Zavrieť

Porady

Koláče

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Pridávam Vám veľa dobrých sladkých receptov
Usporiadat
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

Nemám formu na pečenie torty, a keď to robím v mise z jenského skla tak to nemôžem dostať von.
Môj problém vyriešim len kúpením formy ?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

AGRO
Nemám formu na pečenie torty, a keď to robím v mise z jenského skla tak to nemôžem dostať von.
Môj problém vyriešim len kúpením formy ?
Takéto nepečené sladkosti môžeš robiť aj do pohárov (vyzerá to veľmi dobre vo vysokých sklených pohároch). Napríklad dezert z ochutenej pochúťkovej smotany a piškótov, farebne odlíšená smotana (pridáš aj kakao, jahodové granko a pod.), ovocie, piškóty a navrch pred servírovaním šľahačka... Mňam
S pečenými tortami je to už horšie. Tam treba zainvestovať do formy.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dievčence,ja by som sa chcela poinformovať ohľadne výrobkov TUPPERWARE.Ide o rôzne nádobky na potraviny.Jedná sa mi hlavne o nádobu na chlieb.Ja uskladňujem chlieb v chlebníku z umelej hmoty.Nie som s tým veľmi spokojná,lebo si myslím, že sa tam tvori vlhko a chlieb môže plesnivieť.Medzi výrobkami TUPPERWARE, je myslím aj nádoba na chlieb,máte ju niekto? A tá podložka na vaľkanie cesta nie je malá?Tuším o tom písala ZITA 4.Ak máte niekto s týmito výrobkami skúsenosti napíšte prosím .Ďakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

vema
Dievčence,ja by som sa chcela poinformovať ohľadne výrobkov TUPPERWARE.Ide o rôzne nádobky na potraviny.Jedná sa mi hlavne o nádobu na chlieb.Ja uskladňujem chlieb v chlebníku z umelej hmoty.Nie som s tým veľmi spokojná,lebo si myslím, že sa tam tvori vlhko a chlieb môže plesnivieť.Medzi výrobkami TUPPERWARE, je myslím aj nádoba na chlieb,máte ju niekto? A tá podložka na vaľkanie cesta nie je malá?Tuším o tom písala ZITA 4.Ak máte niekto s týmito výrobkami skúsenosti napíšte prosím .Ďakujem
Ja mám veľa výrobkov Tupperware a som s nimi veľmi spokojná. Nádoba na chlieb je skvelá, ale jej musíš nájsť správne miesto (nesmie byť blízko vykurovacieho telesa a treba ju umiestniť tak, aby na ňu nesvietilo slnko). Netvrdím, že mi tam chlieb nikdy nesplesnivel (keď tam bol príliš dlho), ale pri správnej údržbe je naozaj dobrá. Podložka na vaľkanie cesta je väčšia, ako som predtým mala drevenú. Mne vyhovuje.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ďakujem za info,musím sa po niečom takom obzrieť.
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Milí poraďáci, pridávam aj ja niečo zo svojej zbierky receptov:
Višňový zákusok.
Piškóta: 6 vajec, 30 dkg kryš. cukru, 25 dkg výb. múky, 5 dkg hl. múky, 1 vanilka, 1 prášok do peč., 1,5 dl vody, 1,5 dl oleja - upečiem na vymastenom a vysypanom plechu
Krém: 7 dcl pohár višní zlejem, višne pomixujem, šťavu dolejem do 7 dl,/trochu si odlejem na zamiešanie prášku/, pridám 6 hrstí kryš. cukru a dám variť. Vo zvyšku šťavy zamiešam 3 jahodové pudingy v prášku a do vriacej šťavy vmiešam. Do horúceho krému zamiešam 1/2 Palmarínu, do vychladnutého ešte 1/2 masla. /Ak treba, ešte pridám maslo/. Vmiešam vymixované višne, natriem na piškótu, na vrch natriem 2 šľahačky v prášku urobené podľa návodu.
Zákusok s tvarohovými kôpkami.
2 kyslé smotany, 2 vajcia, 20 dkg práš. cukru vymiešam. Pridám 1,5 dl oleja, 36 dkg výb. múky, 2 PL kakaa, 2 ČL sódy bic. a dám na vymastený a vysypaný plech. Do toho vkladám lyžicou kôpky krému: 1 tvaroh /kocka/, 1 vajce, 1 vanilka, 3 PL kryš. cukru a šup do rúry.
Ovocný koláč so želé.
20 dkg práš. cukru, 4 vajcia, 20 dkg hl. múky, 1 prášok do pečiva, 1 dl oleja, 1 dl vody - urobím piškótu a upečiem na vymastenom a vysypanom plechu. Na vychladnutú piškótu uložím marhule z dvoch pohárov /7dl/. Šťavu z kompótu dolejem do 7 dl vodou, /odlejem trochu na rozmiešanie prášku/,pridám 3 PL cukru a dám variť. Vo zvyšku šťavy rozmiešam 1 až 1,5 Zlatého klasu /ja dávam 1 a štvrť/ a do vriacej šťavy zamiešam. Horúce vylejem na marhule.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nejaké recepty pripájam aj ja....
Naposledy upravil DanielaSL : 17.11.06 at 13:16
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Milí poraďáci,
hľadám ochotného človeka, ktorému vopred ďakujem za preloženie nasledujúceho receptu z maďarčiny. Dúfam, že je to ten správny, čo som si uložila ešte v lete min. roku. Piekla ho teta Ilcsi na TV Paprika. Mal by to byť jednoduchý koláč našich babičiek z kukuričnej múky.

TV Paprika / Receptek / Ízes hagyományok / Kukorica prósza
Kukorica prósza
2 dkg élesztőt 1 dl langyos, cukros tejben felfuttatunk. Egy tálban 10 dkg sertészsírt habosra keverünk 10 dkg porcukorral, 2 egész tojással. Hozzáadunk 60 dkg kukoricalisztet, az élesztőt, 2 dl tejfölt, 1 kiskanál sót. Jól kikeverjük és még kb. 3 dl tejet adunk hozzá. Zsírral kikent tepsibe borítjuk, elterítjük és kanállal szilvalekvár halmokat teszünk a tetejére. Annál finomabb, minél gazdagabban megszórjuk lekvárral. Finomabb lesz a tészta, ha hideg sütőbe tesszük, mert akkor ahogy melegszik, úgy hozza fel a tésztát. Kb. fél óra alatt megsül. Ha kicsit hűlt kockákra vágjuk, a tetejét megszórjuk porcukorral.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Chutná tradícia
zajtra zbytok, ale polka už je preložená.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

korela
2 dkg élesztőt 1 dl langyos, cukros tejben felfuttatunk. Egy tálban 10 dkg sertészsírt habosra keverünk 10 dkg porcukorral, 2 egész tojással. Hozzáadunk 60 dkg kukoricalisztet, az élesztőt, 2 dl tejfölt, 1 kiskanál sót. Jól kikeverjük és még kb. 3 dl tejet adunk hozzá. Zsírral kikent tepsibe borítjuk, elterítjük és kanállal szilvalekvár halmokat teszünk a tetejére. Annál finomabb, minél gazdagabban megszórjuk lekvárral. Finomabb lesz a tészta, ha hideg sütőbe tesszük, mert akkor ahogy melegszik, úgy hozza fel a tésztát. Kb. fél óra alatt megsül. Ha kicsit hűlt kockákra vágjuk, a tetejét megszórjuk porcukorral.
2 dkg droždia necháme podkysnúť v 1 dl vlažného pocukrovaného mlieka.
v jednej mise vymiešame do penista 10 dkg bravčovej masti s 10 dkg práškového cukru, 2 celými vajciami. Pridáme 60 dkg kukuričnej múky, kvások, 2 dl smotany, 1 lyžičku soli. Vymiešame a ridáme ešte asi 3 dl mlieka. Vylejeme do vymasteného pekáča, zarovnáme a poukladáme naň lyžicou kopčeky slivkového lekváru. Čím viac lekváru dáme, tým je to chutnejšie.
Cesto bude jemnejšie, keď ho vložíme do studenej rúry, pretože sa vtedy pomaly ohrieva a dvíha cesto. Asi za pol hodiny bude upečené. Po miernom vychladení pokrájame na kocky a posypeme práškovým cukrom.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita4
Ja mám veľa výrobkov Tupperware a som s nimi veľmi spokojná. Nádoba na chlieb je skvelá, ale jej musíš nájsť správne miesto (nesmie byť blízko vykurovacieho telesa a treba ju umiestniť tak, aby na ňu nesvietilo slnko). Netvrdím, že mi tam chlieb nikdy nesplesnivel (keď tam bol príliš dlho), ale pri správnej údržbe je naozaj dobrá. Podložka na vaľkanie cesta je väčšia, ako som predtým mala drevenú. Mne vyhovuje.
Zita4, ja mám tiež viac výrobkov Tupperware, chcem sa ťa spýtať, ak máš kúzelníčku ( na zdobenie namiesto zdobiaceho vrecka) či sa ti s ňou dobre robí. Mne sa nepodareno vytláča krém, neviem, či je to zvyk zdobenia
s vreckom, ale nikdy nedokážem vyzdobiť koláče, torty alebo výrobky zo studenej kuchyne tak ako s tým mojim klasickým pláteným vreckom. Nevieš poradiť nejaký dobrý fígeľ, aby som ju viac využívala? Idem robiť Parížske rožteky a tam by sa využila.
Ďakujem.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Vlasti, priznám sa, že kúzelníčku som mala, ale darovala som ju. Kúpila som si sáčok tiež z Tupperware, s tým sa mi lepšie robí. Takisto sa dá meniť násadka spredu ako na kúzelníčke a ľahšie mi z toho ide von krém.
Kúzelníčka mi doničila prsty, ako som do nej tlačila (mala som aj dosť hustý krém) a viackrát som ju neskúšala. Podľa mňa je dobrá na ľahučké krémiky a na šľahačku.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita4
Vlasti, priznám sa, že kúzelníčku som mala, ale darovala som ju. Kúpila som si sáčok tiež z Tupperware, s tým sa mi lepšie robí. Takisto sa dá meniť násadka spredu ako na kúzelníčke a ľahšie mi z toho ide von krém.
Kúzelníčka mi doničila prsty, ako som do nej tlačila (mala som aj dosť hustý krém) a viackrát som ju neskúšala. Podľa mňa je dobrá na ľahučké krémiky a na šľahačku.
Škoda!!! Tiež na ňu hundrem, tiež som mala doblížené ruky!
A už nemám spojenie na tú pani, čo som od nej kupovala tieto výrobky, tiež by som rada vrecko, lebo pri mojom pečení by sa mi zišlo!
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Vlasti, myslím že to vrecko nie je normálne v ponuke, len keď sú nejaké akcie. Sledovať akcie môžeš na www.tupperware.sk - aktuálne - v ponukách pre hostiteľky a hostí. Ak chceš kontakt, viem ti ho zabezpečiť. Kamarátka predáva Tupperware, určte by vedela zistiť, kto sa tým zaoberá v Žiline. Pekný večer. Ozvi sa, ak ti viem pomôcť, urobím to veľmi rada.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita4
Vlasti, myslím že to vrecko nie je normálne v ponuke, len keď sú nejaké akcie. Sledovať akcie môžeš na www.tupperware.sk - aktuálne - v ponukách pre hostiteľky a hostí. Ak chceš kontakt, viem ti ho zabezpečiť. Kamarátka predáva Tupperware, určte by vedela zistiť, kto sa tým zaoberá v Žiline. Pekný večer. Ozvi sa, ak ti viem pomôcť, urobím to veľmi rada.
Zitka ďakujem za ochotu, bola by som rada, ale len túto jednu pomôcku zohnať. V mojom veku už mám dostatok ostatných domácich pomocníkov.
0 0
magdush magdush

magdush je offline (nepripojený) magdush

ajacik]Pridávam Vám veľa dobrých sladkých receptov

Alenka,práve som si dočítala siahodlhý výber koláčikov od Teba.

Sú to také staré, poctivé recepty. Autorka nie je náhodou od
Veľkého Krtíša? Názvy niektorých - Strhárske, Plachtinské od Kvietikov
mi pripomínajú môj rodný kraj.
Vytlačila som si z nich niektoré a určite na Veľkú noc z nich niečo napečiem.

Krásne sviatky jari
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
ondrejvla
Zita4, ja mám tiež viac výrobkov Tupperware, chcem sa ťa spýtať, ak máš kúzelníčku ( na zdobenie namiesto zdobiaceho vrecka) či sa ti s ňou dobre robí. Mne sa nepodareno vytláča krém, neviem, či je to zvyk zdobenia
s vreckom, ale nikdy nedokážem vyzdobiť koláče, torty alebo výrobky zo studenej kuchyne tak ako s tým mojim klasickým pláteným vreckom. Nevieš poradiť nejaký dobrý fígeľ, aby som ju viac využívala? Idem robiť Parížske rožteky a tam by sa využila.
Ďakujem.
Vlasti aj ja mám kúzelníčku....a zdobím radšej so starým dobrým vreckom. Tiež neviem na ňu nájsť žiadnu fintu ako to používať k mojej spokojnosti.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
DanielaSĽ
Vlasti aj ja mám kúzelníčku....a zdobím radšej so starým dobrým vreckom. Tiež neviem na ňu nájsť žiadnu fintu ako to používať k mojej spokojnosti.
Ja som s ňou dnes opäť chcela zdobiť Parížske rožteky, ale nakoniec som ju tak praskla do drezu, že som musela všetky obkladačky nanovo umývať!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta mala si taký "skvelý" deň, tak ako ja. Všetko padalo, lietalo aj 3 krát.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Vlasta mala si taký "skvelý" deň, tak ako ja. Všetko padalo, lietalo aj 3 krát.
Áno, ešte som sa potkla aj s plátom vajíčok, tak som mala dve hodiny o robotu postarané! Starký mi povedal, že musíme aj linku odtiahnúť, lebo inak by aj mladé začali sa liahnúť... No deň BLBEC!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať