižšie dane..krasna matematika.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.