Zavrieť

Porady

Studené nohy.

Zdravím Vás,viete poradiť? Dnes ráno som sa zobudil a bola mi zima na nohy,vstal som a asi po hodine mám pocit akoby som v zime stál niekde vonku bez pohibu a začnete nohami podupávať alebo prešľapovať.Nohy mám asi ceznoc zakryté,teplota v spálni je asi taká aká má byť,neviem či je to tým,že kotolňa cez noc nekúri a v spálňa sa ochladí,toto pozorujem už druhú zimu,a vlani sa zmenil systém vykurovania,a zaviedli merače spotreby tepla.Tak neviem.Už spávam v ponožkách,nemá to súvis z neakou chorobou?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Studené nohy, křeče, bolesti, trofické změny na kůži, větší sklon k infekcím a omrzlinám - to vše mohou být příznaky nedostatečného prokrvení dolních končetin.
    Studené nohy je potřebné něčím zahřát, hlavně navečer a v zimním období. Udělejte si teplou koupel – ponořte nohy na 10 minut do teplé cca 35°C vody. Nohy rozhřeje i přidání pár kapek rozmarýnového oleje do lázně. Potom si nohy zabalte do teplých ponožek. V lékárně jsou k dostání krémy na masáže studených noh, které příjemně prohřejí. Jinak vyzkoušejte mastný krém, který do nohou vmasírujete. Nebo stačí do běžného pudru přidat lžičku jemně pomletého pepře. Potom jen nohy zasypeme. Pepř se postará o lepší prokrvení dolních končetin. Nohy potom udržujte v teple. Dále - často se pohybujte. Ideální je rychlá chůze. Nenoste těsné, tlačící boty. Vzdejte se ponožek a podkolenek se stahujícími gumičkami. Nohy udržujte v suchu. Pokud máte na nohou nějaké rány či plísně pečlivě je ošetřete. Nepřekřižujte nohy přes sebe, aby jste nestlačovali cévy v podkolení jamce. Pijte dostatečné množství tekutin. Petr

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    V rámci preventívnej lekárskej prehliadky choďte k lekárovi a o probléme povedzte. Je treba urobiť vyšetrenia - a na porade sa to nedá. Na základe výsledkov potom môžte urobiť efektívne kroky na odstránenie problému.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    V odpovedi mi píšete neprekrvenie nôh,mám 44 rokov,v práci pracujem manuálne a okrem obeda som na nohách celú pracovnú dobu.To neprekrvenie z čoho pochádza? Ja neviem,v roku 2006 v lete som dal okná vymeniť za plastové,staré netesnili,na prelome 2005/2006 bola na Horehroní riadna zima,a ráno som mal pocit,že som spal pred činžákom na lavičke,nenastali vtedy zmeny v organizme?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    fachman vo vyhľadávačí google zadajte .....Pocit studených nôh....tu sa dočítate aj možné príčiny .Skúste .

    Ale samozrejme treba ísť k doktorovi , to by malo byť prvoradé.Treba vylúčiť nejaké ochorenie .
    Naposledy upravil Zita5 : 01.11.07 at 18:48

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.