Zavrieť

Porady

Vymožiteľnosť záložného práva

Dobrý deň poraďáci, vopred sa ospravedlňujem za zle zaradenú tému ale netuším kam ju vopchať. Chcem Vás poprosiť o pomoc. Požičala som jednej starej panej, ktorá ma brala ako rodinu na pohreb jej manžela, pomáhala som jej a požičala som jej aj hotovosť. Za nejaký čas to narástlo na celkom slušnú hotovosť a pani ma začala buzerovať a hrať na city. Jej vlatné deti sa o ňu nestarali, tak som sa zľutovala, ale toto už hraničilo s mojou trpezlivosťou. Pani vlastní byt, ktorého je výlučnou vlastníčkou. Mám od nej podpísané a overené uznanie dlhu spolu so súhlasom so zriadením záložného práva, ktoré si chcem zriadiť na tejto nehnuteľnosti. Som si vedomá, že ona nemá peniaze na vrátenie, chcem to podmieniť tým, že pri prevode na tretiu osobu, či už predajom, darovaním alebo DEDENÍM si žiadam túto čiastku vrátiť, či už z jej strany, alebo zo strany dedičov. Chcem to bezúročne, ak sa to pred prevodom. Ak to prevedú so záložným právom aj úroky. Ako si to ešte poistiť??? Nebudem mať problém s vrátením peňazí? Keby to previedla na niekoho iného, je jej nástupca povinný rešpektovať túto záložnú zmluvu, resp. jej dlh? Nechcem ju tlačiť, aby predala byt. Je stará a chorá, ale nacucli sa na ňu jehovisti a ja čakám, že za krátku dobu jej jediný majetok skončí v cudzých rukách. Pomôžte. Zabezpečovací prevod nechcem, lebo ak si prestane platiť za byt, čo jej už poradili, správca tieto jej dlhy bude žiadať odo mňa. Vopred ďakujem, že ste sa zamysleli nad tým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Ak je dobre napisana zmluva o zaloznom prave a si prva v poradi zaloznych prav, nie je problem sa dostat k pozicanym peniazom.

    matonni1 je offline (nepripojený) matonni1

    matonni1
    čo čert nechcel, kataster mi prerušil vklad záložnej zmluvy a vlastníčke poradili jej priatelia, aby dodatok nepodpísala. Išlo len o formálnu chybu a teraz sa stalo presne to čoho som sa bála. Je to vlastne len pokračovanie mojej žiadosti z 30.10.07. Ako pokračovať teraz. Môžem predčasne žiadať o vrátenie finančnej čiastky?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Obratit sa na pravnika, ktory ti pisal zmluvu, on ti urcite poradi co dalej a myslel aj na toto.
    Ak si si zmluvu pisala sama a neosetrila si takuto alternativu - tak ti treba

    Vymožiteľnosť záložného práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.