Zavrieť

Porady

Slaná palacinka

Aké plnky používate do slanej palacinky? Chcela by som spraviť palacinku, naplniť ju plnkou ?, obaliť v trojobale a vysmažiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    anmary Pozri príspevok
    Aké plnky používate do slanej palacinky? Chcela by som spraviť palacinku, naplniť ju plnkou ?, obaliť v trojobale a vysmažiť.
    napríklad syrovo-šunkovú plnku, syrovo-cesnakovú, bryndzovú, syrovo-nivovú, zeleninovú,šampionovú........ myslím že tu sa fantázii medze nekladú

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    No fantázia by bola, len neviem aký pomer a akú by to malo mať konzistenciu. Neviem čo to smažením spôsobí. Napíš aspoň jednu a potom skúsim obmeny.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    anmary Pozri príspevok
    No fantázia by bola, len neviem aký pomer a akú by to malo mať konzistenciu. Neviem čo to smažením spôsobí. Napíš aspoň jednu a potom skúsim obmeny.

    Ja by som to možno ani moc nesmažila. Len by som proste dala nejakú slanú plnku. Ešte som nerobila takéto vyprážané ale asi by tam mala ísť skôr tuhšia konzistencia aby to nevytieklo. Takže by som asi dala nejaký nastrúhaný tvrdý syr (prípadne nakrájaný na tenšie prúžky) napríklad so salámou alebo opraženými hríbami.

    Veľmi záleží na chuti každého z nás ale v podstate každá slaná pomazánka sa dá dať ako náplň do palacinky :-)

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Toto som našla na stránke www.bryndziaren.sk

    Bryndzové palacinky
    Ingrediencie: polohrubá múka, mlieko 1/2l, vajce 2ks, olej do cesta 2 PL, bryndza 250g, pažítka 1 PL, strúčik cesnaku, soľ, petržlenová vňať 1 PL, strúhanka, olej na praženie 3 PL. Príprava: múka, mlieko, vajce a soľ zmiešame necháme 30 minút odležať. Do cesta postupne vlievame olej a ešte raz premiešame. Cesto má byť husté, ako smotana. Teflonovú panvicu dôkladne rozohrejeme a postupne na nej pražíme palacinky z pripraveného cesta. Bryndzu rozmiešame s posekanou petržlenovou vňaťou alebo pažítkou a s roztlačeným cesnakom. Plnkou natrieme palacinky a zložíme ich do tvaru obálky. Obalíme ich v rozšľahanom vajci a v strúhanke a vypražíme na oleji do červena.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ja palacinku potriem horčicou, alebo kečupom, dám plátok šunky, plátok syra, asi za lyžičku šampiňónov z konzervy, boky palacinky preložím, zrolujem do rolky a obalím v trojobale a vyprážam. Je to vynikajúce.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    špenát so smotanou a do toho nastrúhať nivu.
    Neviem, či to nie je moc besná kombinácia, ale mne to chutí...

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Ja dávam na slanú palacinku plátok asi 1/2 cm hrubý šunky na to plátok tehly a preložím ako obálku , obalím v trojobale a vypražím. Je to veľmi dobré.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Dať špenátový pretlak, zamiešať do neho rozmrazenú zeleninú zmes (napr. mexickú), preložiť, posypať strúhaným syrom a dať zapiecť.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Marta V Pozri príspevok
    Ja palacinku potriem horčicou, alebo kečupom, dám plátok šunky, plátok syra, asi za lyžičku šampiňónov z konzervy, boky palacinky preložím, zrolujem do rolky a obalím v trojobale a vyprážam. Je to vynikajúce.
    robím podobne ako Martuška,
    palacinka, na to plátok šunky, šampióny z konzervy, ktoré som predtým udusila na cibuľke, na to ešte postrúhaný syr . Zložím ako obálku, zaisím špáradlami, obalím v trojobale a vyprážam. Je to chutné so zemiakovým pyré.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Este jednu plnku pridam: platok sunky, platok udeneho syra, kusok konzervovanej spargle, zarolovat, obalit v trojobale a vyprazit. No a este ma napadlo : zomliet maso /najlepsia je hovadzina, ale moze byt aj bravcove/, na olej dat pokrajanu cibulku, oprazime do sklovita, na to maso, sprudka ho oprazime, posolime, pokorenime, vegeta, oregano, podusime a na koniec podla chuti pridame kecup/nemusi byt/. Stavu vydusime na minimum. Touto plnkou plnime palacinky, lokse, harulu, ale mozeme ju pouzit, ak nevadusime stavu aj na spagety. Dobru chut.
    Elena Navrátilová
    liduska Pozri príspevok
    Ja dávam na slanú palacinku plátok asi 1/2 cm hrubý šunky na to plátok tehly a preložím ako obálku , obalím v trojobale a vypražím. Je to veľmi dobré.
    Som ich dnes robila na obed, ale šunkovú nakrájanú a aj syru po 2 plárky a zrolovala som ich. K tomu tatarskú a hranolky. Mňamkové. Chutilo celej rodine.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Som ich dnes robila na obed, ale šunkovú nakrájanú a aj syru po 2 plárky a zrolovala som ich. K tomu tatarskú a hranolky. Mňamkové. Chutilo celej rodine.
    a nabudúce vyskúšaj aj s pridaním šanpiónov udusených na cibulke, zasa to bude iná chuť, veľmi dobré, odporúčam.
    Elena Navrátilová
    janaGT Pozri príspevok
    a nabudúce vyskúšaj aj s pridaním šanpiónov udusených na cibulke, zasa to bude iná chuť, veľmi dobré, odporúčam.
    Aj sb som pvedala, že naplniť hubovou praženicou... môže to byť super.Robila som veru aj bravčové karé plnené hubovou praženicou a boli super.
    Ja robim tak, ze: na kusku masla osmazim cibulku, pridam mrazeny spenat, cesnak, trosku smotany a struhany syr, podusim a supnem do palacinky. Mnam!

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Ja robievam podľa "vzoru" mojej svokry palacinky z kysnutého cesta, zdajú sa mi menej nasiaknuté olejom ako tie klasické (nie sú také ťažké)... len ich treba smažiť vo veľmi tenkej vrstve, inak by z toho boli maxi lievance.
    Ako náplň má u nás 1: podusené špenátové listy s cesnakom + v závere posypané strúhaným syrom
    Naposledy upravil petovsan : 06.11.07 at 21:34

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    petovsan Pozri príspevok
    Ja robievam podľa "vzoru" mojej svokry palacinky z kysnutého cesta, zdajú sa mi menej nasiaknuté olejom ako tie klasické (nie sú také ťažké)... len ich treba smažiť vo veľmi tenkej vrstve, inak by z toho boli maxi lievance.
    Ako náplň má u nás 1: podusené špenátové listy s cesnakom + v závere posypané strúhaným syrom
    palacinky z kysnutého cesta? daj o nich prosím niečo podrobnejšie...
    obyčajné kysnuté cesto? ako to potom dostaneš na panvicu? nie je z toho potom osúch? som zvedavá, ešte som sa s takým nestretla...

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Heni Pozri príspevok
    palacinky z kysnutého cesta? daj o nich prosím niečo podrobnejšie...
    obyčajné kysnuté cesto? ako to potom dostaneš na panvicu? nie je z toho potom osúch? som zvedavá, ešte som sa s takým nestretla...
    To bolo asi myslené, že cesto na lievance. To je podobné ako palacinkové, len sa pridáva droždie a necháva nakysnúť. Aspoň ja som to tak pochopila

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Heni Pozri príspevok
    palacinky z kysnutého cesta? daj o nich prosím niečo podrobnejšie...
    obyčajné kysnuté cesto? ako to potom dostaneš na panvicu? nie je z toho potom osúch? som zvedavá, ešte som sa s takým nestretla...
    Cesto spravíš klasicky ako na palacinky, musí mať takú redšiu konzistenciu, t.j. nie ako bežne kysnuté cesto a pridáš tam trochu cukru a droždia (mám lepšiu skúsenosť, ak použijem sušené droždie; cca 1 kávovú lyžičku). Potom necháš tak 20 - 30 minút kysnúť na teplom mieste a na troche oleja smažíš. Treba dávať tenkú vrstvu, inak by boli dosť hrubé.
    Naposledy upravil petovsan : 07.11.07 at 10:03

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    jaaaaaj, jasné, lievancové cesto
    už som v obraze...
    ja ked som čítala, že kysnuté, tak sa mi hned vybavilo klasické kysnuté-miesené cesto...
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.