Zavrieť

Porady

Bonusy a ich evidencia v JU

Kontrolujem jednoduché účtovníctvo za roky 2001-2004. Na došlých faktúrach od jednej firmy je uvedený "Bonus za úhradu v hotovosti", do ktorej kolónky v peňažnom denníku patrí?
Príklad:
Materiál 1.306,- Sk bez DPH , DPH 300,40 Sk
Bonus za úhradu v hotovosti -48,20 Sk (kam s tým?)
Suma k úhrade: 1.558,20 Sk

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Chceš dať do peň.den. faktúru alebo úhradu tej faktúry?
    Faktúra ide len do knihy došlých faktúr. Úhrada sa vykoná cez výdaj.pokl.doklad, ktorý pôjde do kolónky peň.den.:
    1) pokladňa výdaj 1.558,20
    2) výdaje celkom + výdaje za materiál 1.306-48,20=1.257,80
    3) DPH na vstupe 300,40.
    Ostane Ti neuhradená fa vo výške 48,20, ktorú int.dokladom uhradíš bez toho aby ti to išlo do nejakej kolónky.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Prečo by mi mala ostať neuhradná faktúra vo výške 48,20 Sk? Veď tých 48,20 je už zahrnuté v koncovej čiastke k úhrade 1.558,20 Sk. Išlo mi len o to, či tú hodnotu materiálu ponížim o tých 48,20 alebo to pôjde do inej kolónky.

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Myslela som, že ak príjmeš fa vo výške 1.306+300,40 a tak ju zaeviduješ. A potom pri úhrade budeš mať bonus na pokl.doklade.
    Ale ak máš hneď fa s bonusom (čo som si nevšimla na 1x), tak materiál ponížiš o 48,20 ako si napísala.

    strapkova je offline (nepripojený) strapkova

    strapkova
    jessica
    Myslela som, že ak príjmeš fa vo výške 1.306+300,40 a tak ju zaeviduješ. A potom pri úhrade budeš mať bonus na pokl.doklade.
    Ale ak máš hneď fa s bonusom (čo som si nevšimla na 1x), tak materiál ponížiš o 48,20 ako si napísala.
    Ahojte, no vcelku tomu nerozumiem prečo potom ten bonus - predpokladám že to je zľava zaplatila?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    TO "STRAPKOVA", o tú čiastku bonusu bola ponížená celková hodnota faktúry a až tak to bolo uhradené.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    nemalo by to patriť do kolonky "prevádzková réžia", nakoľko ide o ostatné finančné operácie?

    Veď na materiál nedostala zľavu , či áno?. Ak áno, potom by na základe poníženého základu DPH malo byť ponížené aj samotné DPH, nie?

    Bonusy a ich evidencia v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.