Zavrieť

Porady

pomoc-výpoveď-zdravotné problémy

Priateľ dal okamžité skončenie pracovného pomeru zo zdravotných problémov. Priniesol lekársku správu, ale na základe lekárskej správy nesúhlasia s §69. Preto mu napísali, že pokiaľ neprinesie lekársky posudok, evidujú túto žiadosť ako výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou. Že im nie je známy dôvod z lekárskej správy prečo by nemohol vykonávať prácu na ktorú bol pridelený.Lekársky posudok by mohol odovzdať, pretože by ho dostal. Myslím si však, že ho budú chcieť preradiť na iné pracovisko. Problém je ten, že má problémy s nohami a na aké iné pracovisko by ho teda mohli preradiť? V zmluve má napísané niečo ako strojník. Doktor mu povedal, že bude musieť absolvovať rôzne rehabilitácie, ktoré potrvajú aj pol roka. Má on nárok na odstupné? Asi preto mu robia problémy. Musí sa zamestnávateľ presne držať lekárskeho posudku?Môže ho preradiť aj na inú prácu? Musí s tým zamestnanec súhlasiť? Ak ho preradia, môže priniesť znova lekársky posudok ak tam už nechce pracovať? Keď požiadal o okamžité skončenie pracovného pomeru, hneď ho dali robiť na to najhoršie miesto. Preto tam nechce už pracovať, lebo by mu robili zle. Poraďte mi prosím, ako by bolo najlepšie postupovať....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    presne toto tu už rozoberáme a riešime minimálne dve. Manžela tiež písomne preradili ( zamestnávateľ - to je jeho povinnosť) a neviem, ako dokázať, že ani tá práca nie je preňho vhodná. Preradenie urobili po ukončení PN ale umožnili mu čerpať dovolenku. Dohodu o ukončení HPP zamietli z dôvodu toho preradenia. Čakáme na rozhodnutie o ID, zatiaľ ide znova na maródku.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Už som rozmýšľala aj nad tým nech sa dohodne, lebo to sú všetko zbytočné naťahovačky. Ak má nárok na odstupné nech si ho nechajú, pretože aj tak bude po preradený na maródke a nechce tam už robiť ani keď ho preradia. Dôležitejšie v tejto chvíli je zdravie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Aj dohoda - ak tam bude podpísané že je ukončenie zo zdravotných dôvodov - mu zakladá právo na odstupné. Preto zam-eľ dohodu v mojom prípade nepodpísal.
    Zostáva dať výpoveď, ak chceš úsilie o získanie odstupného vzdať, tak nech dá výpoved, počká tie dva mesiace na PN a je to.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Ak by bol na PN môže mu prísť kontrola. To by nebol problém, ale ak by mu prišla a nebol by prítomný čo mu môžu vziať?

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    A ak by sa chceli dohodnúť bez odstupného? Jednoducho spraviť dohodu o rozviazaný pracovného pomeru bez uvedenia dôvodu a je to, nie? To ale záleží na nich ako by sa zachovali. Ak má nárok na odstupné je jasné prečo to všetko robia. Nevedela som, že má nárok, preto oni vlastne robia problémy. To je neuveriteľné, čo všetko je možné v tomto štáte.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jasné, ved ide o dva mesačné platy v mojom prípade o tri, a kedže manžel ide aj do ID tak má nárok na odchodné..... jasne že klučkujú.... ale manžel bude PN, takže mu preplatia 10 dní PN, a ked bude jasné že je ID, bude mať na to papier, tak to odstupné z nich vyrazíme. Ja viem, sú to silácke reči, ale ved máme čas, kludne to posuniem, kam sa len bude dať. Raz zaplatia, aj s úrokmi.
    ...........
    k PN, jasne, že ked je PN, tak musí sedieť doma, a ak ide na kontrolu, tak si berie potvrdenie, aby prípadná kontrola nemohla nič namietať. Ak by bol neoprávnene mimo domu, tak by mohli prestať vyplácať nemocenské dávky.
    Ale manžel je fakt chorý, je rád že môže ako tak chodiť, má sám so sebou dosť starostí....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo tak denné dzravotné vychádzky v rozsahu 2-3 hodiny, ktoré sa dá uviesť aj na PN? Príde kontrola nie si doma? Bol som práve na dennej prechádzke čo mám aj podľa PN povolené.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vychádzky áno, ale tie lekár určuje v rozsahu od-do

    pomoc-výpoveď-zdravotné problémy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.