Zavrieť

Porady

Budova - vrátenie pôžičky

Chcela by som poprosiť o radu. Jediný spoločník s.r.o. poskytol spoločnosti krátkodobú pôžičku. Tá bola použitá na rozbeh spoločnosti a kúpu budovy. Firma chcela budovu použiť ako ručenie pre získanie pôžičky - na jej rekonštrukciu. Bohužial to nie je možne a banka poradila spoločníkovi, aby budovu odkupil od s.r.o. a na to mu ako fyzickej osobe rada požičia. Kedže sme platcovia DPH, predaj nepricháza do úvahy /aj ked budova bola kupena bez DPH/. Chcela by som preto vystaviť dodatok k zmluve o pôžičke - jej vrátenie formou prevodu nehnutelnosti. Je to v poriadku?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, nie je to možné....
    vymeň banku, určite nájdeš, nejakú, ktorá úver poskytne.

    asanny je offline (nepripojený) asanny

    asanny
    Ak by som mohla ešte poprosiť o radu: Aká najmenej "bolestivá" by bola možnosť tzv. "prevodu" nehnuteľnosti na fy osobu?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    týmto smerom neuvažuj.... ak ti mám poradiť. Inak potom neverím, že ide iba o ten úver a rekonštrukciu.

    asanny je offline (nepripojený) asanny

    asanny
    Bohužial ide, ale na žiadosť spoločníka mám porozmýšľať ako dalej. Nechce meniť banku, aj ked si osobne myslim, že mu nič iné neostane. Pekný večer

    Budova - vrátenie pôžičky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.