Zavrieť

Porady

HLÁSENIE ??? prosím pomoc!!!!

V OLYMPE -
Prosím ľudkovia, neviem ako dokopať hlásenie k tomu aby som mala správna stav voči DÚ - poradíte mi?

už som dala bonusy správne, ale neukazuje sa mi nič v riadkoch 4 nevrátený preplatok za rok 2003, neviem ho tam dostať ako na to ? prosím poradíte niekto??? som z toho na nervy! dííík!!
Naposledy upravil sway : 28.02.05 at 11:55 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    babenko1
    čo tak zavolať do krosu ? :-)
    ale šak som myslela že je nás tu viac...., no nič asi to tak spravím..., ahojko...

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    neviem, ked si si dala generovať výpisy, objavilo sa ti tam aj zohľadnenie toho preplatku? teda či si neuhradila viac, ako si mala? ak to tam nebolo, nemá to ako načítať ten program...aspoň si myslím...

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    sway
    V OLYMPE -
    Prosím ľudkovia, neviem ako dokopať hlásenie k tomu aby som mala správna stav voči DÚ - poradíte mi?

    už som dala bonusy správne, ale neukazuje sa mi nič v riadkoch 4 nevrátený preplatok za rok 2003, neviem ho tam dostať ako na to ? prosím poradíte niekto??? som z toho na nervy! dííík!!
    Sway tvoja otázka je veľmi široká. Takže v prvom rade si skontroluj, či aj v prehľadoch za jednotlivé 1/4 roky máš vyplnené riadky 4. Pretože v každom mesiaci si môžem daňový bonus ponížiť len do výšky preddavkov. Takže aj v Hlásení bonus je nasčítaný iba zo 1/4 ročných prehľadov. Všetko navyše som si požiadala prevdepodobne od DU a teda budú figurovať v riadku D.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Kimáková
    Sway tvoja otázka je veľmi široká. Takže v prvom rade si skontroluj, či aj v prehľadoch za jednotlivé 1/4 roky máš vyplnené riadky 4. Pretože v každom mesiaci si môžem daňový bonus ponížiť len do výšky preddavkov. Takže aj v Hlásení bonus je nasčítaný iba zo 1/4 ročných prehľadov. Všetko navyše som si požiadala prevdepodobne od DU a teda budú figurovať v riadku D.
    ...normálne ma chytá zúfalstvo... jednoducho to mám asi takto:

    z roku 2003 mi ostalo 2620,- Sk ako ročné zúčtovanie za rok 2003.
    v 1/2004 som to vo výplate vyplatila, ale DÚ mi nič nevrátil, nič som nežiadala s tým, že si budem postupne z toho odrátavať dane jednotlivých mesiacov.
    Problém mi nastal v tom, že mám daň,bonus 800,- mesačne, ale daň vychádzala len 66,-,249,-... malé sumy.
    tak nech to zhrniem - vychádza mi že mi má DÚ vrátiť, ale neviem to do výkazu nijako napasovať, nakoľko, keď generujem PP, tak mi jednoducho na DÚ prevodný nespraví, lebo si mám odrátavať - ale ja vidím, že Sw si to eviduje a mám to OK na mesačných rekapituláciách zrazenej dane, ale neviem to dostať do výkazu... kadiaľ?? - už som prečítala celú knižku, v Krose už nikoho nenájdem - musela som medzitým vybehnúť... som grogy....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ...sa tu pozhováram sama so sebou...
    idem na to inak:

    K 31.12.2004 mám sumu nevyžiadaných daňových bonusov, tak tú si vyžiadam a hotovo.
    Potom mám sumu 356,- Sk čo mi ostala k dobru na Dú ešte z roč.vyúčtovania za rok 2003 - postupne som z nej odrátavala. Nechám si ju tam i do roku 2005 a hotovo - budem si z nej odkrajovať až na nulu...
    z toho mi vyplýva, že v II.časti hlásenia nemôžem mať preplatok (som ho tam stále chcela mať - ale išlo o bonusy a nevysporiadané RZúčtovanie 2003) ale jednoducho tam nemám žiadne sumy, nakoľko som nemala povinnosť odvodov - som si odkrajovala z ročného zúčt. za rok 2003.

    je to tak dobre?? - dík ak sa to niekomu chcelo čítať....

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    sway, ja som v OLYMPE nováčik, ale na Tvoj podnet som sa pozrela do ročného prehľadu, ktorý ešte tiež nemám a pozrela som aj do 1/4 ročných hlásení a tam mám v riadku C suma bonusu vyplatená z prostriekov zamestnávateľa sumu, ale v riadku D tiež nemám nič. To je asi zle, však? Asi si tiež idem prečítať príručku.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    sway
    ...sa tu pozhováram sama so sebou...
    idem na to inak:

    K 31.12.2004 mám sumu nevyžiadaných daňových bonusov, tak tú si vyžiadam a hotovo.
    Potom mám sumu 356,- Sk čo mi ostala k dobru na Dú ešte z roč.vyúčtovania za rok 2003 - postupne som z nej odrátavala. Nechám si ju tam i do roku 2005 a hotovo - budem si z nej odkrajovať až na nulu...
    z toho mi vyplýva, že v II.časti hlásenia nemôžem mať preplatok (som ho tam stále chcela mať - ale išlo o bonusy a nevysporiadané RZúčtovanie 2003) ale jednoducho tam nemám žiadne sumy, nakoľko som nemala povinnosť odvodov - som si odkrajovala z ročného zúčt. za rok 2003.

    je to tak dobre?? - dík ak sa to niekomu chcelo čítať....
    sway, ja mám v riadku C aj D rovnakú sumu presne po 4.041,- Sk to čo vyplatil zamestnávatel zamestnancovi a potom DU nám to vrátil na základe žiadosti.
    A ešte jedna vec. Skús vymazať všetky prevodné príkazy v mzdách /január až december 2004/ a nahraj ich tam znovu. Mal som niečo podobné a týmto
    krokom sa to spravilo. Možno to bude aj Teba.
    Pekný večer a pevné nervy želám...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    už som asi na to prišla, to si musím každý mesiac nechať vygenerovať aj PP na poukázanie daňového bonusu a potom to už budem mať aj v riadu D. Takže hurá nato, prerobiť 1/4 ročný prehľad. Dík za upozornenie a tiež som sa porozprávala sama so sebou.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    slnko
    už som asi na to prišla, to si musím každý mesiac nechať vygenerovať aj PP na poukázanie daňového bonusu a potom to už budem mať aj v riadu D. Takže hurá nato, prerobiť 1/4 ročný prehľad. Dík za upozornenie a tiež som sa porozprávala sama so sebou.
    Tie prevodné príkazy tam občas "zazmetkujú" a je potom problém.
    Pekný večer...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    slnko
    už som asi na to prišla, to si musím každý mesiac nechať vygenerovať aj PP na poukázanie daňového bonusu a potom to už budem mať aj v riadu D. Takže hurá nato, prerobiť 1/4 ročný prehľad. Dík za upozornenie a tiež som sa porozprávala sama so sebou.
    len pozor!!! - VYGENERUJ SI LEN TIE ktoré Ti skutočne na základe žiadosti vrátili, alebo si si ich už odrátala...


    prevodné som vygenerovala znova - zmena žiadna, len mi ide o to či je fakt nevrátený bonus od DÚ je vlastne nedoplatok - asi nie tak to bude OK... - ak sa im to na DÚ páčiť nebude, nech ma upozornia a ja to prerobím.., aj tak ma zo stálo 1 vzácny deň...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    sway
    len pozor!!! - VYGENERUJ SI LEN TIE ktoré Ti skutočne na základe žiadosti vrátili, alebo si si ich už odrátala...


    prevodné som vygenerovala znova - zmena žiadna, len mi ide o to či je fakt nevrátený bonus od DÚ je vlastne nedoplatok - asi nie tak to bude OK... - ak sa im to na DÚ páčiť nebude, nech ma upozornia a ja to prerobím.., aj tak ma zo stálo 1 vzácny deň...
    podľa mňa to nie je nedoplatok, ja myslím, že to máš dobre

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Ešte jedna prozbička - TERMÍN???? - je do 31.3.2005 podať hlásenie za rok 2004? v akom to máme § ? - dík - robím milión vecí odrazu.....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    lenkak
    Do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, čiže do 31.03.05.
    to je hrúza !!!! - moc dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.