Zavrieť

Porady

Predaj staršieho rodinného domu.

Chceme predať starší rodinný dom so záhradou. Máme už aj nejakých záujemcov o kúpu tohto domu, pretože dom je veľmi zachovalý, hneď pripravený na bývanie, so všetkými sieťami. Potrebné sú len malé úpravy.
Problém je v tom, že všetci ho chcú kúpiť hneď t.j. ešte pred vstupom do EÚ.
Poraďte nám, či je lepšie dom predať teraz alebo až po vstupe do EÚ. Pretože niektorí naši známi nás odrádzajú, s tým, že ak dom predáme teraz, prerobíme. Naopak záujemcovia o kúpu nás tlačia, aby sme im dom predali čím skôr. Do Vianoc sa máme vyjadriť. Nám predaj tohto domu až tak nesúri a môžeme aj počkať. Nechceme sa unáhliť, ale chceme predať pre nás čo najvýhodnejšie. Napíšte mi aký je Váš názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    V EÚ už sme. Asi si myslela zavedenie eura.

    Ak máte teraz kupujúcich, máte istotu. Ale ak nepotrebujete peniaze... no zatiaľ je trend, že cena nehnuteľností stúpa. Ale vstup do eurozóny sa predpokladá až na rok 2009 a dovtedy sa všeličo môže udiať. Ak by ste predali teraz a peniaze nepotrebovali, môžete ich aj inak zhodnotiť. A ak je to starší dom, viac ako rok treba ho nejak udržiavať...
    Toď môj názor.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Súhlasím s Gabi. Držím sa hesla, lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. Stúpanie cien nehnuteľností nemôže ísť donekonečna. Ale ak neviete, ako použiť financie, ktoré by ste predajom dostali, tak radšej nepredávajte. Je to cirka na rovnako, či držať nehnuteľnosť alebo dať peniaze do banky bez nejakého výrazného zhodnotenia.
    Lion Topoľčany
    Ja sa držím zásady, že momentálne nič nepredávať. Sused chcel odo mňa kúpiť časť záhrady-v žiadnom prípade som nesúhlasila. Ceny nehnuteľností sa stále šplhajú, sledujem to niekoľko rokov /práve včera som si čítala relitné inzeráty-až sa mi z tých cien hlava zatočila...a bude to ešte horšie/.Najlepšie investované peniaze sú do nehnuteľnosti-ak utŕžite peniaze za predaj domu,neviem si dosť dobre predstaviť, do čoho potom vrazíte peniaze, aby sa zhodnotili.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    klarisa Pozri príspevok
    Chceme predať starší rodinný dom so záhradou. Máme už aj nejakých záujemcov o kúpu tohto domu, pretože dom je veľmi zachovalý, hneď pripravený na bývanie, so všetkými sieťami. Potrebné sú len malé úpravy.
    Problém je v tom, že všetci ho chcú kúpiť hneď t.j. ešte pred vstupom do EÚ.....
    vstup do EU nie je dôvod rastu cien - dôvod rastu cien je to, že všetci predávajúci (tak ako aj ty) sú presvedčení, že po vstupe do EU budú ceny nehnuteľností vyššie. A vo vidine vyššieho zisku teraz nepredávajú svoje nehnuteľnosti a čakajú na vstup do EU. Tým dochádza k tomu, že je veľa záujemcov o kúpu a málo záujemcov o predaj - logicky to vedie k rastu cien. Ceny sú totiž určované trhom (až na pár výnimiek) - ak je dopyt vyšší ako ponuka, ceny rastú ....... ak je dopyt nižší, ako ponuka - ceny klesajú.

    Po vstupe do EU sa môže stať, že všetci, čo čakali na vstup do EU, sa rozhodnú predať a zrazu bude veľa záujemcov o predaj, pričom počet záujemcov o kúpu môže klesať, čo logicky povedie k opačnému trendu - k poklesu cien.

    My sme predávali nehnuteľnosť na východe SR asi rok - a naše pôvodné predstavy sme museli skresať o polovicu ..... trh proste nepustil - neboli záujemcovia, cena musela ísť dole na hranicu, ktorú bol ochotný záujemca zaplatiť.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, môj názor podmienila jedna téma porady v ktorej som sa dočítala, že pravdepodobne úroky v bankách po začatí EURa budú nižšie. Tým pádom mi vychádza, že ak budete chcieť predať nehnuteľnosť budete môcť pýtať za ňu viac. Podľa mňa princíp je taký, že ak banky budú dávať nižšie úroky na hypotéky, tým pádom viac ľudí si tú hypotéku bude mocť dovoliť, bude väčší dopyt po nehnuteľnostiach a ceny nehnuteľností budú vyššie, vzhľadom k tomu, že dopyt bude prevyšovať ponuku, lebo každý by chcel bývať vo svojom a veľa sa nestavia. Bude asi podobná situácia ako v priebehu tohto roka. Ak si porovnám ceny nehnuteľností napr. z obdobia 02/07 a terajšieho obdobia, tak je to šialenstvo, ceny sú o stotisíce vyššie. Podľa môjho názoru, je dôvodom ľahšia dostupnosť hypotekárnych úverov ako napr. v predchádzajúcom roku, vlastne banky sa začali biť o klientov neskutočnými ponukami hypoték. Ale zase na druhej strane človek nikdy presne nevie čo bude. Príjemný deň

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Každopádne si treba uvedomiť:
    1. Ak predáte teraz - peniaze môžete dať pracovať a zarábať, ak to
    správne uložíte môzu ten rozdiel aj zarobiť.

    2. Ak nepredáte - budete mať určité výdavky spojené s udržiavaním
    nehnuteľnosti a to: dane,v zimnom období temperovať, vetrať, atď.
    Hovorí sa, že ak sa dom neužíva stráca na hodnote, práve z dovodu
    nedostatočného vykúrenia, vetrania.

    Môžno, že nakoniec z tohoto dôvodu budete musieť pustiť z ceny
    a po odrátaní nákladov za tie roky budete na tej istej cene ako teraz.
    Ešte si treba uvedomiť, že ceny stúpajú pri všetkých komoditách, že
    čo kúpiš teraz za 100 000,- o dva roky, to môže stáť už 120 000,-.

    Je len na Vašom rozhodnutí ako učiníte. Čo keby sme boli predali... ?keby sme boli počkali...? tieto slová budete si klásť tak či tak, nech sa rozhodnete , že predáte teraz alebo počkáte.

    Predaj staršieho rodinného domu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.