Zavrieť

Porady

Reklamacia žiarovky

Rád by som vedel ako je to pri reklamácii žiarovky,akú záručnú dobu vlastne žiarovka má?Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
martin80 Pozri príspevok
Rád by som vedel ako je to pri reklamácii žiarovky,akú záručnú dobu vlastne žiarovka má?Ďakujem.
Záručná doba je ako u každého spotrebného tovaru - 2 roky. To ale neznamená, že keď sa ti vypáli, môžeš vypálenie úspešne reklamovať. Žiarovky a žiarivky majú životnosť stanovenú na hodiny (10.000 a pod.). Ak sa ti vypáli skôr, môžeš skúsiť reklamovať, možno ti ju niekde vymenia.

Skôr by som uznal ako reklamáciu napr. deformované sklo od výroby, zlý závit, chýbajúce vlákno a pod. Prípadne, keby bola v skle evidentná diera od výroby a preto by sa vlákno pri prvom použití prepálilo.
Naposledy upravil Chobot : 29.10.07 at 09:41

Jara je offline (nepripojený) Jara

Jara
Žiarivku som menila v Baumaxe. Asi po roku skončila a dali mi hned novu bez problemov.

martin80 je offline (nepripojený) martin80

martin80
Tak teraz by už možno problém bol.Pracujem totiž v baumaxe a pred nedávnom nám prišiel e-mail od firmy Philips že podľa občianskeho zákonníka sa na žiarovky nevsťahuje 2 roky záruka,ale je tam nejaký prepočet podľa životnosti žiarovky.Samozrejme myslím vypálenie žiarovky.Ten e-mail som nevidel(stratil sa) a preto som chcel vedieť čo je na tom pravda.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
martin80 Pozri príspevok
Tak teraz by už možno problém bol.Pracujem totiž v baumaxe a pred nedávnom nám prišiel e-mail od firmy Philips že podľa občianskeho zákonníka sa na žiarovky nevsťahuje 2 roky záruka,ale je tam nejaký prepočet podľa životnosti žiarovky.Samozrejme myslím vypálenie žiarovky.Ten e-mail som nevidel(stratil sa) a preto som chcel vedieť čo je na tom pravda.
Toto mám najradšej , keď niekto niečo vyhlási a nezdôvodní to, a je na druhej strane, aby to tvrdenie vyvrátila (teraz tým nemyslím teba martin80, ale tých ľudí z Philips).

Síce som nevidel ten e-mail, ale predpokladám že svoje tvrdenie tam riadne nezdôvodnili. Lebo o záručnej dobe pri predaji tovaru v obchode pojednáva Obč. zákonník v § 620 a nevidím tam nič, čo by podporovalo tvrdenie Philipsu.


"(1) Záručná doba je 24 mesiacov. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.

(2) Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov.

(3) Pri veciach, ktoré sú určené na to, aby sa užívali po dlhšiu dobu, ustanovujú osobitné predpisy záručnú dobu dlhšiu ako 24 mesiacov. Záručná doba presahujúca 24 mesiacov sa môže týkať i len niektorej súčiastky veci.

(4) Na žiadosť kupujúceho je predávajúci povinný poskytnúť záruku písomnou formou (záručný list). Ak to povaha veci umožňuje, postačí namiesto záručného listu vydať doklad o kúpe.

(5) Vyhlásením v záručnom liste vydanom kupujúcemu alebo v reklame môže predávajúci poskytnúť záruku presahujúcu rozsah záruky ustanovenej v tomto zákone. V záručnom liste určí predávajúci podmienky a rozsah tejto záruky."

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.